رژیم صهیونیستی در فلسطین نظام آپارتاید ایجاد کرده است – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: رژیم صهیونیستی به مردم قدس اجازه شرکت در انتخابات را نداد و به این ترتیب انتخابات سراسری لغو شد. رئیس تشکیلات خودگردان و مجلس قانونگذاری فلسطین

وی افزود: رژیم صهیونیستی نظام آپارتاید را در سرزمین فلسطین ایجاد کرده و قوانین نژادپرستانه را تدوین می کند. سازمان ملل و به ویژه قدرت های آن با اجرای سیاست دوگانه از اسرائیل حمایت می کنند.

عباس اعلام کرد: رژیم صهیونیستی در حال نابودی نهادهای مستقل حقوقی فلسطین در برابر چشم جهانیان است. این رژیم از زمان تأسیس در سال ۱۹۴۸ بیش از ۵۰ جنایت علیه مردم فلسطین مرتکب شده و به برخی از آنها اعتراف کرده است.

وی گفت: این رژیم در این مدت ۵۲۴ روستا را ویران و ۹۵۰ هزار فلسطینی را آواره کرد. آخرین جنایت این رژیم حمله به غزه بود که منجر به شهادت ۶۷ کودک شد. رژیم صهیونیستی باید مسئولیت جنایات خود علیه مردم فلسطین را بپذیرد.

رئیس سازمان حکومت محلی گفت: برای رسیدگی به پرونده جنایات رژیم صهیونیستی به دادگاه کیفری بین المللی مراجعه می کنیم. ما دیگر قبول نداریم که قوانین بین المللی را رعایت کنیم و رژیم صهیونیستی آنها را نادیده بگیرد.

عباس تصریح کرد: تنها گزینه ای که برای ما باقی مانده است، بازنگری در روابط با رژیم صهیونیستی است. سازمان ملل صدها قطعنامه درباره فلسطین صادر کرده است و شورای امنیت به تنهایی ۹۷ قطعنامه صادر کرده است اما هیچ یک از آنها اجرایی نشده است.