روسیه ادعای تماس بلینکن با لاوروف را رد کرد


به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس، اظهارات آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا درباره تصمیم برای اولین بار از زمان آغاز جنگ اوکراین با همتای روس خود سرگئی لاوروف تلفنی با واکنش مسکو همراه شد.

وزارت خارجه روسیه بامداد پنجشنبه گزارش هایی مبنی بر اینکه بلینکن قصد دارد با لاوروف تماس بگیرد را تکذیب کرد.

به گزارش سایت «ریانوفست»، در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «علاوه بر پوشش رسانه‌ای، هیچ درخواستی از سوی آمریکا برای این گفت‌وگو صورت نگرفته است، ما روال معمول دیپلماتیک را دنبال می‌کنیم نه اظهارنظر رسانه‌ها.

بلینکن شامگاه چهارشنبه گفت که قصد دارد به زودی با لاوروف صحبت کند و موضوع گفتگو درباره سرنوشت آمریکایی های دستگیر شده در روسیه خواهد بود.

از سوی دیگر «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه به فنلاند هشدار داد که تعلیق احتمالی ویزا برای گردشگران روسی با واکنش تند مسکو همراه خواهد بود.

زاخارووا درباره پیشنهاد نمایندگان پارلمان فنلاند گفت: اگر فنلاند تصمیم بگیرد صدور ویزای توریستی شینگن برای شهروندان روسیه را متوقف کند، روسیه اقدامات متقابلی را انجام خواهد داد.

ریانووستی گفت: «محدود کردن سفر شهروندان روسیه به دلایل سیاسی گام دیگری در جهت تشدید تقابل در روابط دوجانبه است.

وزیر خارجه روسیه در گذشته مدعی شده بود که هر کشوری که تسلیم آنها نشود باید در سیاست غرب مجازات شود. وی گفت: پس از روسیه، چین هدف بعدی غرب در فهرست دشمنان این کشور است. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید