دروازه عشاقی|متقاضیان اربعین حسینی در سامانه سماح ثبت نام کنند/ به تامین آب، یخ و چتر برای زائران توجه شود.


به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، صادق خلیلیان استاندار خوزستان امروز در جلسه ستاد ویژه اربعین حسینی اظهار داشت: مراسم اربعین حسینی امسال دو ویژگی متفاوت دارد چرا که بعد از گذشت دو سال از تعطیلی مردم مشتاق این سفر هستند و انتظار داریم بیش از دو سفر داشته باشیم. میلیون نفر برای شرکت در این مراسم در داخل مرزهای خوزستان.

وی افزود: اربعین حسینی امسال فصل گرمی است و برای جلوگیری از گرمازدگی زائران بیش از گذشته تمهیدات لازم است و باید تمرکز و تلاش بیشتری برای تامین آب، یخ و چتر داشته باشیم.

خلیلیان گفت: استفاده از مه پاش در مسیرهای زیارتی از دیگر اقداماتی است که در صورت گرمازدگی مسافران قابل استفاده است، بنابراین کارگروهی برای نظارت جدی بر این موضوع تشکیل شده است.

وی ادامه داد: کارهای اساسی و زیرساختی زیادی انجام شده اما به دلیل نزدیک بودن به ماه محرم باید تا ۳۰ مرداد ماه بیشتر کارها به اتمام برسد.

استاندار خوزستان با درخواست از رسانه ها و صداوسیما برای اطلاع رسانی و تاکید بر ثبت نام متقاضیان در سامانه سماح برای شرکت در اربعین حسینی، تصریح کرد: با توجه به لغو روادید، ثبت نام زائران در این سامانه معادل روادید و ویزا است. زائران بیمه شده اند، پیش بینی ها باعث سهولت در ارائه خدمات می شود.

وی با اشاره به برگزاری منظم جلسات ویژه اربعین حسینی، گفت: استانداران منصوب باید پای کار باشند و از هیچ تلاشی برای خدمت رسانی به زائران دریغ نکنند.

خلیلیان در خاتمه تاکید کرد: گیت های ورودی و خروجی در مرز باید به گونه ای باشد که زائران کمتر در مرز منتظر بمانند و دچار گرمازدگی شوند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید