داروهای گیاهی برای یبوست – ۳ داروی گیاهی که می تواند به پایان دادن به یبوست شما کمک کند

در مورد داروهای گیاهی برای یبوست به سختی محدودیت دارید. متوجه خواهید شد که واقعاً فهرست بلندبالایی از داروهای گیاهی برای مدفوع سفت وجود دارد. بسیاری از درمان های گیاهی به طرز شگفت انگیزی موثر هستند و تسکین فوق العاده سریعی را برای مشکلات یبوست شما نیز فراهم می کنند. سه گیاه رایج برای درمان مدفوع سفت عبارتند از:

  • یونجه
  • کالاندولا
  • بادرنجبویه

یونجه

یونجه یک گیاه فوق العاده مملو از ویتامین K است. ویتامین دوم باعث تولید باکتری های سالم در داخل دستگاه روده می شود که به تجزیه غذاها کمک می کند تا راحت تر جذب شوند. این گیاه همچنین دارای سطح بالایی از کلروفیل است که به تقویت سیستم ایمنی و بهبود سریعتر کمک می کند. آنچه در مورد این درمان گیاهی واقعاً خوب است این است که سرشار از فیبر طبیعی است: یک درمان رایج برای یبوست. علاوه بر این، این گیاه دارای عوامل ضد التهابی است که می تواند به تسکین بافت های روده تحریک شده کمک کند. در نهایت، یونجه همچنین گیاهی است که با تعدادی ویتامین پر شده است که آنتی اکسیدان هایی را ارائه می دهد که به از بین بردن رادیکال های آزاد سرطان زا در بدن نیز کمک می کند.

کالاندولا

کالاندولا که با نام رایج گل همیشه بهار نیز شناخته می شود، از دیرباز یک درمان یبوست مورد احترام بوده است. تنتور تهیه شده از این گیاه را می توان در یک فنجان آب هم زد و سه بار در روز برای رفع یبوست مصرف کرد. کالاندولا نیز به عنوان چای فوق العاده است و در تسکین مسائل مربوط به بیماری های معده به خوبی عمل می کند. یک قاشق چای‌خوری از برگ‌های کالاندولا خشک را می‌توان برای چند دقیقه در آب داغ خیسانده و برای تسکین مدفوع سفت مصرف کرد. به عنوان یک ضد التهاب طبیعی، این گیاه را می توان با خیال راحت مصرف کرد تا بافت های تحریک شده در دستگاه گوارش را نیز کاهش دهد.

بادرنجبویه

اگر دچار یبوست و گرفتگی عضلات هستید، می توانید بادرنجبویه را برای کاهش گرفتگی استفاده کنید. این گیاه یک درمان گیاهی ضد اسپاسم طبیعی است. بادرنجبویه سال هاست که برای درمان مشکلات گاز، نفخ، نفخ و گرفتگی شکم استفاده می شود و به آرامش طبیعی دستگاه گوارش کمک می کند. این گیاه را می توان به راحتی با خیساندن برگ های آن در یک فنجان آب داغ به عنوان چای مصرف کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر