سس گوجه فرنگی برای آزمایش سرطان پروستات


وقتی به بیماران سرطانی سه چهارم فنجان سس گوجه فرنگی کنسرو شده به مدت سه هفته هر روز داده شد ، چه اتفاقی افتاد؟

“گاهی اوقات … چیزهای مثبت به وقوع پیوستن در زمینه پیشگیری از سرطان به غذاهای محبوب و خوش طعم. ” سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی فوق العاده هستند ، اما ممکن است “بلعیدن آنها غذای سختی برای مردم” باشد. در مقابل ، چه کسی گوجه فرنگی را دوست ندارد؟

همانطور که قبلاً بحث کردم ، مطالعات استفاده كردن مکمل های دوز بالای لیکوپن ، رنگدانه قرمز آنتی اکسیدان موجود در گوجه فرنگی که تصور می شود جزء فعال ضد سرطان است ، بارها و بارها در پیشگیری یا درمان سرطان ناموفق بود. در واقع ، حتی ممکن است به پایان برسد ترویج سرطان ، زیرا لیکوپن در واقع ممکن است عمل کردن داشتن یک حرفه ایاکسیدان در سطوح بالا می توان با مکمل دریافت کرد. اما ، لیکوپن به شکل مکمل اینطور نیست به نظر می رسد در دوزهای پایین نیز م effectiveثر باشد. “آنجا است یک معکوس قوی [protective] ارتباط بین مصرف میوه و سبزیجات و بروز برخی از سرطان ها “. با این حال ، هنگامی که تنها با یک ترکیب جدا شده به شکل قرص مکمل می زنیم ، ممکن است تعادل طبیعی و طبیعی آنتی اکسیدان ها را بر هم بزنیم.

به نظر می رسد بودن کاملاً متکبر انسان است که فکر می کند ما می توانیم با دادن مکمل های یک ترکیب شیمیایی گیاهی ، که به طور معمول با هزاران ترکیب دیگر در ماتریس طبیعی مادر طبیعت در نظر گرفته شده است ، اثرات مفید مصرف کامل میوه ها و سبزیجات را بازتولید کنیم. “علاوه بر لیکوپن ، [other] کاروتنوئیدهای شناخته شده در گوجه فرنگی و محصولات مبتنی بر گوجه فرنگی عبارتند از بتاکاروتن ، γ-کاروتن ، ζ-کاروتن ، فیتوفلوئن و فیتوئن ، که همه آنها… در بافت پروستات انسان تجمع یافته است. همچنین ترکیبات غیر کاروتنوئیدی بیشماری در گوجه فرنگی وجود دارد که ممکن است فعالیت ضد سرطانی داشته باشند ، چه برسد به همه ترکیباتی که ما هنوز آنها را مشخص نکرده ایم.

در مورد … نیست یافته هر چند یک گلوله جادویی همانطور که در یک عنوان مطالعه آمده است ، “اثرات ضد سرطانی کاروتنوئیدها و سایر مواد مغذی گیاهی اقامت دارد در فعالیت ترکیبی آنها. ” به عنوان مثال ، همانطور که در ساعت 1:52 در ویدئوی من مشاهده می کنید سس گوجه فرنگی در برابر سرطان پروستات، در غلظتهای پایین ترکیبات گوجه فرنگی فیتوئن ، فیتوفلوئن و لیکوپن که پیدا شد در بیشتر افرادی که مقادیر طبیعی گوجه فرنگی می خورند ، تأثیر بسیار کمی بر رشد سلول های سرطانی در شرایط آزمایشگاهی در صورت استفاده جداگانه وجود دارد. اما وقتی با هم ترکیب می شوند ، دوز غیر م effectiveثر فیتوئن و فیتوفلوئن به علاوه دوز غیر م effectiveثر لیکوپن به نحوی تبدیل شدن م effectiveثر ، به طور قابل توجهی رشد سلول های سرطانی پروستات را سرکوب می کند. هم افزایی مشابهی را می توان در غذاها مشاهده کرد. کورکومین ، رنگدانه زرد موجود در زردچوبه و پودر کاری ، عصاره گوجه فرنگی و ویتامین E موجود در آجیل و دانه ها به تنهایی به طور جداگانه مانع از پیام رسانی سلول های سرطانی پروستات-کمتر از 10 درصد-اما هر سه می شود. با یکدیگر سیگنال رشد را حدود 70 درصد سرکوب می کند. کل از مجموع اجزای آن بزرگتر است.

بنابراین ، به جای دادن قرص لیکوپن به بیماران سرطانی ، اگر ما دادن برای آنها سس گوجه فرنگی؟ محققان داد 32 بیمار مبتلا به سرطان پروستات موضعی سه چهارم فنجان سس گوجه فرنگی کنسرو شده هر روز به مدت سه هفته قبل از پروستاتکتومی رادیکال برنامه ریزی شده خود. در جریان خون آنها ، سطح PSA 17.5 درصد کاهش یافت. PSA ، آنتی ژن اختصاصی پروستات ، پروتئینی است که توسط سلول های غده پروستات تولید می شود و افزایش سطح PSA خون به طور معمول است. استفاده شده برای نظارت بر موفقیت درمان سرطان “تعجب آور بود که دریافتم مداخله غذایی 3 هفته ای بر اساس سس گوجه فرنگی” می تواند غلظت PSA را در مردان مبتلا به سرطان پروستات کاهش دهد. همچنین ، آسیب رادیکال های آزاد DNA در گلبول های سفید خون آنها 21 درصد کاهش یافته است. تصور کنید رژیم غذایی آنها از قبل دارای آنتی اکسیدان ضعیف بوده است اگر کمتر از یک فنجان سس گوجه فرنگی در روز می تواند آسیب DNA را بیش از یک پنجم کاهش دهد!

آنها چه کردند پیدا کردن در پروستات آنها ، هر چند؟ بافت پروستات انسان است فکر به ویژه در برابر آسیب اکسیداتیو DNA توسط رادیکال های آزاد ، که تصور می شود نقش مهمی در تمام مراحل سرطان زایی دارند ، یعنی تشکیل سرطان ، آسیب پذیر است. این ممکن است به دلایل مختلفی از جمله آنزیم های ترمیم DNA کمتر باشد. خوب ، محققان نمونه بافت داشتند گرفته شده از نمونه برداری قبل از رژیم سس گوجه فرنگی شروع شد ، همچنین نمونه های بافتی از جراحی ها پس از سه هفته سس گوجه فرنگی شروع شد و بافت های برداشت شده از بیماران دارای سس گوجه فرنگی 28 درصد کمتر از حد انتظار آسیب رادیکال آزاد داشتند. من نمودار آسیب DNA در پروستات را قبل از سس گوجه فرنگی و بعد از فقط 20 روز سس را در 4:18 در من نشان می دهم. ویدیوبه خودتان می توانید قطره را ببینید. نکته جالب این است که هیچ ارتباطی بین سطح لیکوپن در پروستات و اثرات محافظتی وجود ندارد. گوجه فرنگی حاوی مجموعه ای از چیزها است که برخی از آنها حتی از لیکوپن قوی تر است.

صرف نظر از مکمل های لیکوپن به تنهایی ، کل مداخله غذایی انجام می شود به نظر می رسید به کمکبه برای بررسی اینکه آیا لیکوپن اصلاً نقشی دارد ، باید یک گوجه فرنگی بدون لیکوپن-به عبارت دیگر ، یک گوجه فرنگی زرد رنگ را آزمایش کرد. بنابراین ، اگر گوجه فرنگی قرمز را با گوجه فرنگی زرد ، که دارای تمام ترکیبات گوجه فرنگی غیر لیکوپنی است ، با لیکوپن مستقیم در یک قرص مقایسه کنید؟ محققان به مردم رب گوجه قرمز ، رب گوجه فرنگی زرد ، قرص لیکوپن یا دارونما را تغذیه کردند و سپس خون آنها را روی سلول های سرطانی پروستات که در یک پتری دیش رشد کرده بودند ، چکاناندند. همانطور که در ساعت 5:18 در من مشاهده می کنید ویدیو، سرم گوجه فرنگی قرمز – خون کسانی که خورد رب گوجه فرنگی قرمز-در مقایسه با آنهایی که چیزی نمی خورند ، بیان سلول های سرطانی پروستات در مورد یک ژن محرک رشد به نام cyclin D1 را به میزان قابل توجهی کاهش داد. این تنظیم نادرست ژن توسط مصرف گوجه فرنگی قرمز “ممکن است با محدود کردن تکثیر سلولی به کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات کمک کند.” به نظر می رسد گوجه فرنگی قرمز بهتر از گوجه فرنگی زرد عمل می کند ، بنابراین شاید لیکوپن کمک کرد – اما نه به شکل قرص. این ژن توسط سرم قرص لیکوپن “تنظیم نشده بود” ، نشان می دهد که ممکن است چیز دیگری باشد. و لیکوپن به تنهایی به طور قابل توجهی ژنهای سرطان زا را تنظیم می کند. “بنابراین ، می توان اظهار داشت که مصرف گوجه فرنگی ممکن است بر لیکوپن خالص ترجیح داده شود …”

بنابراین ، بهترین راه چیست؟ یک همسر به ویرایشگر نامه نوشت دیده بان سلامت مردان هاروارد، می گویند شوهرشان می خواهد برای پروستات خود پیتزا بخورد اما آنها فکر نمی کنند این غذای سالم است. دکتر با پیشنهاد “پیتزای بدون پنیر (لطفاً با کلم بروکلی به جای پپرونی)” یا فقط “آب گوجه فرنگی” پاسخ داد.

وقتی می توانید مکمل های لیکوپن مصرف کنید ، چرا سس گوجه فرنگی بخورید؟ ویدیوی من را ببینید مکمل های لیکوپن در برابر سرطان پروستاتبه

آیا غذاهایی وجود دارد که باید از آنها اجتناب کنیم؟ بررسی کنید ، به عنوان مثال ، بقای سرطان پروستات: نسبت A/V و چگونه باکتری های روده ما می توانند از تخم مرغ برای تسریع سرطان استفاده کنندبه


ممکن است بتوانیم با رژیم غذایی از سرطان جلوگیری کنیم و حتی پیشرفت سرطان را معکوس کنیم. دیدن:

با این حال همیشه آسان نیست که بچه ها را وادار به تغییر کنید. دیدن تغییر رژیم غذایی مردان پس از تشخیص سرطان پروستاتبه

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید