ریزش مرگبار معدن در کرمان


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان مرگ یک کارگر بر اثر آوار در معدن زغال سنگ موسوم به “هشون” در شهرستان کوهبنان را که سال گذشته خطرناک ارزیابی و اخطار کتبی دریافت کرد، تایید کرد.

مجتبی مصباح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: حادثه ریزش معدن هشون صبح امروز رخ داد و علت اصلی ریزش معدن در مرحله مقدماتی کارگران گزارش شد.

وی با بیان اینکه جسد متوفی از زیر آوار معدن خارج شد، تصریح کرد: در هنگام ریزش معدن ۶ کارگر در محل حضور داشتند که پنج نفر از آنها با استفاده از مسیر امداد و نجات جان خود را نجات دادند و در سلامت هستند. .

۳ ماه مهلت سیستم قضایی برای من

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گزارش داد: با توجه به بازرسی از معدن هشون توسط این اداره کل در سال گذشته، این معدن خطرناک تشخیص داده شد و با وجود اینکه برای اطمینان از ایمنی به بهره بردار تذکر کتبی داده شد. ، وضعیت به وجود آمد. در مراجع قانونی نیز منعکس شده بود

وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه امسال دستگاه قضایی به معدن مهلت داده بود تا مشکلات را حل کند و اقدامات ایمنی را ارائه کند که متاسفانه این اتفاق افتاد.

مصباح از حضور در اولین دقایق اعلام ریزش معدن هشون، مقامات محلی و برجسته اداره کار در کوه بنان خبر داد و گفت: فردا شخصا برای بررسی بیشتر به کوه بنان سفر خواهم کرد. علت حادثه و شرایط معدن است و در صورت احراز تخلف در صورت تایید این مورد طبق قانون اقدامات قانونی انجام خواهد شد.

شهرستان کوهبنان در ۱۷۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.