سهمیه بنزین امشب شارژ می شود – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، سهمیه بنزین مردادماه از امشب واریز می شود.

سهمیه بنزین ماهیانه ۶۰ لیتر برای خودروهای شخصی دریافت می شود. این سهمیه تا اطلاع ثانوی روی کارت سوخت باقی خواهد ماند.

از امشب ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت های چیپ سوخت شخصی واریز می شود. همچنین سهمیه سوخت خودروهای مشترک و خدماتی طبق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می شود.

سهمیه بندی بنزین از ساعت ۲۴:۰۰ روز جمعه ۲۴ نوامبر ۲۰۱۸ براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه کشور برای تمامی خودروهای دارای موتور بنزینی آغاز شد.

نفت ملی اعلام کرد: سقف ذخیره سهمیه بنزین برای کارت‌های چیپ سوخت دارندگان خودرو و موتورسیکلت در ابتدا ۶ ماه بود، اما پس از شیوع ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام شده برای جلوگیری از شیوع آن. شرکت پخش محصولات در اطلاعیه خود این سقف را به ۹ ماه تغییر داد.

بنابراین در صورت عدم استفاده از سهمیه سهمیه ماهیانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت، حداکثر تا ۹ ماه می توان سوخت را روی کارت های تراشه ذخیره کرد.

به گزارش خبرآنلاین، معاون وزیر نفت تاکید کرد: افزایش قیمت بنزین مشکلی ندارد؛ پرداخت سهمیه بر روی کارت های سوخت همانند گذشته ادامه خواهد داشت

جلیل سالاری در حاشیه مراسم رونمایی از اجرای طرح های پنجگانه زیرساخت ملی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان کاهش سهمیه سوخت و سه برابر شدن بنزین گفت: در ابتدا که سامانه هوشمند سوخت مطرح شد. در سال ۲۰۸۶ سیستم سهمیه بندی اجرا شد و اعتبار برای استفاده از کارت سوخت شخصی محاسبه شد که در سال های مختلف میزان سوخت اختصاص داده شده به کارت ها متفاوت بود: ۵۰۰ لیتر، ۳۰۰ لیتر و ….

وی ادامه داد: به موازات این کار بر روی تمامی نازل ها جا کارتی نصب شد.

جزئیات سهمیه بنزین دولت

مدیرعامل یکی از شرکت های پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: اکنون سهمیه سوخت ۱۵۰۰ تومانی پابرجاست و امکان صرفه جویی بیشتر نیز وجود دارد، نرخ دوم نیز این است که مالک خودرو می تواند از موجودی کارت شخصی استفاده کند. یا کارت اعتباری که با توجه به اینکه تفاوت قیمتی ندارند عمدتا از کارت اعتباری استفاده می کنند.

تمید گفت: بحث کاهش سهمیه سوخت نرخ دوم هم از نظر تفاوت قیمت بنزین مربوط به کشورهای همسایه و هم مهاجرت کارتی اعمال شده و موضوع خاصی نیست.

سالاری با بیان اینکه صحبتی برای افزایش قیمت بنزین نیست، تاکید کرد: توزیع بنزین سهمیه ای ۱۵۰۰ تومان و بنزین آزاد ۳۰۰۰ تومان به قوت خود باقی خواهد ماند.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس الحاقیه ۱۴ قانون پیش بینی درصد کارت سوخت مالکان خودروها نباید سهمیه کاهشی گرفته شود.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست. پرداخت سهمیه از کارت های سوخت همانند گذشته ادامه خواهد داشت.