شاهی برای سلامت بینایی بهتر

بسیاری از مزایای سلامتی با خوردن یک رژیم غذایی غنی از مواد غذایی مانند میوه ها و سبزیجات مرتبط است. برخی از این فواید سلامتی عبارتند از: افزایش سلامت قلب، پیشگیری از سرطان، پیشگیری از دیابت و تقویت سیستم ایمنی. بهبود سلامت بینایی شما نیز یکی دیگر از مزایای سلامتی است که می توانید با مصرف رژیم غذایی غنی از چنین غذاهای سالم به دست آورید. علاوه بر غذاهای چشمی که با آنها آشنا هستیم مانند کلم بروکلی، هویج، اسفناج و گوجه فرنگی که باعث بهبود بینایی می شوند، یکی دیگر از مواد غذایی توصیه شده که می توانید برای رسیدن به این هدف در برنامه غذایی خود قرار دهید شاهی است. بنابراین، در اینجا به برخی از فواید بینایی شاهی برای دید بهتر اشاره می کنیم. علاوه بر این، در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا این سبزی به شدت توصیه می شود اگر به حفظ سلامت عمومی علاقه دارید:

در اینجا حقایق جالبی در مورد شاهی وجود دارد. پدر علم پزشکی بقراط که عبارت “بگذار غذای تو داروی تو باشد” را ابداع کرد، از شاهی به عنوان یک داروی درمانی برای درمان بیماران خود که از بیماری های مختلف رنج می بردند استفاده کرد. شاهی یک سبزی برگ سبز است که از خانواده سبزیجات چلیپایی می آید که شامل برخی از غذاهای بینایی مانند کلم، کلم پیچ، کلم بروکلی و کلم بروکسل است. این غذا جزء اصلی رژیم غذایی سربازان رومی بوده است. علاوه بر این، این سبزی برگدار نیز بالاترین امتیاز را در بین تمام غذاهای فوق العاده از نظر امتیاز ANDI دارد. امتیاز ANDI مخفف عبارت Aggregate Nutrient Density Index است. این در واقع استاندارد طلایی برای اندازه گیری تراکم غذایی غذا از نظر ویتامین، مواد معدنی، فیتونوترینت و قدرت آنتی اکسیدانی مواد غذایی مختلف است. شاهی با استفاده از این معیارهای تغذیه ای بالاترین امتیاز را برای غذاهای فوق العاده به دست می آورد.

مزایای سلامت چشم شاهی: خواص سلامتی سبزی شاهی با محتوای ویتامین A و ویتامین E مرتبط است. علاوه بر این، از مواد مغذی تقویت کننده بینایی، لوتئین، زیگزانتین و همچنین بتا کاروتن تشکیل شده است. در مجموع، این مواد مغذی مختلف برای حمایت از حفظ سلامت چشم، بهبود بینایی ضعیف، افزایش دید در شب، و مهمتر از آن، ارائه محتوای غذایی غنی از آنتی اکسیدان ها شناخته شده اند. این آنتی اکسیدان ها به محافظت از چشم ها در برابر آسیب اکسیداتیو و فعالیت رادیکال های آزاد سلول های سرکش که باعث تجزیه سلول های سلامت در چشم می شود، کمک می کند. بنابراین، اگر نگران محافظت از چشم های پیر در برابر بیماری های چشمی مرتبط با سن مانند دژنراسیون ماکولا و آب مروارید هستید، شاهی غذای خوبی برای چشم است.

مزایای بهداشتی کلی شاهی

برخی از مزایای سلامتی این غذای بینایی شامل بهبود ایمنی، پیشگیری از سرطان و حمایت از تیروئید است. به گفته موسسه ملی سرطان شاهی علاوه بر ترکیب ضد سرطانی دیگری به نام ایندول ۳ کاربینول، دارای خواص ضد سرطانی به نام گلوکوزینولات است. این خواص ضد سرطانی باعث مرگ سلول های سرطانی می شود. آنها همچنین ضد باکتری هستند و از تشکیل تومورهای سرطانی جلوگیری می کنند. این غذای فوق العاده شامل مواد مغذی است که برای حفظ سلامت و استحکام استخوان های شما حیاتی هستند، مانند کلسیم و ویتامین K. در حقیقت، تنها یک فنجان شاهی حدود ۱۰۶ درصد از نیاز روزانه توصیه شده به ویتامین K را برای شما فراهم می کند. ; مطالعات نشان داده است که مصرف منظم سبزیجات چلیپایی مانند کلم بروکلی، کلم پیچ، کلم و شاهی در کاهش سطوح ناسالم LDL کلسترول مفید است. این عاملی است که خطر تصلب شرایین و بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر