سقف هزینه اینترنت برای اپراتورهای تلفن همراه


بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، حداکثر هزینه هر گیگابایت اینترنت در سیم کارت های ثابت ۴۰ هزار تومان و خطوط اعتباری …

سقف هزینه اینترنت اپراتورهای همراه سقف هزینه اینترنت اپراتورهای همراه

براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هزینه یک گیگابایت اینترنت برای سیم کارت های ثابت ۴۰ هزار تومان و برای خطوط اعتباری ۶۳ هزار تومان است. تاثیر داشته است.

سرویس اینترنت که بر بستر امواج موبایل با استفاده از فناوری های بی سیم و ۲G، ۳G و ۴G ارائه می شود و در اختیار مشترکین قرار می گیرد، اینترنت همراه و کاربران در هر نقطه تحت پوشش شبکه های تلفن همراه (ثابت و سیار) نامیده می شود. ) می توان از اینترنت پرسرعت استفاده کرد.

شرکت‌های دارای مجوز، بسته به نوع مجوز، خدمات اینترنتی را با فناوری‌های مختلف، از جمله مجوز خدمات تلفن همراه (MNO) و اپراتور مجازی موبایل (MVNO) ارائه می‌کنند. لیست دارندگان سرویس اینترنت همراه در پورتال هیئت رادیو در قسمت دارندگان مجوز، دارندگان مجوز ارتباطات سیار موجود است.

تعرفه اپراتورهای تلفن همراه

بر اساس مصوبه سال ۱۳۹۵ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به شماره ۵-۲۳۷ سقف تعرفه هر کیلوبایت اینترنت برای سیم کارت های ثابت چهار تومان و برای سیم کارت های اعتباری شش تومان تعیین شده است. یعنی هزینه یک گیگابایت اینترنت روی سیم‌کارت‌های ثابت با نرخ استاندارد حدود ۴۰ هزار تومان و در خطوط اعتباری حدود ۶۳ هزار تومان است، اما برای راحتی مشترکان، اپراتورهای تلفن همراه بسته‌های اینترنت را با تخفیف ارائه می‌کنند و از طریق کانال‌های مختلف ارائه می‌شوند. USSD و سایر پورتال های فروش، برنامه های کاربردی و غیره).

لیست کامل بسته های اینترنت همراه در پرتال رسمی اپراتورها قرار گرفته است. همچنین مشترکین می توانند بسته های اینترنتی را از طریق کدهای دستوری و حساب آنلاین خریداری کنند. مشترکین می توانند با انتخاب کدهای دستوری هر اپراتور بسته های اینترنتی را مشاهده و خریداری کنند.

سقف هزینه اینترنت اپراتورهای همراه

اما اخیرا بسته های اینترنتی خود را به دلیل تغییر نرخ دلار و هزینه های عملیاتی تغییر داده اند که مورد انتقاد کاربران و همچنین برخی از مسئولان خارج از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار گرفته است، اما رگولاتوری اعلام کرده است که این تغییرات در سال گذشته تصویب شده است. چارچوب توسط کمیسیون تنظیم مقررات صورت گرفته و اپراتورها تخلفی نکرده اند.

نحوه مصرف حجم بسته های اینترنت

در سال های اخیر افزایش چشمگیر سرعت اینترنت در سراسر جهان منجر به افزایش استفاده از اینترنت توسط مشترکان شده است. از عوامل موثر در افزایش استفاده از اینترنت توسط مشترکین می توان به افزایش حجم وب سایت ها، بهبود کیفیت تصاویر و ویدیوهای موجود در وب، بهبود کیفیت تصاویر و ویدیوهای استفاده شده در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، افزایش استفاده از اینترنت از اپلیکیشن ها و نرم افزارها، افزایش کیفیت تصاویر و ویدئوهای موجود در وب و … و فعالیت های مکرر به روز رسانی ها

اما از آنجایی که اکثر کاربران اینترنت به این تغییرات توجهی نمی کنند و بسته های اینترنتی را طبق روال سال های گذشته خریداری می کنند، مشترکان متوجه نمی شوند که اپراتورهای تلفن همراه حجم بسته های مشترک را به درستی محاسبه نمی کنند، زیرا آنچه فکر می کنند مشترک است. تمام شده است بنابراین کاربران اینترنت باید به تغییرات ایجاد شده توجه داشته باشند.

برای سنجش سرعت اینترنت همراه، مشترکین می توانند از طریق لینک های speedcheck.ir و speedtest.ir یا سایر سایت ها و اپلیکیشن های معتبر محاسبه سرعت اینترنت از جمله نت نت پلاس به نشانی netsanjplus.ir اقدام کرده و اطلاعات سرعت اینترنت را روی سیم کارت خود دریافت کنند. همچنین صفحه تست سرعت در پورتال اپراتورها وجود دارد و امکان تست سرعت سرویس اینترنت از طریق سایت خود اپراتورها وجود دارد./ایسنا