رنگ کارامل عامل سرطان | NutritionFacts.org


رنگ کارامل ممکن است پرمصرف ترین رنگ خوراکی در جهان باشد. متأسفانه ، تولید آن گاهی اوقات می تواند منجر به تشکیل ماده ای سرطان زا به نام متیل آمیدازول شود که در سال 2007 به عنوان ماده شیمیایی سرطان زا شناخته شد. برای اهداف قانون برچسب گذاری پیشنهاد 65 ، کالیفرنیا محدودیت روزانه را 29 میکروگرم در روز تعیین کرد. بنابراین ، نوشابه های رنگی کاراملی چقدر می تواند باعث سرطان شود؟ ما نمی دانستیم … تا به حال … ویدیوی من کدام ماده سرطان زا رنگ آمیزی کارامل بیشتری دارد: کک یا پپسی؟ به بررسی این سوالات و موارد دیگر می پردازد.

محققان 110 نمونه نوشابه را در قفسه های فروشگاه در کالیفرنیا و کلان شهر نیویورک ، از جمله کانکتیکات و نیوجرسی آزمایش کردند. هیچ یک از عوامل سرطان زا در Sprite یافت نشد ، چیزی که انتظار می رفت زیرا Sprite قهوه ای رنگ کارامل نیست. در بین نوشابه های گازدار ، بیشترین میزان در یک نوشابه مارک گویا مشاهده شد ، در حالی که کمترین میزان در محصولات کک بود که حدود 20 برابر کمتر از محصولات پپسی بود. جالب اینجاست که پپسی کالیفرنیا به میزان قابل توجهی کمتر از پپسی نیویورک سرطان زا بود. “این تصور را تایید می کند که [labeling laws like] پیشنهاد 65 … می تواند تولید کنندگان را تشویق کند تا خطرات شیمیایی ناشی از مواد غذایی را کاهش دهند.

محققان جان هاپکینز بار سرطان را برآورد کردند ، برآوردی از تعداد موارد اضافی سرطان در طول زندگی مرتبط با مصرف نوشیدنی های مختلف. بنابراین ، با مصرف متوسط ​​نوشابه در آمریکا ، با میانگین سطوح سرطان زا ، پپسی ممکن است باعث هزاران مورد سرطان شود ، به ویژه محصولات پپسی غیر کالیفرنیایی ، که به نظر می رسد 20 برابر بیشتر از کک سرطان ایجاد می کند. البته ، نیازی نیست که هیچ کدام از آنها این مواد سرطان زا را داشته باشند “زیرا رنگ های کارامل فقط یک هدف زیبایی دارند [and] می توان از غذاها و نوشیدنی ها حذف کرد … »اما ما نباید منتظر مقررات دولتی یا مسئولیت اجتماعی شرکت ها باشیم. ما می توانیم مسئولیت شخصی را انجام دهیم و فقط نوشیدن نوشابه را به کل متوقف کنیم.

قطع نوشابه ممکن است خطر چاق شدن و ابتلا به دیابت ، ابتلا به کبد چرب ، ابتلا به شکستگی لگن ، ابتلا به آرتریت روماتوئید ، ابتلا به بیماری مزمن کلیه و شاید ابتلا به نقرس را کاهش دهد.

در کودکان ، مصرف روزانه نوشابه ممکن است احتمال ابتلا به آسم را پنج برابر افزایش داده و خطر بلوغ زودرس را در دختران افزایش دهد و احتمال شروع قاعدگی آنها قبل از 11 سالگی را تا 47 درصد افزایش دهد.

اگر به پشت چشم افراد نگاه کنیم ، می توانیم کالیبر شریان های شبکیه چشم آنها را اندازه گیری کنیم و هرچه باریک تر باشند ، خطر فشار خون بالا ، دیابت و بیماری های قلبی بیشتر می شود. محققان این نوع اندازه گیری ها را بر روی هزاران کودک 12 ساله انجام دادند و از آنها در مورد عادات نوشابه نوشابه س askedال کردند. یافته های آنها؟ کودکانی که روزانه نوشابه مصرف می کنند ، دارای شریان های باریک بطور قابل توجهی هستند. “پیام به بیماران دیگر نمی تواند به عنوان یک جمله ساده” کمتر بخورید ، بیشتر ورزش کنید “باقی بماند.” این مهم است که شما چه می خورید. “[S]توصیه رژیم غذایی خاص این است که مصرف غذاهای فرآوری شده و شکر افزوده را به میزان قابل توجهی کاهش داده و غذاهای کامل بیشتری بخورید. “


پروپ 65 بر اساس منافع شخصی مورد انتقاد قرار می گیرد ، اما همانطور که اشاره کردم ، ممکن است تولیدکنندگان را مجبور کند محصولات خود را کمتر سرطان زا کنند. سایر ویدیوهای Prop 65 عبارتند از:

برای آشنایی بیشتر با رنگ آمیزی کارامل ، فیلم من را ببینید آیا رنگ کارامل سرطان زا است؟به

افزودنی های سودا دیگری نیز وجود دارند که به طور بالقوه سمی هستند. سری سه قسمتی من در مورد فسفات ها را مشاهده کنید:

سایر عوامل رنگ آمیزی کمتر از سالم هستند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد ، مراجعه کنید رنگهای غذایی مصنوعی و ADHD و مشاهده قرمز شماره 3: رنگ آمیزی برای رنگ آمیزیبه

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید