درخواست نماینده مجلس برای رفع فیلترهای اینستاگرام و واتس اپ


رئیس فراکسیون مستقلین ولایی شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وقتی اوضاع آرام شد، باید تصمیم …

درخواست نماینده شورا برای رفع فیلتر اینستاگرام و مهارت های واتدرخواست نماینده شورا برای رفع فیلتر اینستاگرام و مهارت های وات

رئیس فراکسیون مستقلین شورای اسلامی تاکید کرد: قطعی اینترنت و فیلتر پربازدیدترین اپلیکیشن ها باید برطرف شود چرا که ادامه چنین وضعیتی به کسب و کار داخلی آسیب می رساند.

به گزارش ایسنا، غلامرضا نوری قزلجه در واکنش به قطعی اینترنت و فیلتر شدن دو اپلیکیشن پرکاربرد واتس اپ و اینستاگرام گفت: قطعی و فیلترینگ اینترنت با شرایط اجتماعی امروز و ناآرامی های اخیر توجیه می شود. ما قبول داریم که این روزها باید محدودیت هایی تعیین کنیم و با آنها بسازیم، اما امیدواریم اینترنت به حالت عادی سابق خود بازگردد. البته از شرایط قبلی اینترنت زیاد راضی نبودم چون سرعت پایین و دسترسی محدود بود.

با ابراز امیدواری از اینکه با رفع محدودیت ها، مردم بتوانند با حداقل محدودیت به اینترنت سریع، آسان و ارزان دسترسی داشته باشند، افزود: پیش بینی می شود پس از عادی شدن شرایط که به سمت آن حرکت می کنیم، اینترنت شروع به دریافت کند. با سرعت بیشتری به حالت قبلی خود باز می گردد، زیرا بسیاری از مشاغل به اینترنت وابسته هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر با تاکید بر اهمیت جریان آزاد اطلاعات و ارتباطات گفت: علاوه بر گردش آزاد اطلاعات و ارتباطات، کسب و کار و بسیاری از فعالیت های روزمره مردم در بستر اینترنت و بسترها انجام می شود. بنابراین باید هر چه زودتر اینترنت عادی شود، به خصوص که اقتصاد لایه های پایین جامعه در فضای اینترنت شکل گرفته است. آنها محصولات و محصولات کارگاهی خود را در این بستر ارائه و به فروش می رسانند.

وی ابراز امیدواری کرد با آرام شدن اوضاع، وضعیت اینترنت به حالت عادی بازگردد و قطعی اینترنت و اپلیکیشن ها برطرف شود.

نوری در پایان درباره اینکه آیا اپلیکیشن های داخلی می توانند جایگزین اپلیکیشن های خارجی شوند، گفت: اپلیکیشن های داخلی همچنان نمی توانند جایگزین اپلیکیشن های خارجی شوند. برنامه های داخلی باید تقویت شوند، اما پلتفرم های بین المللی نیز باید فعال باشند، زیرا شرکت ها از ظرفیت خود استفاده می کنند.