دانشجویان در حال تحصیل زبان روسی در گیلان / تقاضای دانشگاه بلغارستان از ایران چه بود؟


به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، مرحله اول حوزه علمیه امیرالمومنین(ع) رشت در چهارم مهرماه ۱۳۹۲ با حضور مرجع عالیقدر آیت الله سبحان آغاز به کار کرد. مبلغان مذهبی در کشورهای مسلمان و آسیای مرکزی.

امسال گفته شد فاز اول این رشته میزبان حدود ۱۰۰ دانشجو از ۲۰ کشور آسیای میانه و ۳۰۰ دانشجو از داخل ایران خواهد بود.

پیش بینی شد حوزه علمیه امیرالمؤمنین رشت میزبان ۲۰۰۰ طلبه باشد تا از هجرت طلاب و علمای گیلان به حوزه های علمیه کشوری با پذیرش طلاب داخلی و خارجی جلوگیری شود.

متاسفانه با وجود این تلاش ها مدرسه میرالمؤمنین رشت دارای ۶ کلاس درس است و قادر است ۲۰ درس را همزمان برگزار کند و ۲۰۰ دانش آموز را در خود جای دهد.

مدتی است که سمینار امیرالمؤمنین (ع) رشت با رویکردی جدید بار دیگر به میدان آمده و به نظر می رسد در مسیر تبلور و ظهور دوباره قرار گرفته است. از روحانیون بزرگ

این سمینار با اهداف اولیه خود فاصله زیادی داشت

حجت الاسلام والمسلمین صادق شعبانی، مدیر حوزه علمیه امیرالمؤمنین علی (ع) رشت در گفت و گو با خبرنگار فارسی در رشت، از برگزاری سطح اولیه و دومین و سومین سمینار در استان گوان خبر داد. به راهنمایی: مدرسه امیرالمومنین (ع) رشتیس سمیناری برگزار می شود که شامل کلاس های اول تا ششم سمینار می باشد.

وی با بیان اینکه با توجه به تمرکز و فعالیت بهتری که در این سطح داشتیم تصمیم گرفتیم از ابتدا شروع کنیم، افزود: امروز امیرالمومنینی حدود ۶۰ طلبه و ۱۷ استاد در سطوح مختلف در حوزه علمیه مشغول به کار هستند که سه سال است. سه سال آخر در مقطع ابتدایی شروع به مطالعه حقوق و اصول می کند.

به گفته مدیر مدرسه علمیه امیرالمؤمنین(ع) رشتی علی(ع)، این مدرسه با توجه به توانمندی هایی که در استان گیلان دارد می تواند دروازه ای برای ورود به جامعه جهانی باشد. این یک دیدگاه بین المللی و در واقع یک سمینار بود. برای حضور طلاب خارجی برای تحصیل علوم دینی راه اندازی شده است، اما در این بین به دلیل مشکلات خاصی اصلاح شده و مورد استفاده طلاب ایرانی و احتمالاً داخل استانی قرار می گیرد.

شعبانی با ابراز امیدواری نسبت به بازگشت مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع) به چشم انداز اصلی خود خاطرنشان کرد: برگزار می شود.

تبدیل ارزش ها و انگیزه ذهنی دانش آموزان به هدف گذاری مثبت

وی گفت: تلاش می کنیم با برداشتن گام های جدید در مقاطع مختلف، ارزش ها و انگیزه های معنوی دانش آموزان را به اهداف مثبت تبدیل کنیم و آنها را پرورش دهیم.

وی با اشاره به مدیر سمینار امیرالمؤمنین در رشت با اشاره به برنامه های این سمینار برای صادرات سمینار و علوم دینی گفت: این امر مستلزم زیرساخت های قوی است.

آموزش زبان روسی به دانش آموزان

شعبانی با اشاره به فعالیت طلاب سمینار امیرالمومنینی به زبان عربی و روسی افزود: با توجه به نیاز استان و فرصت های ایجاد شده تصمیم گرفتیم آموزش زبان روسی را در مدرسه امیرالمومنینی آغاز کنیم و مقدمات اولیه برای این اقدام است. در حال انجام.” و سپس کار حرفه ای را در این زمینه شروع می کنیم.

وی با اشاره به فعالیت های مثبت سمینارهای قم و خراسان در زمینه زبان روسی گفت: این سمینارها توانسته اند دروسی از جمله; فقه، اصول، تفسیر، فلسفه و کلام باید به زبان روسی نوشته شود و قابل استفاده باشد، زمان می برد و بعد وارد مباحث خاص می شویم.

مدیر سمینار امیرالمؤمنین رشت با بیان اینکه سمینار امیرالمؤمنین رشت طی یک سال گذشته به زبان عربی و انگلیسی فعال بوده است، افزود: مقدمات اولیه این اقدام رایزنی شده است. و ما در این روند هستیم. روسیه یک کشور همسایه است. و توانایی های خوبی دارد که با کشور ما مشترک است.

امروز ما مورد تهدید اسلام تندرو سلف روسیه هستیم

شعبانی روسیه را رابط شرق و غرب دانست و گفت: روسیه دارای ۱۴ مرز زمینی و هوایی است که حدود ۱۶۰ میلیون نفر در آن زندگی می کنند که یک دهم آنها مسلمان و بخشی از مسلمانان شیعه هستند و امروز در این کشور فعال هستند. ; این امتیازات و اشتراکات چه از نظر اقتصادی و چه از نظر فرهنگی بین دو کشور باعث شد که ما بخواهیم در این زمینه فعالیت کنیم.

او گفت: «امروز ما با رازداری رادیکال روسیه تهدید می‌شویم. «امروزه وهابی های زیادی در روسیه هستند که می توانند فرهنگ ایرانی ما را تهدید کنند و ما باید با آنها مقابله کنیم. آنها از ما می خواهند که اصول آن را تدوین کنیم. اسلام شیعه و آنها را بفرستیم.

دانش آموزان نباید محدود به استان، شهر یا محله خود باشند

مدیر سمینار امیرالمؤمنین علی (ع) رشت با تاکید بر اینکه طلاب بیشتر وقت خود را صرف تحصیل علوم دینی می کنند، بهتر است از این توانمندی به نحو احسن استفاده کنند، گفت: طلاب نباید محدود به ولایت خود باشند. شهر و منطقه استعدادها متفاوت است و ما در ابتدای راه با توجه به توانایی و استعداد خود انگیزه و هدف گذاری می کنیم.

شعبانی با بیان اینکه دیدگاه های مارکسیستی و لیبرالی در جوامع بین المللی افق اصلی خود را از دست داده و در حال عقب نشینی است، افزود: بهترین زمان برای گسترش معنویت است، امروز غرب در آرزوی معنویت است و به نظر می رسد می توان از این فرصت برای ایجاد انگیزه در دانشجویان استفاده کرد. ” در عرصه بین المللی اقدام کنند.

وی با اشاره به تصورات نادرست آمریکا و ضدآمریکایی که ایران و روسیه مشترک هستند، گفت: هر دو کشور این دیدگاه را دارند و زمانی که مشاور رئیس جمهور روسیه در برنامه میراث دار طالب زاده شرکت کرد، این دیدگاه به چه افقی اشاره دارد؟ ” این امر منجر به ایجاد افق های مشترک بین دو کشور در آینده خواهد شد.

نقش روحانیت و روحانیت را در جهاد توضیح دهید

شعبانی با تاکید بر نقش روحانیت و روحانیت در جهاد تصریح کرد: رسیدن به هدفی بزرگ.

به گفته مدیر سمینار امحت المؤمنین علی (ع) رشت، دشمن به خوبی می داند که سخنان متکلمان بر دل مردم اثر می گذارد و هرگاه به سمینار فراخوانده شوند، برای تخریب استفاده می شود. تصویر انقلاب و روحانیت سمینار آغاز می شود.

ما نیازی به مخالفت با واکنش رسانه های سعودی به آموزش زبان روسی نداریم

وی با اشاره به انتقاد برخی رسانه های فارسی زبان درباره آموزش زبان روسی در مدرسه، افزود: ما مجبور نیستیم با این نوع جریان ها مواجه شویم، موفقیت ما در آن مسیر ممکن است انتقام باشد، اما واکنش رسانه ها به برنامه های سعودی و آمریکایی است. ” اقدامات ما منافع آنها را تهدید می کند.

شعبانی با اشاره به پذیرش اسلام شیعی توسط روسیه، گفت: دلیل این سلام این است که در دهه های اخیر هر جا شیعیان وارد شدند از آرمان های انسانی دفاع، توسعه و پیگیری شد و اسلام رادیکالی که وارد نشد، نابود شد. ” یا. با ورود شیعیان به عرصه فرهنگی جامعه روسیه با موفقیت روزافزون، منافع غرب به خطر می افتد زیرا وهابیت در روسیه بسیار فعال است.

وی با دعوت از کسانی که توانایی، استعداد و پتانسیل کمک به دین خدا را دارند در این سمینار شرکت کنند و گفت: خداوند به کسانی که خدا را یاری می کنند کمک می کند.

انتهای پیام/ ۸۴۰۰۷