روغن برای سرطان می کشد؟ | NutritionFacts.org


چه شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روغن کشیدن می تواند به طور م diseasesثر بیماریهای جدی مانند فلج ، مننژیت ، سرطان و ایدز را درمان کند؟

من فیلم هایی درباره نحوه ایمن بودن روغن نارگیل تهیه کرده ام قرار دادن روی موهای شما یا قرار دادن روی پوست خود ، اما مطمئناً نمی خواهید آن را بخورید. در واقع ، شما حتی نمی توانید بخواهید بودن در همان آشپزخانه وقتی روغن نارگیل در حال گرم شدن است. من نمی دانم مردم این ایده را دارند که استفاده از آن برای آشپزی بی خطر است. روغن نارگیل یکی از کمترین نقاط دود را دارد. این می تواند انواع مختلفی از ترکیبات سمی را در دمای معمولی سرخ کردن آزاد کند و “انتشار زیر دود … ممکن است مضر باشد” ، بنابراین می خواهید از تهویه مناسب اطمینان حاصل کنید.

نکن تزریق کردن به خصوصی شما و حتی ایستاده زیر درخت نارگیل کاملاً بدون خطر نیست. اما ، در مورد شنا کردن روغن نارگیل در دهان شما است؟ بدیهی است که به اصطلاح “روغن کشیدن … یک داروی عامیانه است که زمان زیادی را در بر می گیرد که شامل روغن خوراکی در دهان است”-یعنی “کشیدن” آن بین دندان ها به منظور “مزایای بهداشت دهان و سیستمیک” به جلو و عقب. شما قرار دادن یک قاشق روغن در دهان خود قرار دهید و آن را تا 20 دقیقه بچرخانید. اگر خیلی طولانی است ، می توانید فقط 5 یا 10 دقیقه “بکشید”. سپس ، آن را تف کنید ، دهان خود را بشویید و دندان های خود را مسواک بزنید.

من می توانم ببینم چگونه کشیدن روغن ممکن است به عنوان مثال پلاک دندان را از بین ببرد و مزایای سلامتی دهان و دندان را داشته باشد ، اما سیستمیک اثرات؟ همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم آیا روغن کشیدن به سرطان کمک می کند؟، نه فقط است ظاهراً “کاملاً بی ضرر است” ، اما ظاهرا “این روش ساده امکان درمان م effectivelyثر انواع بیماری ها را فراهم می کند ، در برخی موارد فرد را از اجتناب از مداخله جراحی و مصرف داروهایی که می توانند عوارض جانبی مضر داشته باشند ، اجتناب می کند.” من بسیار هیجان زده بودم که یک نقل قول را در یک بررسی در مورد کشش نفت بررسی کنم ، تا زمانی که متوجه شدم منبع آن است www.oilpulling.com، یک کتاب الکترونیکی که به وضوح به س questionsالاتی مانند “روغن برای نفت کشیدن” پاسخ می دهد [sic]، روغن کشیدن و بیماریها درمان شده و علم پشت روغن درمانی [sic] و خیلی بیشتر.”

اخلاق داستان؟ همیشه منابع خود را بررسی کنید.

یک منبع اشاره شده هرچند طرفداران نفت کش مشروع به نظر می رسند. در آن منتشر شد مجله دندانپزشکی بریتانیا، اما این فقط یک نامه از یک پسر است که در ادبیات آمده است که روغن کشیدن می تواند “به طور موثری اختلالات مختلف مانند … فلج … مننژیت … و بیماریهای مزمن مانند سرطان ، ایدز و غیره را درمان کند”. با این حال ، مطلقا هیچ مرجعی ارائه نشده است. بنابراین ، این ادبیاتی که او از آن صحبت می کند ، احتمالاً ادبیات افسانه ای است. نکته آخر این است که آنجاست است هیچ دلیل علمی برای این ادعاها وجود ندارد.

در مورد ادعاهای بهداشت دهان و دندان چطور؟ اگر به لیست مزایای ادعایی ، از لخته شدن خون تا توقف رشد تومورهای بدخیم ، و نقل قول هایی که ادعا می شود چنین اظهارات وحشی را پشتیبانی می کند ، نگاه کنید ، در این مرحله احتمالاً تعجب نخواهید کرد. ربطی به لخته شدن خون ، سرطان یا هر یک از آن بیماری های دیگر ندارد. در عوض ، آنها مرجع مطالعاتی هستند که در مورد سلامت دندان انجام شده است. خوب ، اجازه ندهید بچه را با آب حمام بیرون بریزید. بیایید ببینیم چه می گویند.

شروع مطالعات به این صورت است: اضافه کردن روغن را به رژیم های منظم بهداشت دهان و دندان برسانید ، سپس بایستید و تماشا کنید که التهاب لثه هفته به هفته بهتر می شود ، زیرا مقدار پلاک کمتر و کمتر می شود ، همانطور که در 3:21 در تصویر من مشاهده می کنید. ویدیوبه در آن مطالعه از روغن آفتابگردان استفاده شد. یافته؟ نتیجه گیری: نفت کشیدن است داشتن مزایای دندانپزشکی. ” همان چیزی که در روغن نارگیل یافت شد ، همانطور که در ساعت 3:35 در من مشاهده می کنید ویدیوبه التهاب لثه و التهاب لثه آغاز شده با کاهش پلاک دندانی ظرف یک هفته بهتر می شود. به نظر می رسد بسیار خوب است ، درست است؟ بنابراین ، محققان به یک نتیجه مشابه رسیدند: “روغن کشیدن … می تواند یک روش کمکی موثر در کاهش تشکیل پلاک و التهاب التهاب لثه باشد” ، یک افزودنی مفید برای عادات بهداشت دهان و دندان.

کسی می بیند اشکال این مطالعات چیست؟ هیچ گروه کنترل وجود نداشت.

چرا من همیشه در مورد نیاز به گروه های کنترل ادامه می دهم؟ آیا مطالعات به عنوان کنترل خود عمل نمی کردند؟ در مورد آن فکر کنید: ما می دانیم که افراد در ابتدا در کجا بودند و سپس هفته به هفته ، شاهد بهتر شدن پلاک و التهاب لثه آنها بودیم. آیا تصور می کنیم همه اینها فقط یک تصادف بزرگ است که همه افراد بلافاصله پس از شروع روغن نارگیل شروع به بهبود می کنند؟

اجازه دهید من بگو شما درباره پدیده ای به نام اثر هاتورن “به نظر می رسد بیماران اغلب صرفاً از تأثیر قرار گرفتن در یک کارآزمایی بالینی بهبود می یابند.” چرا؟ از آنجا که “بیماران ممکن است بهداشت دهان و دندان را بهبود بخشند … در نتیجه توجه خاص یا معاینات مکرر که اغلب در نتیجه شرکت در مطالعه ایجاد می شود.” در واقع ، اثر هاثورن به همین دلیل انجام آزمایشات کنترل شده بسیار مهم است.

برای بهترین ما اتفاق می افتد. آیا می دانید چگونه می توانید صبح وقت ملاقات با دندانپزشک ، مسواک بیشتری بزنید؟ خوب ، تصور کنید که بدانید هر هفته به مدت یک ماه برای معاینه به دندانپزشک مراجعه خواهید کرد تا پلاک و التهاب لثه خود را بررسی کنید. فکر نمی کنید کمی بیشتر مسواک بزنید و کمی بیشتر نخ دندان بکشید؟ این افزایش در بهداشت دهان و دندان است تنها می تواند انواع نتایجی را که در این مطالعات مشاهده می شود به شما ارائه دهد. بنابراین ، تنها راهی که می توان گفت آیا کشیدن روغن می تواند در بهبود پیشرفت ها موثر باشد یا خیر ، وجود یک گروه کنترل است که روغن کشیدن را انجام نداده است ، اما همچنین می داند که به صورت هفتگی معاینه دندانپزشکی را انجام می دهد. متأسفانه ، هیچ مجموعه ای از مطالعات کنترل شده وجود نداشت … تا مطالعه I پوشش دادن در ویدئوی من فواید روغن کشیدن برای پلاک و التهاب لثهبه

غذاهای کلیدی

  • روغن نارگیل ممکن است برای استفاده روی موها یا پوست شما بی خطر باشد ، اما من توصیه نمی کنم که آن را مصرف کنید یا حتی هنگام گرم شدن در مجاورت آن باشید زیرا می تواند ترکیبات سمی را در دمای معمولی سرخ کردن آزاد کند و انتشار گازهای مضر می تواند مضر باشد.
  • کشیدن روغن – چرخاندن روغن خوراکی و کشیدن آن بین دندان ها – یک درمان عمومی است ، اما هیچ مدرک علمی وجود ندارد که ادعا کند که این روغن برای سرطان ، فلج ، مننژیت ، لخته شدن خون ، ایدز یا سایر بیماری های مزمن م effectiveثر است.
  • هنگام افزودن روغن به شیوه های منظم بهداشت دهان و دندان ، به نظر می رسد میزان پلاک کاهش می یابد و التهاب لثه و التهاب لثه بهبود می یابد ، اما چنین مطالعاتی بدون گروه کنترل انجام شد ، بنابراین نتایج بی اساس می ماند.
  • اثر هاثورن ، که در آن به نظر می رسد افراد به دلیل مشارکت در یک کارآزمایی بالینی به مزایایی دست می یابند ، ممکن است در حال بازی باشد. به عنوان مثال ، شرکت کنندگان ممکن است در نتیجه افزایش موشکافی یا امتحانات مکرر ناشی از مطالعه ، شیوه های بهداشت دهان و دندان را بهبود بخشند و این افزایش می تواند خود دلیل بهبودی باشد.

این مقاله اولین ویدئو در یک مجموعه چهار قسمتی در مورد روغن کشیدن را مورد بحث قرار می دهد. برای بقیه سریالها به ادامه مطلب مراجعه کنید:

من در کشیدن روغن غرق شدم زیرا مردم مرتباً از من در مورد آن می پرسیدند. می خواهی چه موضوعات دیگری در زمینه سلامت ، مرتبط با تغذیه یا غیر مرتبط با آنها ، به عهده بگیرم؟

چرا گفتم روغن نارگیل را قورت ندهید؟ دیدن:

برای سرطان چه کاری می توان انجام داد؟ وارسی چگونه از سرطان نمیریم، ویدئوی مروری من


در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید