رئیسی: تشکیل دولت مقتدر و مقتدر در لبنان امری راهبردی است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی امروز (چهارشنبه) به وقت محلی در سومین روز سفر خود به نیویورک در دیدار با نجیب میقات نخست وزیر لبنان که در دفتر رئیس جمهور برگزار شد. . رزیدنس با تاکید بر اینکه امنیت و آرامش لبنان برای جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم است، گفت: لبنان خط مقدم مقاومت و نامی برجسته در خط مقدم جنبش مقاومت است.

وی با بیان اینکه امروز کسانی که فکر می کردند می توانند از راه هایی غیر از مقاومت با رژیم صهیونیستی و حامیان آن مقابله کنند به اشتباه خود پی برده و رویکرد خود را تغییر می دهند، افزود: لبنان به عنوان جبهه مقاومت کل فضای کشور را تحت تاثیر قرار داد. و نشان داد که تنها مقاومت می تواند جلوی وحشیگری و تجاوزگری رژیم صهیونیستی را بگیرد.

رئیس جمهور در ادامه وحدت و انسجام را کلیدی ترین موضوع لبنان توصیف و تشریح کرد: تشکیل دولت مقتدر و مقتدر در لبنان بسیار راهبردی و مهم است و در این راستا وحدت همه اقوام، مذاهب و گروه های لبنانی است. . بسیار تعیین کننده است

وی با اشاره به اینکه درگیری امروز سم مهلکی برای منطقه و نهضت مقاومت است، خاطرنشان کرد: راهبرد جنبش مقاومت در وحدت و انسجام و اختلاف و تفرقه، راهبرد دشمن است و جمهوری اسلامی ایران با هر اقدام و روندی مخالف است. با هدف تقویت ثبات و امنیت در لبنان.

رئیسی خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است القا کند که اوضاع منطقه مطابق میل آمریکا و رژیم صهیونیستی در حال پیشروی است در حالی که عادی سازی روابط با برخی دولت های منطقه به هیچ وجه برای کشورهای منطقه ایجاد امنیت نمی کند. منطقه رژیم صهیونیستی و تشدید نفرت مردم منطقه از این رژیم.

نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان نیز از فرصت دیدار با رئیس استقبال کرد و گفت: دوست داشتم این دیدار در تهران برگزار شود و قطعا به زودی در تهران حضور خواهم داشت.

نخست وزیر لبنان با بیان اینکه لبنان جز چیزهای خوبی از ایران ندیده و همواره خواهان بهترین روابط با جمهوری اسلامی ایران بوده است، گفت: روابط دوجانبه با ایران در سطح بسیار خوب و عالی قرار دارد.