دولت جدید ایتالیا کاملاً طرفدار ناتو و اتحادیه اروپا است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزجورجیا ملونی که انتظار می‌رود نخست‌وزیر بعدی ایتالیا شود، روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای از شرکای ائتلاف راست‌گرای خود انتقاد کرد و گفت دولت جدید او طرفدار ناتو است و به طور کامل بخشی از اروپا خواهد بود.

بیانیه نخست وزیر آینده ایتالیا پس از آن صادر شد که متحد محافظه کار وی سیلویو برلوسکونی در یک فایل صوتی با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ابراز همدردی کرد.ولودیمیر زلینسکیرئیس جمهور اوکراین را به آغاز جنگ متهم کرد.

با این حال، ملونی برخلاف برلوسکونی در بیانیه ای مشخص گفت که هر حزب سیاسی که با خط سیاست خارجی او مخالف است، نباید به دولت او بپیوندد که هفته آینده روی کار خواهد آمد. وی گفت: ایتالیا با حضور دولت ما هرگز حلقه ضعیف غرب نخواهد بود.

ملونی قاطعانه از اوکراین دفاع کرده و از تحریم های غرب علیه مسکو از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه فوریه حمایت کرده است. وی همچنین گفت: من در مورد یک موضوع صریح بوده، هستم و خواهم بود، قصد دارم دولتی با سیاست خارجی روشن و صریح رهبری کنم، هرکس با این سنگ بنا موافق نباشد نمی تواند در دولت آینده باشد.

برلوسکونی ۸۶ ساله دوست دیرینه پوتین است و در آخرین فایل صوتی منتشر شده در روز سه شنبه، حزب وی به نمایندگان مجلس اعلام کرد.فورزا ایتالیا می گوید با رئیس جمهور روسیه در تماس بوده و نامه ها و هدایایی شیرین بین آنها رد و بدل شده است.

همچنین در مورد دوم که این خبرگزاری روز چهارشنبه گزارش داد لاپرس برلوسکونی اعلام کرد که اوکراین توافقنامه صلح ۲۰۱۴ را برای پایان دادن به جنگ جدایی طلبانه روسیه در مناطق امضا خواهد کرد. دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین برنامه ریزی شده بود، لغو شده است. برلوسکونی با تکرار اتهامات پوتین علیه اوکراین، این را گفت زلینسکی زمانی که او در سال ۲۰۱۹ به قدرت رسید، وضعیت را بسیار بدتر کرد.

برلوسکونی همچنین گفت که پوتین با فشار داخلی مواجه است و می‌خواهد به اوکراین حمله کند تا دولت جدیدی متشکل از افراد عاقل و شایسته تشکیل دهد.

دیدگاه ملونی در مورد ناتو و اتحادیه اروپا در آن زمان اعلام شده است زودتر کشور خارجی سیاست وی در گزارشی درباره او گفت: ملونی و حزب برادران ایتالیایی اگرچه سیاست ضد پوتینی خود را اعلام کردند، اما از قبل دوست کرملین بود و همچنان با دوستان اروپایی پوتین مانند «ویکتور» ارتباط دارد. یتیمنخست وزیر مجارستان روابط نزدیکی دارد و در سال ۲۰۱۵ از دولت ایتالیا خواست که به “بی فایده و بیهوده” پایان دهد. مطیعانهکه اتحادیه اروپا پس از الحاق کریمه به روسیه با آن موافقت کرد، آن را متوقف کرد.

هم”افتخار و احترام تاورویکی از محققان موسسه مطالعات سیاست بین‌الملل ایتالیا گفت که روسیه مدت‌هاست که ایتالیا را به عنوان “یکی از کشورهای دوست در یک بلوک غیردوست” می‌داند که عمدتا به دلیل تمایل ایتالیا برای ایفای نقش “دلال” و تجارت با کشورهای بزرگ است. تامین کننده انرژی..