دو وزارتخانه قصد دارند تلفات صنعتی ناشی از کمبود برق را کاهش دهند


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تابستان ۱۴۰۰ برخی از صنایع کشور از جمله صنعت فولاد به دلیل مصرف محدود انرژی با مشکل مواجه بودند به طوری که دبیر اتحادیه فولاد گفت: فولاد کشور است. صنعت. حدود ۶ میلیون تن زیر هدف خود در زمان سقوط است.

با نزدیک شدن به فصل تابستان و افزایش مصرف برق، انجمن فولاد به این وزارتخانه نامه نوشت که بخشنامه‌های شرکت‌های برق منطقه‌ای به فولادسازان حاکی از آن است که کلیه کارخانه‌های فولادی بویژه در بخش خصوصی حدود ۳ ساعت تعطیل خواهند شد. مورد تایید وزارت صمت

البته سید رسول خلیفه سلطان پس از انتشار نامه اعلام کرد که هرگونه اعتراض مبنی بر تعطیلی محله فولاد را قاطعانه تکذیب می کند.

وی افزود: دولت قبل بار محدودیت های انرژی را در سال گذشته بر دوش صنعت فولاد گذاشت اما امسال تلاش می کنیم با هماهنگی های به عمل آمده با آن مقابله کنیم. با هماهنگی وزارت نیرو مقرر شد سقف انرژی به یک دوره یک ماهه تعمیرات اساسی تعدیل شود تا اثرات منفی سال قبل به صفر برسد.

به گزارش فارسی، افزایش مصرف انرژی به دلایل مختلفی از جمله رشد سال به سال صنایع است و همین موضوع می تواند هر ساله محدودیت هایی در مصرف انرژی ایجاد کند به همین دلیل مدیریت باید از آسیب به صنایع مختلف جلوگیری کند.

کتایون نعمت پور مدیرکل اداره کار و محیط زیست وزارت صمت درباره برنامه وزارت صمت برای جلوگیری از قطعی برق صنعتی گفت: امسال دو وزارتخانه صمت و نیرو برای سال ۹۰ برنامه توافقی دارند. . چندین جلسه برای به حداقل رساندن آسیب به صنعت.

وی افزود: امسال فولاد، سیمان، مس، آلومینیوم، سرب، روی و واحدهای صنعتی و شهری کوچک مقیاس به مدیریت مصرف برق در مواقع نیاز کمک می کنند.

نعمت پور بر اهمیت مدیریت مصرف برق در صنعت تاکید کرد و تاکید کرد: بسیاری از صنعتگران قطعی های بی رویه برق را ناشی از تلفات خود می دانند و در نتیجه قرار است روش مدیریت مصرف برق قبل از آسیب به صنایع اعلام شود. ; همچنین سعی شده است که تعطیلات صنعتی که برای تعمیرات اساسی یا بازسازی و … انجام می شود در این ماه ها در اوج مصرف گرفته شود و از این حیث به صورت ماهانه برنامه ریزی شده و صنایع در طول مدت خود انجام می دهند. تعمیرات اساسی برای مدیریت مصرف برق
وی بیان کرد: در مورد صنایع کوچک تلاش شده تا برق کارخانه ها با توجه به مصرف کوره ها تامین شود و صنایعی مانند صنایع غذایی با توجه به نوع فعالیتشان نباید دچار مشکل شوند.

انتهای پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید