دو مدال طلا و یک برنز به اولین وزنه برداران رسید – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، در پایان روز نخست رقابت های کشتی فرنگی، محمدرضا رستمی در وزن ۶۳ کیلوگرم و محمدرضا رستمی در وزن ۷۲ به مدال طلا دست یافتند و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم محمدحسین وند پناه در دور نخست با نتیجه ۷ بر صفر بوراک اوزون از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد و مرحله نیمه نهایی مقابل جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان با نتیجه ۹ بر صفر شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. حسینوند مقابل اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان ۸ بر صفر شکست خورد و پنجم شد.

طلای وزن ۶۳ کیلوگرم شیرزاد بهشتی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۳ بر یک از سد فیروز میرزارجب اف از تاجیکستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ۴ بر ۳ مقابل ترابک تیرکاشیو از ازبکستان به برتری رسید و راهی فینال شد. بهشتی طلا در این دیدار با نتیجه ۴ بر ۲ تینار شارن بیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در دور نخست محمدرضا رستم در وزن ۷۲ کیلوگرم شهروز اوچیلوف از تاجیکستان را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد و مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۷ بر ۴ از میرزابک رحمتوف از ازبکستان گذشت و راهی فینال شد. رستمی با نتیجه ۹ بر ۸ اولو غنی زاده از آذربایجان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

رسول گرمسیر با وزن ۸۲ کیلوگرم در دور نخست محمد قدیر رسول اف از ازبکستان را با نتیجه ۵ بر ۲ شکست داد و با توجه به باخت این کشتی گیر در دور بعد گرمسیر از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم عارف نیفتولایف از آذربایجان را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور بعد و مرحله نیمه نهایی اوزور ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در آن دیدار آدام بودجملین از الجزایر را ۴ بر صفر شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

دومین دوره مسابقات پنج گانه فردا برگزار می شود که امید آرامی ۶۰ کیلوگرم، محمدجواد رضایی ۶۷ کیلوگرم، امین کاویانی نژاد ۷۷ کیلوگرم، امین طاهری در ۸۷ کیلوگرم و علی اکبر یوسف در ۱۳۰ کیلوگرم به مصاف یکدیگر خواهند رفت.