روش صحیح مصرف داروهای رقیق کننده خون – رژیم غذایی

رقیق کننده های خون طوری طراحی شده اند که از لخته شدن خون به این راحتی جلوگیری می کنند. پزشک شما این دارو را به دلیل بسیار مهمی برای شما تجویز کرده است و مصرف صحیح آن بسیار مهم است. مصرف صحیح آن می تواند به جلوگیری از حمله قلبی یا سکته کمک کند. در صورت مصرف نادرست، می تواند باعث خونریزی شدید (و حتی مرگ) شود.

رژیم غذایی

رژیم غذایی شما می تواند بر میزان کارایی رقیق کننده خون برای شما تأثیر بگذارد. غذاهای سرشار از ویتامین K می توانند بر ضد رقیق کننده خون شما تأثیر بگذارند. غذاهای حاوی ویتامین K رایج هستند. اگر به طور معمول غذاهای سرشار از ویتامین K می خورید، آزمایش خون و دوز رقیق کننده خون شما بر اساس آنها خواهد بود. مهم است که رژیم غذایی خود را حفظ کنید. به طور ناگهانی مصرف غذاهای حاوی ویتامین K را متوقف نکنید یا شروع نکنید.

غذاهای حاوی ویتامین K:

ای نخود

جگر (گوشت گاو یا خوک)

اوه کاهو

o بادام هندی

کیوی

اوه گل کلم

اوه سس مایونز

o سویا

اوه مارگارین

اوه کلم بروکلی

اوه کلم

اوه کلم بروکسل

اوه زغال اخته

o سبزیجات با برگ سبز تیره – کلم پیچ، اسفناج، اندیو و سبزی های برگ دار (خردل، شلغم و کلم سبز)

o روغن ها (کلزا و سویا)

o ویتامین های بدون نسخه

دستورالعمل های ویژه:

* الکل و رقیق کننده های خون به خوبی با هم مخلوط نمی شوند. در حالی که نباید به طور کامل از الکل اجتناب کنید، ایده بسیار خوبی است که مصرف خود را به شدت محدود کنید. بیش از ۲ نوشیدنی در روز می تواند خطر خونریزی را افزایش دهد. هرگز پرخوری نکنید

* ثبات کلید است. اگر به طور مداوم به رژیم غذایی خود پایبند باشید، رقیق‌کننده‌های خون و رژیم غذایی شما می‌توانند به خوبی با هم سازگاری داشته باشند.

* اگر اسهال یا استفراغ دارید و نمی توانید بیش از ۲۴ ساعت غذا بخورید (به هر دلیلی) – با پزشک خود تماس بگیرید. دوز رقیق کننده خون شما ممکن است تحت تأثیر این حادثه قرار گیرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر