سویا GMO در مقایسه با سویای معمولی و ارگانیک


همانطور که در فیلم صحبت کردم ، آیا GMO ها ایمن هستند؟ مورد ذرت BT، ژن های محصولات GMO در زنان باردار یافت شد. بحث در مورد تهدید مستقیم ژن های وارد شده وجود دارد ، اما خطر واقعی ممکن است ناشی از آفت کش های مرتبط با غذاهای اصلاح شده ژنتیکی باشد. همانطور که در مقاله منتشر شده در علم و اخلاق مهندسی“بیوتکنولوژی بذر مهندسی ژنتیک معمولاً برای افزایش عملکرد محصول ، تغذیه یا تحمل به خشکی مورد استفاده قرار نگرفته است ، بلکه برای محصولات سودآور مقاوم در برابر سموم دفع آفات مورد استفاده قرار می گیرد. تعجب آور نیست ، با توجه به اینکه پنج شرکت برتر بیوتکنولوژی شرکت های شیمیایی هستند که سموم را تولید می کنند. “

این به کشاورزان اجازه می دهد تا علف کش ها را مستقیماً بر روی محصولات بپاشند ، این احتمال نظری را افزایش می دهد که ممکن است سطح باقی مانده علف کش در غذایی که از سوپرمارکت خریداری می کنیم افزایش یافته باشد. یا حداقل نظری بود … تا کنون.

دانه های سویا آماده مونسانتو محصول شماره یک GM هستند که از نظر ژنتیکی برای مقاومت در برابر علف کش Roundup طراحی شده است-همچنین توسط مونسانتو فروخته می شود. این به کشاورزان امکان می دهد تا مزارع را با علف کش Roundup glyphosate سمپاشی کنند ، که سپس علف های هرز را از بین می برد در حالی که سویا ایستاده است.

مونسانتو معتقد است که دانه های آماده سویا از نظر ترکیبات معادل با سویای معمولی هستند ، مفهومی که برای بحث بر این است که غذاهای GMO به همان اندازه غیر GMO ایمن هستند. مونسانتو میزان بقایای آفت کش ها را گزارش نکرده است. در واقع ، برخی از آزمایش های مقایسه ای روی دانه های آماده Roundup که اصلاً سم پاشی نشده بودند انجام شد ، که این نکته اصلی داشتن گیاهان آماده Roundup است. برخلاف نمونه های واقعی بازار ، محصولات تراریخته که برای مطالعات علمی در نظر گرفته شده اند اغلب بدون استفاده از علف کش یا در دوزهای کمتر از آنچه معمولاً کشاورزان استفاده می کنند ، تولید می شوند. تا مطالعه ای که در سال 2014 منتشر شد ، ترکیب کامل دانه های سویا آماده به بازار مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

شما می توانید تجزیه و تحلیل را در فیلم من ببینید ، آیا GMO ها ایمن هستند؟ مورد جمع آوری سویای آمادهبه مقدار قابل توجهی گلیفوزات در لوبیا GMO به همراه یک محصول تجزیه گلیفوزات به نام AMPA یافت شد. هیچ گونه گلیفوزات یا AMPA در سویای ارگانیک یافت نشد. در مورد سویای معمولی غیر GMO که گلیفوزات فقط روی خاک پاشیده می شود تا بین علف های هرز بین چرخه های کشت از بین برود ، چطور؟ همچنین هیچکدام. بنابراین ، سویای GMO واقعاً وجود دارد نه معادل؛ به نظر می رسد بقایای آفت کش ها بسیار بیشتر است. سپس بحث از ایمنی سویای آماده Roundup به ایمنی خود Roundup تغییر می کند.

من در مورد اینکه آیا بقایای گلیفوسات روی سویا GMO موضوعی است که باید نگران آن باشم بحث می کنم یا خیر آیا آفت کش گلیفوسات مونسانتو بی خطر است؟

اطلاعات بیشتر در مورد سویا GMO را می توانید در ویدیوی من پیدا کنید GMO سویا و سرطان پستانبه

چه اتفاقی می افتد وقتی صنایع غذایی خود را تنظیم کنند؟ برای مثال ببینید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را در سال مرور کنید ریشه کن کردن علل اصلی مرگ، بیشتر از یک سیب در روز، از جدول تا قادر، و غذا به عنوان داروبهدیدگاهتان را بنویسید