سرپرستی محقق حقوقی و حمایت مردم رمز تداوم انقلاب اسلامی است – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم المهادی ظهر امروز در خطبه نماز جمعه حرم رضوی مشهد با اشاره به فرا رسیدن ۲۰ مرداد و سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل الله نور اظهار داشت: این عالم ربانی که مظلومیت به دلیل ظهور جریان انحرافی در انقلاب مشروطه به این درجه رفیع شهادت رسید باید تبیین شود.

وی با بیان اینکه عدم تبیین شخصیت ها و اقدامات انقلابی می تواند حتی جریان های اصیل انقلابی را مخدوش کند، ادامه داد: پس از فتوای تحریم تنباکو و شکست توطئه انگلیس برای استعمار اقتصادی کشور، سه حرکت انقلابی در سال رخ داد. کشوری که اولین آن انقلاب بود مشروطه به عنوان انقلابی علیه استبداد به دستور مرحوم آیت الله خراسانی صادر شد.

رضوی ولی فقیه در خراسانی، انقلاب دوم را یک حرکت ملی علیه انگلیسی ها در دوران ملی شدن صنعت نفت دانست و خاطرنشان کرد: این جریان با رهبری مرحوم آیت الله کاشان و دکتر مصدق توانست به دستاوردهای چشمگیری دست یابد.

وی افزود: انقلاب سوم نیز انقلاب مقدس اسلام است که بر خلاف دو انقلاب قبل از خود تا امروز دوام آورده و بیش از ۴۳ سال است که در مسیر موفقیت و پیشرفت حرکت می کند.

امام جماعت مشهد با بیان اینکه انقلاب مشروطه به انحراف تبدیل شد، گفت: اگرچه مردم تصمیم گرفتند جریانی منطبق با اسلام و قرآن ایجاد کنند، اما جریانات ناپاک انقلاب را تحریف کردند به طوری که قرآن، قانون اساسی بلژیک. در مجلس شورای ملی معرفی شد.

وی افزود: زمانی که مرحوم شیخ فضل الله نوری با این انحراف مواجه شد با آن مخالفت کرد و در نهایت این عالم مجاهد متهم به مشروطه ستیزی شد و به شهادت رسید.

آیت الله علم الهادی به شکست نهضت انقلابی در ملی شدن صنعت نفت با کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد اشاره کرد و خاطرنشان کرد: نهضت ملی شدن صنعت نفت با تشکیل دولت ملی ادامه یافت، اما با کودتای آمریکایی ها نیز شکست خورد. . در ۲۸ اوت هیچ حرکتی وجود نداشت.

وی بیان کرد: آیت الله کاشان از ۹ تیر تا ۷ مرداد از نهضت کنار گذاشته شد و مردم که دیدند دیگر مرجع تقلیدی در رأس امور نیست، از نهضت خارج شدند به طوری که در ۷ مردادماه، آمریکایی ها توانستند. برای سرنگونی کامل حکومت کشور و بازگرداندن محمدرضا پهلوی به عرصه امور .

نماینده ولی فقیه خراسان رضوی به تشریح علت تداوم انقلاب اسلامی پرداخت و اظهار داشت: انقلاب اسلامی به این دلیل ادامه یافت که اولاً مرجع تقلیدی در رأس آن قرار دارد و ثانیاً دخالت مردم در این امر. انقلاب دلیلش بود

وی حضور ولایت فقیه و همراهی مردم را دو مزیت اصلی انقلاب اسلامی و رمز تداوم آن خواند و افزود: تا زمانی که این دو عنصر در کنار هم نقش آفرینی کنند، این حرکت نیز ادامه خواهد داشت. . .

آیت الله علم‌هادی با تاکید بر اینکه در طول تاریخ هرجا که مردم آمدند و در این عرصه مؤثر بودند توانستند به اراده خود برسند، تصریح کرد: تمام ظلم‌هایی که در عاشورا بر اولیای الهی افتاد نیز به دلیل دورافتادگی امت بود. استان

تحلیل رفتار کوفیان با امام حسین (ع)آ)بیان: شبات فرزند پسر یک چهارم نمونه ای از امضاکنندگان پیمان شکن کوفی بود در حالی که از رزمندگان صفین و حتی در سپاه امیرالمومنین (ع) بود.آ) او با معاویه نیز جنگید، اما مردم کوفه در نهایت از امام زمانش روی گردانیدند زیرا می خواستند دنیای خود را حفظ کنند.

یکی از اعضای شورای خبرگان مدیریت گفت: می دانستند زمانی که خود امام حسینآ) آنها را به شهادت نرسانید، حکومت بنی امیه آنها را به سخت ترین وجه مجازات خواهد کرد، همچنین کسانی که نامه ها و امام حسین را نوشتند.آ) آنها حتی تا زمانی که یک نوزاد شش ماهه را کشتند دست از جنایت خود برنداشتند.