سموم کلیه ناشی از مصرف گوشت


همانطور که در ویدیوی خود بحث کردم چگونه می توان نارسایی قلبی و نارسایی کلیه را با رژیم غذایی درمان کردممکن است رژیم غذایی غنی از غذاهای حیوانی مانند گوشت ، تخم مرغ و پنیر باشد مشارکت بیماری قلبی ، سکته مغزی و مرگ از طریق تولید یک ماده القا کننده تصلب شرایین به نام TMAO است. با کمک برخی از باکتری های روده ، کولین و کارنیتین موجود در محصولات حیوانی می تواند به TMAO تبدیل شود. اما ، یک لحظه صبر کنید من تصور می کردم تصلب شرایین یا سخت شدن شریان ها مربوط به تجمع کلسترول است. آیا این مورد، چیزی که میخواستید نبود؟

“کلسترول است هنوز پادشاه است ، “اما TMAO به نظر می رسد سرعت بخشیدن فرآیند. به نظر می رسد TMAO به نظر می رسد افزایش دادن توانایی سلول های التهابی در پلاک آترواسکلروتیک در دیواره های شریان برای اتصال به کلسترول بد LDL ، “که باعث می شود سلول ها بیشتر در معرض کلسترول قرار بگیرند.” بنابراین TMAO فقط “قطعه ای دیگر از معمای چگونگی ایجاد کلسترول در بیماری های قلبی است”.

علاوه بر این ، به نظر می رسد TMAO تصلب شرایین را بدتر نمی کند و باعث سکته مغزی و حمله قلبی می شود. آن همچنین مشارکت می کند به نارسایی قلبی و کلیوی اگر به دیابتی ها بعد از حمله قلبی ، یک گروه واقعاً پرخطر نگاه کنید ، تقریباً همه کسانی که بیشترین میزان TMAO را در جریان خون خود شروع کرده بودند ، در عرض 2000 روز یا حدود پنج سال دچار نارسایی قلبی شدند. در مقایسه ، فقط حدود 20 درصد از افرادی که با سطح متوسط ​​TMAO در خون شروع به کار کردند دچار نارسایی قلبی شدند و در گروه TMAO کم هیچکدام چنین نشد ، همانطور که در 1:21 در مقاله من مشاهده می کنید. ویدیوبه

بنابراین ، افرادی که نارسایی قلبی دارند ، سطوح TMAO بالاتری نسبت به گروه کنترل دارند و افرادی که نارسایی قلبی بدتر دارند ، سطوح بالاتری نسبت به افرادی که بیماری قلبی در مراحل پایین تری دارند ، دارند. اگر شما دنبال کردن افراد مبتلا به نارسایی قلبی در طول زمان ، در عرض شش سال ، نیمی از افرادی که با بالاترین سطح TMAO شروع به کار کردند ، مرده بودند. این یافته از آن زمان بوده است تکرار شده در دو جمعیت مستقل دیگر از بیماران مبتلا به نارسایی قلبی.

سوال این است ، چرا؟ احتمالاً بعید است که فقط بودن آترواسکلروز اضافی ، زیرا سالها طول می کشد. برای اکثر افرادی که بر اثر نارسایی قلبی می میرند ، عضله قلب آنها فقط منقبض می شود یا ریتم قلب کشنده ای وجود دارد. شاید TMAO دارای اثرات سمی فراتر از افزایش سریع کلسترول باشد.

نارسایی کلیه چطور؟ افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه هستند تصور می شود به دلیل “افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی” ، به دلیل وجود انواع مختلفی از سموم اورمیک است. اینها سمومی هستند که به طور معمول توسط کلیه ها به ادرار فیلتر می شوند اما با کاهش عملکرد کلیه ممکن است در جریان خون ایجاد شوند. وقتی به سموم اورمیک فکر می کنیم ، معمولاً به محصولات جانبی سمی پروتئین فکر می کنیم پوسیدگی در روده ما ، به همین دلیل است که رژیم های غذایی مخصوص گیاهان برای دهه ها مورد استفاده قرار گرفته است درمان شود نارسایی مزمن کلیه در واقع ، کسانی که رژیم گیاهخواری دارند فرم کمتر از نیمی از این سموم اورمیک

اگرچه اینها تنها سموم اورمیک نیستند. TMAO ، که همانطور که گفتیم ، ناشی از تجزیه کولین و کارنیتین است که بیشتر در گوشت و تخم مرغ یافت می شود ، ممکن است افزایش می یابد خطر بیماری قلبی در بیماران کلیوی نیز وجود دارد. چگونه؟ “به نظر می رسد که پیامدهای قلبی عروقی TMAO ناشی از تنظیم نادرست انتقال کلسترول معکوس است” ، به این معنی که تلاش های بدن ما برای بیرون آوردن کلسترول از رگ های ما را برانداز می کند.

و در واقع ، هرچه عملکرد کلیه ما بدتر شود ، سطح TMAO ما افزایش می یابد و این سطوح بالا با میزان انسداد پلاک در عروق قلب آنها مرتبط است. اما هنگامی که کلیه مجدداً با پیوند کار می کند ، سطح TMAO شما می تواند به سمت پایین کاهش یابد. بنابراین ، تصور می شد که TMAO نوعی نشانگر زیستی برای کاهش عملکرد کلیه است – تا زمانی که مقاله ای از Framingham Heart Study منتشر شد ، که نشان داد “افزایش سطح کولین و TMAO در افراد با کلیه طبیعی [kidney] عملکرد افزایش خطر ابتلا به CKD ، “بیماری مزمن کلیه” را پیش بینی کرد. این نشان می دهد که TMAO هم یک نشانگر زیستی است و هم خود یک سم کلیه است.

در واقع ، هنگامی که بیماران کلیوی را در طول زمان دنبال می کنید و آزادی آنها را از مرگ ارزیابی می کنید ، کسانی که TMAO بالاتری دارند ، حتی برای کنترل عملکرد کلیه ، زندگی می کرد به طور قابل توجهی کوتاه تر ، همانطور که در 4:44 در من مشاهده می کنید ویدیوبه این نشان می دهد این یک مکانیسم ناشی از رژیم غذایی برای ایجاد زخم و اختلال پیشرونده کلیه است ، “که به شدت نیاز به تمرکز تلاش های پیشگیرانه بر تعدیل رژیم غذایی را نشان می دهد” ، اما به نظر می رسد چگونه باشد؟ خوب ، شاید ما باید “منابع غذایی نسل TMAO ، مانند برخی از گونه های ماهی های عمیق ، تخم مرغ و گوشت” را کاهش دهیم.

همچنین بستگی به نوع باکتری روده شما دارد. شما می توانید از یک استیک به گیاهخوار تغذیه کنید ، اما آنها هنوز هیچ گونه TMAO درست نمی کنند زیرا آنها باکتری های کارنیتین خوار را تقویت نکرده اند. با این حال ، محققان امیدوارند روزی راهی پیدا کنند تکثیر “اثرات رژیم گیاهخواری … توسط درمانهای انتخابی پری بیوتیک ، پروبیوتیک یا دارویی.”


برای اطلاعات بیشتر در مورد این داستان انقلابی TMAO ، نگاه کنید به:

برای اطلاعات بیشتر در مورد نارسایی کلیه ، مراجعه کنید جلوگیری از نارسایی کلیه از طریق رژیم غذایی و درمان نارسایی کلیه از طریق رژیم غذاییبه

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید