دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین: امام خمینی (ره) الگوی بزرگی برای مورخان است.


به گزارش گروه بین الملل فارس، زیاد النخاله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) سخنرانی کرد.

به گزارش فلسطین امروز، وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران جرات مقابله با رژیم غاصب اسرائیل را داشت، گفت.

النخاله افزود: انقلاب اسلامی ایران حدود چهل سال پیش به رهبری امام خمینی آغاز شد. تداوم حضور امام و انقلاب اسلامی بیش از آن بود که مرعوب چالش ها و انقیاد نیروهای زیردستان شود، اما با حرکت و حضور خود به زندگی مسلمانان جهان معنا بخشید. و آنها را امیدوار کرد که تغییر ممکن است. مسلمانان و مستضعفان توسط تروریست های قدرت های بزرگ آزاد شدند. امام در انقلاب خود تأکید داشتند که قدرت های بزرگ استعماری شکست پذیر و شکست پذیر هستند.

وی تاکید کرد: امام فطرت پاک اسلام را به آن پس داده است، همان اسلامی که اصالت، هویت و روح ربوده شده امت را باز می گرداند، اسلامی که ملت ها را به حرکت در می آورد و آنها را علیه ظلم و استکبار به خیابان ها می کشاند. مجاهدین را با یک ضربه دویست سرباز آمریکایی می کشد و ده ها نظامی صهیونیست را در یک مکان مجروح می کند. امام الگوی بزرگی برای همه مردان تاریخ ساز است و انقلابش ابعاد عمیق تری دارد.

النخاله با اشاره به وقایع جاری و اقدامات برخی کشورها در عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، افزود: تنها جمهوری اسلامی ایران از ملت فلسطین و مقاومت در همه عرصه ها حمایت می کند و خواهان آزادی قدس است. و فلسطین انقلاب امام خمینی (ره) معادلات منطقه و جهان را تغییر داد و ملتها را قدرتمندتر و شجاعتر از سیاست آمریکا و دشمن اصلی ملت کرد.

وی افزود: حضور مقاومت و پایداری امروز آن و نیز پایداری جمهوری اسلامی ایران در خط روشن سیاسی خود در امتداد انقلاب امام بر هیچکس پوشیده نیست و از تهران تا بغداد تا یمن کار خود را انجام می دهد. سوریه، لبنان و فلسطین. ملت فلسطین بارزترین الگوی مخالفت با صهیونیست ها را به نمایش گذاشته است، بدون شهامت و مقاومت مردم فلسطین و همچنین با حمایت های سیاسی و مادی جمهوری اسلامی ایران، شرایط به وجود نمی آمد. .

النخاله در پایان تاکید کرد: تجربه امام خمینی (ره) و انقلاب ایشان باید همواره مورد توجه قرار گیرد و حضور جمهوری اسلامی ایران و رهبری آن در برابر سرکوب، بزرگترین گواه بر این است که این راه همچنان موثر است. . .

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید