درمان کتامین

کتامین در درجه اول به عنوان یک بی حس کننده در انسان و حیوانات استفاده می شود. نشان داده شده است که درمان با کتامین در بیماران مبتلا به سندرم درد منطقه‌ای پیچیده (CRPS)، که قبلاً به عنوان دیستروفی سمپاتیک رفلکس (RSD) شناخته می‌شد، یک سندرم درد مزمن ناتوان‌کننده، مؤثر است. همچنین برای درمان دردهای حاد، اعتیاد و به طور تجربی برای درمان افسردگی استفاده شده است. گاهی اوقات برای اهداف تفریحی استفاده می شود. با نام های مستعار “K”، “Ket”، “K خاص”، “ویتامین K”، “Pony Dust” و غیره شناخته می شود.

مجازات برای مالکیت

از نظر قانونی، “K” یک داروی کلاس C است، به این معنی که کمترین مجازات را برای در اختیار داشتن برای استفاده شخصی دارد. در ایالات متحده در سال ۲۰۰۳، مشخص شد که بیش از ۸۰ درصد تشنج های این دارو از مکزیک بوده است. بیشتر داروهایی که امروزه برای تفریح ​​استفاده می شود از هند می آیند.

برنامه های کاربردی مفید

کاربرد اصلی “K” در بیهوشی است. می توان از آن به عنوان تنها بی حس کننده در کودکان استفاده کرد. از آنجایی که تنفس را به میزان قابل توجهی کمتر از سایر داروهای بیهوشی سرکوب می کند، در بیماران مبتلا به آسم یا بیماری انسداد مزمن ریه (COPD) مفید است. این دارو در پزشکی اورژانس برای بیماران آسیب دیده به دام افتاده، در میدان جنگ و در مواردی که وضعیت مایع بیمار به طور دقیق قابل ارزیابی نیست (مثلا در صحنه تصادف) استفاده می شود.

CRPS/RSD

CRPS/RSD یک وضعیت درد شدید، مزمن و پیشرونده است. دارای اجزای اتونوم، حسی، دیستروفیک و حرکتی است (اصطلاح “دیستروفی” به تحلیل بافت عضلانی اشاره دارد). درد مداوم است و با گذشت زمان بدتر می شود. می تواند با تورم و تغییرات پوستی همراه باشد. می تواند از یک دست یا پا شروع شود و به سایر قسمت های بدن گسترش یابد.

تکنیک های درمانی

دو روش درمانی مختلف برای استفاده از “K” برای درمان CRPS/RSD وجود دارد. تکنیک “بیدار” شامل تزریق آهسته دوز کم در یک دوره چند روزه است. این کار را می توان در بیمارستان یا به صورت سرپایی انجام داد. روش دوم، قرار دادن بیمار در کما ناشی از پزشکی و دادن یک بولوس بزرگ از دارو است. این روش در ایالات متحده آمریکا مجاز نیست، اما در آلمان گسترده است و در بخش هایی از مکزیک نیز استفاده می شود.

مطالعات

در تعداد کمی از مطالعات، “K” به طور قابل توجهی افسردگی را در بیمارانی که به هیچ داروی دیگری پاسخ نداده اند، کاهش می دهد. در ابتدا برای بهبود علائم افسردگی مرتبط با CRPS/RSD هنگام استفاده برای درمان این بیماری مشاهده شد. این نتایج به طور رسمی ثبت نشدند زیرا معیار نتیجه اولیه مدیریت درد بود.

برنامه های کاربردی موفق

پزشکان در روسیه نتایج امیدوارکننده ای را در استفاده از کتامین برای درمان اعتیاد به هروئین و اعتیاد به الکل گزارش کرده اند. ۶۰ نفر از ۸۶ مرد الکلی به مدت یک سال با استفاده از ترکیبی از “K” و روان درمانی پرهیز کردند. نتایج مشابهی در معتادان به هروئین به دست آمده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر