سرانجام محصول جدید ایران خودرو رونمایی شد


اولین تصویر رسمی از خودروی ریرا، اولین کراس اوور ایرانی و محصول جدید ایران خودرو منتشر شد. این خودرو به زودی به خط تولید خودرو در ایران می رسد.

محصول جدید ایران خودرو رونمایی شدمحصول جدید ایران خودرو رونمایی شد

ریرا به عنوان اولین شاسی بلند ایران به زودی به خط تولید شرکت ایران خودرو خواهد رسید. این خودرو با الگوبرداری از پژو ۲۰۰۸ که قرار بود پس از توافق برجام به بازار عرضه شود و حدود ۹۰ میلیون تومان قیمت دارد، در حال حاضر قیمتی حدود یک میلیارد تومان برای مدل ایرانی برآورد می شود.

افتتاح کراس اوور ریرا با حضور کارکنان دولت

عصر امروز شرکت ایران خودرو در مراسمی با حضور مسئولان از کراس اوور جدید خود رونمایی کرد. لازم به ذکر است این مراسم رسانه ای نشد و اعلام آن در سکوت کامل صورت گرفت!

ناگفته نماند که ماه گذشته تصاویری از کراس اوور ریرا در رسانه ها به بیرون درز کرد، اما ظاهرا مدیرعامل جدید ایران خودرو از طراحی اولیه آن استقبال نکرد، بنابراین تیم طراحی تصمیم گرفت ظاهر خودرو را تغییر داده و مدل مدرن تری برای آن عرضه کند. محصول به خط تولید.. حال باید منتظر ماند و دید اولین شاسی بلند ساخت داخل چه زمانی وارد بازار می شود.

ری را ایران خودرو

این خودروساز قصد دارد کراس اوور ریورا را در مدل های مختلف عرضه کند و در ابتدا آن را به صورت V2 در بازار ایران عرضه خواهد کرد.

کراس اوور ایران خودرو «ریورا» بر روی پلت فرم مدرن و جدید این شرکت به نام IKP1 توسعه یافته است.

این خودرو قادر است تمامی استانداردهای ۸۵ گانه را پشت سر بگذارد و از نظر حفظ ایمنی سرنشینان و راننده و همچنین ایمنی عابر پیاده با محصولات خودروسازان قابل مقایسه است.

ریورا ایران خودرو به موتور EF7 Plus توربو یا TC7 Plus مجهز شده است. موتور ۱.۷ لیتری ۱۶ سوپاپ توربوشارژ چهار سیلندر قادر است ۱۶۰ اسب بخار قدرت در ۵۰۰۰ دور در دقیقه و ۲۴۰ نیوتن متر گشتاور در ۱۶۰۰-۴۵۰۰ دور در دقیقه تولید کند. این خودرو لوکس ترین خودروی ملی به حساب می آید و به لطف تجهیزات ایمنی و رفاهی متنوعی که ارائه می دهد، می تواند هم با خودروهای وارداتی و هم با خودروهای مدرن دنیا رقابت کند.

محصول جدید این شرکت «ریرا»، خودرو در ایران، به معنای نماد باران و سبزه، در شهر بابل تولید می شود و نام آن کاملاً متناسب با محل تولید است.