دانه های کتان می توانند تأثیر زیادی بر فشار خون داشته باشند


مقاله اخیر در مجله ، علوم گوشت، اذعان کرد که بخشی از مردم گوشت را به عنوان غذایی که برای سلامتی آنها مضر است تصور می کنند ، زیرا مطالعات مربوط به مصرف گوشت با بیماری های قلبی و سرطان است. بنابراین ، مقاله ادامه می دهد ، مصرف کنندگان گوشت ممکن است به دنبال جایگزین های غذایی سالم تری به عنوان ابزاری برای حفظ سلامت خود باشند ، که این یک فرصت خوب برای صنعت گوشت برای توسعه برخی محصولات جدید است. به عنوان مثال ، صنعت احساس می کرد غذاهای طبیعی را می توان به گوشت اضافه کرد تا با افزایش سطح آنتی اکسیدان ها ، به مصرف کنندگان سلامت برسد. غذاهایی مانند تخم کتان و گوجه فرنگی سالم هستند که با کاهش خطر ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی عروقی مرتبط هستند. بنابراین ، با تهیه همبرگر گوجه فرنگی کتان ، آنها دریافتند که می توانند مصرف چربی اشباع را کاهش دهند و شاید به نوعی شکر کمتری بخورند. آیا ساده تر نیست که گاو میانی را جدا کرده و خودمان بذر کتان بخوریم؟

دانه های کتان به عنوان “دفاع معجزه آسا در برابر برخی بیماریهای بحرانی” توصیف شده است. من طرفدار کتان هستم ، اما این عنوان کمی بیش از حد به نظر می رسید. من تصور کردم چیزی در ترجمه گم شده است ، اما سپس یک کارآزمایی آینده نگر ، دوسوکور ، کنترل شده با دارونما و تصادفی را پیدا کردم-می دانید که این کار در یک مطالعه تغذیه چقدر سخت است؟ برای داروها ، این آسان است: شما دو قرص یکسان دارید ، یکی فعال است ، یکی دارونما ، و تا پایان مطالعه ، نه محقق و نه بیمار هیچ تصوری ندارند که کدام است ، بنابراین “دوسوکور”. اما مردم تمایل دارند به آنچه می خورند توجه کنند. بنابراین ، چگونه آنها یک چهارم فنجان دانه کتان آسیاب شده را در نیمی از رژیم غذایی افراد بدون اطلاع خود وارد کردند؟ آنها همه این غذاهای مختلف حاوی کتان یا دارونما را ایجاد کردند و حتی سبوس و ملاس را برای رنگ و بافت اضافه کردند. بنابراین ، همه اینها یک راز بزرگ بود تا شش ماه بعد که آنها کد را شکستند تا ببینند چه کسی کدام را می خورد.

چرا باید آن را روی فشار خون بالا آزمایش کرد؟ زیرا داشتن فشار خون سیستولیک بیش از 115 – که بالاترین عدد است – ممکن است مهمترین عامل تعیین کننده مرگ در جهان امروز باشد. اگر تعدادی از افراد مسن را مصرف می کنید ، اکثر آنها از مجموعه ای از قرص های فشار خون استفاده می کنند و رژیم غذایی خود را با وجود داروها به هیچ عنوان بهبود نمی دهند ، ممکن است به طور متوسط ​​فشار خون بالا را شروع کرده و شش ماه بعد فشار خون بالا باقی بماند. اما کسانی که هر روز ناخودآگاه از دانه های کتان آسیاب شده استفاده می کردند ، فشار خون سیستولیک خود را حدود ده نقطه و دیاستولیک خود را ، که تعداد پایین آن بود ، حدود هفت درجه کاهش دادند. این ممکن است زیاد به نظر نرسد ، اما افت آن می تواند خطر سکته مغزی را 46 درصد و بیماری های قلبی را 29 درصد کاهش دهد و این افت ده واحدی در عدد بالا می تواند تأثیر مشابهی بر سکته های مغزی و حمله قلبی داشته باشد. و برای کسانی که بیش از 140 شروع کردند ، 15 امتیاز افت کردند.

به طور خلاصه ، دانه کتان یکی از قوی ترین اثرات ضد فشار خون را ایجاد کرد که تا کنون با مداخله رژیم غذایی به دست آمده است. به عبارت دیگر ، میزان کاهش فشار خون که توسط بذر کتان رژیم غذایی نشان داده می شود ، به نسبت سایر مداخلات تغذیه ای خوب یا بهتر است و با بسیاری از داروها قابل مقایسه است ، که می تواند عوارض جانبی جدی داشته باشد. و آنها در مورد بیت قابل مقایسه با مواد مخدر اغراق نمی کنند. کتان سیستولیک و دیاستولیک را تا 15 و 7 کاهش داد. این را با مهارکننده های قوی ACE مانند Vasotec که ممکن است فشارهای پنج و دو را کاهش دهد و مسدود کننده های کانال کلسیم مانند Norvasc یا Cardizem که فشارهای هشت و سه را کاهش می دهند مقایسه کنید. عوارض جانبی این داروها شامل لیست بزرگی از مسائل جدی پزشکی است ، همانطور که در فیلم من مشاهده شده است دانه های کتان برای فشار خون بالا، در مقایسه با عارضه جانبی دانه های کتان ، “طعم دلپذیر آن”.

در طول شش ماه محاکمه ، سکته مغزی و حمله قلبی در هر دو گروه وجود داشت. حتی اگر دانه های کتان بتوانند خطر را به نصف برسانند ، هر گونه خطر قابل اجتناب غیرقابل قبول است. آیا با بالا رفتن سن فشار خون بالا اجتناب ناپذیر نیست؟ خیر – شیوع فشار خون بالا با افزایش سن به طور چشمگیری افزایش می یابد ، اما نه برای همه. افرادی که رژیم های گیاهی بیشتری مصرف می کنند یا میزان نمک خود را به اندازه کافی پایین نگه می دارند ، تمایل دارند با افزایش سن هیچ تغییری در فشار خون ایجاد نکنند. همیشه بهتر است از همان ابتدا از بیماری پیشگیری کنید.

و این تنها کاری نیست که کتان می تواند انجام دهد. وارسی:

چای هیبیسکوس ممکن است به فشار خون بالا نیز کمک کند: چای هیبیسکوس در مقابل رژیم های گیاهی برای فشار خون بالا

رژیم غذایی همچنین می تواند نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های قلبی داشته باشد (چگونه از بیماری های قلبی نمیریم و یکی در هزار: پایان اپیدمی بیماری قلبی) و دیابت (چگونه بر اثر دیابت نمیریم و رژیم های گیاهی و دیابت) در برخی موارد ، رژیم حتی می تواند برخی از بدترین آسیب های فشار خون را معکوس کند: چگونه از فشار خون بالا نمیریم و رژیم غذایی برنج کمپنر: شلاق زدن ما به شکلبه

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید