رئیس جمهور عازم نیویورک شد – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی که با هدف تامین منافع ملت ایران و تلاش برای تحقق “نظم عادلانه بین المللی از طریق چندجانبه گرایی اقتصادی” تهران را به مقصد نیویورک ترک کرد، در این سفر اعلام کرد. . هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد علاوه بر سخنرانی، با سران چندین کشور شرکت کننده در این نشست نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

پیش بینی می شود در این سفر با سران برخی کشورها از جمله کشورهای اروپایی دیدار و گفتگو کند.

آقای رئیسی در این سفر قرار است در سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد “یونسکو” سخنرانی کند، در نشست ادیان شرکت کند، با ایرانیان مقیم آمریکا گفتگو کند و در رسانه ها شرکت کند. همچنین قرار است در پایان سفر رئیس جمهور به نیویورک، آقای رئیس در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه های داخلی و خارجی به سوالات آنان پاسخ دهد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر جاویدان علی باقری وزیر امور خارجه، معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس گروه مذاکره کننده تحریم های ایران، غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس جمهور، محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور و وحید جلال زاده رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با یکدیگر دیدار کردند. با آقای رئیس در این سفر را همراهی می کنند.