رئیس سیا: ایران دارای بزرگترین زرادخانه موشکی در خاورمیانه است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «ویلیام برنز» رئیس سازمان جاسوسی سیا ادعای آمریکا درباره فرار هسته ای ایران را تکرار کرد.

بر اساس این گزارش، برنز در یک سخنرانی در مجمع امنیتی اسپن مدعی شد که ایران هفته ها تا تولید مواد غنی شده که می تواند برای ساخت سلاح هسته ای استفاده شود فاصله دارد.

رئیس سازمان جاسوسی سیا درباره برنامه موشکی ایران نیز گفت: آنها اکنون بزرگترین زرادخانه موشکی خاورمیانه را در اختیار دارند و همین موضوع و پهپادها بزرگترین نگرانی ماست.

ویلیام برنز در واکنش به سفر اخیر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه به تهران، اظهار داشت: حقیقت این است که روسیه و ایران اکنون به یکدیگر نیاز دارند و در تلاش هستند تا تحت تحریم های شدید از انزوای سیاسی خارج شوند.

رئیس سازمان جاسوسی سیا در ادامه ادعاهای خود افزود: اما اینکه آنها به یکدیگر نیاز دارند به این معنا نیست که واقعاً به یکدیگر اعتماد دارند، بلکه آنها رقبای پرانرژی و رقیب تاریخی هستند.

برنز با این استدلال که ایران و روسیه در تلاشند تا نشان دهند گزینه هایی دارند، گفت: سفر پوتین به تهران نشان می دهد که در صنعت دفاعی روسیه مشکلاتی وجود دارد.

این مقام آمریکایی ادامه داد: معتقدم محدودیت هایی برای کمک به یکدیگر وجود دارد.

برنز همچنین گفت که دیدن تصاویر دیدار پوتین با رهبران ایران حس نوستالژی در او ایجاد نکرده است.

رئیس سیا همچنین اظهارات لوید آستین وزیر دفاع آمریکا مبنی بر اینکه به ایران توصیه کرده هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار روسیه قرار ندهد را تکرار کرد.