داستان فرشته دریا که ۹۰۰ نفر را نجات داد


به گزارش خبرگزاری مازندران به نقل از فارس، در کنار خبرهای تلخی که از غرق شدن مردم در دریا می شنویم، ماجرای نجات افرادی در مرحله ای از پایان عمرشان است که هیچ امیدی نداشتند و به دست فرشتگان دریا انجام شد. ، در نوع خود شیرین است روزها با وجود همه مشکلات سعی می کنند بهترین زندگی خود را انجام دهند.

جواد سعادتی ۳۸ ساله نجات غریق است که حدود ۱۸ سال است که در ساحل محمودآباد زندگی می کند، در این سال ها سالی ۴ ماه از خرداد تا شهریور در ساحل است.

* نجات ۹۰۰ نفر از امواج

وقتی از او می پرسیم تاکنون چند نفر را از غرق شدن نجات داده ایم، می گوید: یادداشت نمی کنیم، اما تعداد افرادی که از غرق شدن نجات داده ام بسیار زیاد است، در مجموع حدود ۶۰ نفر یا شاید هم نجات پیدا کرده ام. هر سال بیشتر می شود. تعداد ۹۰۰ نفر در طول سال ها …

* من کار سخت یک نجات غریق را دوست دارم

خیلی جالب است پای کسی بنشینی که تمام تلاشش را می کند تا به افرادی که ممکن است در لبه زندگی هستند، زندگی کنند، با اینکه کارشان فصلی است و هیچ بیمه و مزایایی ندارند، اما هر کاری می کنند. زندگی ها را نجات می دهد و آنها عاشق کار خود هستند.

ناجی غریق جواد سعادتی در گفت وگو با فارس گفت: تمام سال منتظر شروع فصل گرما هستیم و به ساحل می آییم، اگر روزی حتی بگویند درآمدی نیست باز هم به ساحل می آییم.

*جلوگیری؛ مهم ترین چیز

وی می افزاید: وظیفه اصلی ما پیشگیری است و اگر یک درصد مردم غرق می شدند نباید بگذاریم غرق شوند و باید توانایی نجات مردم را داشته باشیم.

* تلخ و شیرین ناجی غریق

در این سال ها خاطرات تلخ و شیرین زیادی را در مقابل چشمانم تجربه کرده ام، یکی از خاطرات شیرینی که هرگز فراموش نمی کنم خانواده ای بود که در آب شنا می کردند و سه نفر از اعضای خانواده در شرف غرق شدن بودند. هنگام شیردهی از دریا نجات یافت.

این نجات دهنده غریق ادامه می دهد: یک نفر دیگر را از دریا نجات دادم، فردای آن روز با یک پاکت آمد و به من داد و گفت من خادم امام رضا(ع) هستم. پاکت رو که باز کردم دیدم داخلش پول هست به فرد دادم و گفتم این پاکت رو قبول نمیکنم ولی درود میفرستم به آقا.

سعادتی خاطرنشان می کند: در این سال ها متوجه شدم که لذت نجات جان مردم در هیچ چیز دیگری نیست، از دوران دانشجویی به ساحل می روم، تابستان ها در خدمت دریا هستم.

* من ۳ بار مردم اما نمردم

در آن سال ها سه بار مردم و برگشتم، اما فکر کردم چه نیرویی باعث شد دوباره زنده شوم.

وی یادآور می شود: باید بگویم مهم ترین مهارت یک ناجی غریق دانستن فنون رهاسازی است، شاید اگر این فنون رهاسازی آموزش داده نشود، خودش گرفتار امواج دریا شود.

وی در صحبت های این غریق از تصادفات و تلخی هایی می گوید که ناجیان غریق شاهد آن بوده اند و با بغض خاصی می گوید: حتی برای من هم بارها تکرار شد به مردم هشدار دادم که در طوفان و شب وارد دریا نشوند اما اصلا به اخطار ما توجه نکردند و غرق شدند و خانواده آمدند و به گوشم زدند با اینکه من هشدار داده بودم و یک نفر دیگر گفت باید خودکشی کنم اما نجاتش دادم چون طاقت دیدن غرق شدن کسی را ندارم. جلوی من.

وی در پایان سخنان خود از مردم خواست به توصیه ناجیان غریق توجه کنند و وارد سواحلی نشوند که غریق غریق وجود ندارد.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ح
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید