سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تنی فولاد اردبیل – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سید حامد عامل چهارشنبه شب در مراسم تجلیل از فعالان صنعت و معدن در اردبیل اظهار داشت: تلاش و عزم جدی در استان اردبیل برای حمایت جدی از فعالان صنعتی و تولیدی در حال انجام است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود تخریب استکبار جهانی در تحریم جمهوری اسلامی ایران، تولیدکنندگان و صنعتگرانی مانند پرچمداران حوزه تقویت اقتصادی روی صحنه است و تلاش می شود با وجود همه کاستی ها کشور به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کند.

استاندار اردبیل به نامگذاری اول تا دهم تیرماه به عنوان «دهه» تولید و تجارت اشاره کرد و گفت: کوتاهترین و کوتاه ترین راه برای دستیابی به توسعه پایدار تمرکز بر بخش تولید و صنعت است و این استراتژی استراتژیک هرگز نباید نادیده گرفته شود.

عاملی با بیان اینکه در عرصه جهانی به موضوع تولید و صنعت پرداخته شده اما در کشور ما چندان به آن پرداخته نشده است، افزود: پس از گذشت سال ها از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور همچنان دارای یک سند راهبردی و یک سند راهبردی است. مسیر مشخص در حوزه صنعت». ما تعیین نکرده ایم و اقدامات و فعالیت های ما در این زمینه بهتر است به نحو احسن و مستمر انجام شود.

وی ضرورت تدوین سند توسعه صنعتی با محوریت آمایش سرزمین را یادآور شد و خاطرنشان کرد: علاوه بر ارزش گذاری بخش، بهتر است سرمایه گذاران واقعی استان اعم از بومی و خارجی به نفع همگان جذب شوند. مشوق ها و حمایت ها در این زمینه ایجاد ورود سریع و اولویت دار.

وی ضریب امنیت منابع در صنعت را کلیدی و گامی رو به جلو خواند و ادامه داد: نباید از حمایت از صنعت غافل شد زیرا سرمایه گذاری در این بخش نتایج بلندمدت خود را نشان داده و بستر صنعتی را به وضوح نشان می دهد. توسعه پایدار

وی در بخش دوم سخنان خود افزود: باید عادی سازی این بخش را کنار بگذاریم و در صورت وجود تقاضای واقعی با حمایت هر سه بخش و با حمایت بخش های تولیدی و صنعتی انجام شود. در اردبیل.” کارآمدی ارائه می شود و مزیت ممتازی برای صنعت و تولید استان است.

عاملی به ۸۷ جلسه ستاد تسهیل بین مجریان و قضات اشاره کرد و گفت: حضور مسئولان اجرایی و قضایی در حمایت از تولید قدرت انگیزه مضاعفی را برای فعالان این حوزه برای تشویق تولیدکنندگان و صنعتگران ایجاد کرده است.

وی تمرکز بر رونق تولید در استان با تقویت زنجیره تولید و تقویت نظام صنایع در حال تغییر ساختار را یادآور شد و گفت: موضوع کلیدی در بحث اقتصادی تمرکز بر ایجاد زیرساخت ها و حمایت همه جانبه از بخش تولید از طریق قانون گذاری است. ۲ زمینه برای اقدام موثر در استان وجود دارد.

عاملی به فعالیت های انجام شده در بخش زیرساخت به ویژه توسعه راه ها و تکمیل راه آهن اردبیل – میانه اشاره کرد و افزود: در حالی که در متوسط ​​کشور ۲۴ درصد بزرگراه وجود دارد، این میزان در کشور ۱۱ درصد است. استان اردبیل

وی لزوم پایان دادن به بزرگراه شمال به جنوب استان را با تلاش مضاعف یادآور شد و گفت: از زمان سفر رئیس جمهور تاکنون ۱۳۰۰ میلیارد تومان منابع به استان تزریق شده که ۲۵۰ میلیارد تومان آن برای توسعه راه ها و راه ها هزینه شده است. جاده های اصلی استان

استاندار اردبیل در بخش دوم سخنان خود گفت: پروژه های بزرگراهی در تمامی مسیرها به پیمانکاران واگذار شده و داریم. مشگین شهر و ۴۵ کیلومتر در محور اردبیل – سرچمبقیه راه های استان نیز با تلاش پیمانکاران به چهار راه تبدیل می شود خط داره میاد

عاملی ضرورت تسریع در تکمیل راه آهن اردبیل را یادآور شد و خاطرنشان کرد: از سفر رئیس جمهور برای رفع مشکل ۴۵ کیلومتری گلوگاه راه آهن اردبیل – میانه که سال گذشته بسته شد، ۲۰۰ میلیارد تن منابع به این پروژه اختصاص یافت. . دوباره بگیر

وی به مجوز اعطا شده بر اساس ماده ۲۳ برای بهره برداری از مسیر ریلی اردبیل – پارس آباد و اتصال آن به جمهوری آذربایجان به عنوان کریدور شمال به جنوب اشاره کرد و ادامه داد: تامین فرودگاه اردبیل امکان لغو پروازهای این بین المللی را فراهم کرده است. فرودگاه

فاکتور آمادگی سد گیویمانور و لزوم اتمام سد قزل قیه استان آذربایجان شرقی را اعلام کرد و افزود: ما عقبه در قالب طرح جامع تامین آب شرب استان اردبیل و صنعتی بر تخصیص آب شرب استان نظارت می کنیم.

وی توسعه شهرها و نواحی صنعتی استان را مورد توجه قرار داد و گفت: ۱۲۰ هکتار به توسعه ۹۵ هکتاری شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل اضافه شده است و سایر شهرها و نواحی صنعتی شاهد توسعه همه جانبه در استان هستند. زیر ساخت.

عاملی اعلام کرد: ۱۰ میلیارد تومان و ۱۰ میلیارد تومان از منابع دیگر برای توسعه پالایشگاه های شهر ۲ اردبیل در نظر گرفته شده است که این طرح ها و پروژه ها در ماه آینده به اتمام می رسد.

وی احداث پست ۹۳ کیلوولت در شهرک صنعتی اردبیل را یادآور شد و گفت: در تلاش هستیم تا توسعه زیرساختی واقعی را در همه ابعاد استان ایجاد کنیم.

استاندار اردبیل به سرمایه گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی در تولید فولاد بدون احتساب تولید آهن اسفنجی اشاره کرد و افزود: این سرمایه گذار باید به سرعت در استان شروع به فعالیت کند و زیرساخت ها را فراهم کند.