درمان علت ریشه برگشت اسید معده


از نظر پیشگیری از سوزش سر دل ، رفلاکس معده ، وعده های غذایی پرچرب باعث می شود در ساعت های بعد از غذا به طور چشمگیری اسید بیشتری در مری قرار گیرد. من در این مورد در صحبت کردم رژیم غذایی و ریفلاکس اسید ریفلاکس معدهبه مصرف زیاد فیبر خطر را کاهش می دهد ، اما چرا؟ یکی به طور معمول تصور می کند که فیبر به میزان بسیار کمی در دستگاه گوارش کمک می کند.

یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز منتشر شده در 2013 نشان داد که ارتباط محافظتی بسیار مهمی بین آدنوکارسینوم مری و مصرف فیبر غذایی وجود دارد و نشان می دهد افرادی که بیشترین فیبر را مصرف می کنند ، تقریباً 30 درصد کمتر در معرض ابتلا به سرطان هستند. این می تواند به دلیل فیتات های موجود در غذاهای حاوی فیبر بالا باشد که رشد سرطان را کند می کند ، اثرات ضد التهابی فیبر یا حتی حذف سرطان زا با فیبر را تسهیل می کند. اما همه اینها اثرات ضد سرطانی غذاهای کامل گیاهی هستند. فیبر مخصوص این نوع سرطان مری ناشی از تحریک اسید ، ممکن است در وهله اول ریفلاکس را کاهش دهد. اما چگونه؟

همانطور که در فیلم من مشاهده می کنید ، رژیم غذایی و فتق هیاتال، فتق هیاتوس زمانی رخ می دهد که قسمتی از معده از طریق دیافراگم به داخل حفره قفسه سینه رانده شود ، که باعث می شود اسید برگشتی به مری و گلو آسان شود. فتق هیاتوس بیش از 1 نفر از 5 بزرگسال آمریکایی را درگیر می کند. در مقابل ، در جوامع روستایی آفریقا که رژیم های سنتی گیاهی خود را می خوردند ، این خطر 1 در 5 نبود. به 1 در 1000 نزدیک بود – تقریباً شنیده نشده. فتق هیاتوس تقریباً مختص کسانی است که رژیم های غربی مصرف می کنند. چرا جمعیت های گیاهی محافظت می شوند؟ شاید به این دلیل که آنها مدفوع بزرگ و نرم ، سه یا چهار برابر حجم غربی ها ، دفع می کنند.

اندازه و قوام حرکت روده فرد چه ارتباطی با فتق هیاتال دارد؟ یک مدل ساده ممکن است در نشان دادن مکانیزمی که باعث ایجاد فتق معده از طریق سوراخ (به نام hiatus مری) در دیافراگم می شود ، کمک کند که شکم را از قفسه سینه جدا می کند. اگر یک توپ با حفره ای در دیواره آن پر از آب شده و سپس فشرده شود ، آب از طریق سوراخ به بیرون رانده می شود. اگر حفره شکمی را به توپ تشبیه کنیم ، وقفه مری در دیافراگم با سوراخ توپ مطابقت دارد. فشار بر شکم در حین حرکت مدفوع سفت با فشار دادن توپ مطابقت دارد و ممکن است منجر به بیرون راندن تدریجی انتهای فوقانی معده از حفره شکمی به داخل قفسه سینه شود. مانند زمانی است که یک توپ استرس را فشار می دهیم. فشار روی مدفوع فشارهای داخل حفره شکمی ما را بیش از هر عامل دیگری افزایش می دهد.

در واقع ، فشار روی مدفوع فشار را روی شکم ما می گذارد و ممکن است قسمتی از معده ما را به سمت بالا فتق کند. “مطابق با این مفهوم ، این مشاهده است که در آفریقایی ها اسفنکتر تحتانی مری کاملاً زیر دیافراگم است ، در حالی که معمولاً در غربی ها دیافراگم را قرار می دهد و در حضور فتق هیاتوس بالای دیافراگم قرار دارد.”

همین فشار شکمی ناشی از فشار ممکن است مشکلات دیگری نیز ایجاد کند. فشار می تواند باعث ایجاد فتق در دیواره روده بزرگ شود که به دیورتیکولوز معروف است. همین فشار می تواند جریان خون را در وریدهای اطراف مقعد پشتیبانیده و باعث بواسیر شود و همچنین جریان خون را به داخل پاها فشار داده و منجر به واریس شود.

فتق هیاتال تنها شرایطی نیست که رژیم های پر فیبر ممکن است در برابر آن محافظت کنند. دیدن:

من بارهای دیگری از فیلم های مربوط به دفع مدفوع دارم:

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مرور کنید:دیدگاهتان را بنویسید