شلغم: چه بخوریم، ریشه یا برگ؟

شلغم یا شلغم سفید یک سبزی ریشه خوراکی است که اغلب در آب و هوای معتدل به دلیل ریشه سفید و پیازی آن رشد می کند. از نظر علمی به عنوان شناخته شده است براسیکا راپا. گونه های کوچک و کوچک معمولاً برای مصرف انسان کشت می شوند. رایج ترین نوع شلغم با پوست سفید جدا از قسمت فوقانی ۱ تا ۶ سانتی متری است که از سطح زمین بیرون زده و به رنگ های قرمز، بنفش یا سبز است. قسمت بالای زمین از بافت ساقه ایجاد می شود اما با ریشه جوش می خورد. گوشت داخلی شلغم کاملا سفید است. کل ریشه تقریباً مخروطی است، اما ممکن است به شکل گوجه فرنگی، ۵-۲۰ سانتی متر قطر و فاقد ریشه های جانبی باشد. ریشه ریشه نازک به اندازه ۱۰ سانتی متر یا بیشتر طول دارد و به طور کلی قبل از بازاریابی کوتاه می شود. برگها مستقیماً از شانه روی زمین ریشه با تاج کمی یا بدون قابل مشاهده رشد می کنند.

برگ شلغم گاهی به عنوان سبزی شلغم مصرف می شود و طعم آن شبیه سبزی خردل است. شلغم غذاهای بسیار محبوب پخت و پز در جنوب شرقی ایالات متحده به ویژه در اواخر پاییز و ماه های زمستان است. برگهای کوچکتر معمولاً برای مصرف ترجیح داده می شوند زیرا برگهای بزرگتر طعم تلخی دارند. طعم تلخ برگ ها را می توان با جوشاندن یا با جایگزینی آب شیرین به حداقل رساند. گونه هایی که عمدتاً برای برگ ها کشت می شوند شبیه برگ خردل هستند. این گونه‌ها که معمولاً برای استفاده به عنوان برگ کشت می‌شوند به کلم چینی معروف هستند. هم ریشه ها و هم برگ ها طعم تند خاصی شبیه تربچه و کلم دارند اما بعد از پختن ملایم می شوند.

ریشه شلغم ممکن است حدود ۱ کیلوگرم وزن داشته باشد، اما در صورت کوچک بودن قابل برداشت است. اندازه ریشه بستگی به تنوع و همچنین به زمان اجازه رشد در مزرعه دارد. رقم شلغم کوچک اغلب به نام شلغم بچه شناخته می شود و تنها رقم تازه برداشت شده موجود در بازار است. آنها را می توان به طور کامل همراه با برگ هایشان خورد. گوشت آنها ممکن است قرمز، زرد، نارنجی یا سفید باشد. طعم آنها ملایم است بنابراین می توان آنها را مانند تربچه در سالاد به صورت خام مصرف کرد. هر ۱۰۰ گرم چرخش ۲۰ کیلو کالری انرژی تولید می کند. ریشه شلغم منبع خوبی از ویتامین C است. برگ ها منبع خوبی از ویتامین A، فولات، ویتامین C، ویتامین K و کلسیم هستند. شلغم سرشار از لوتئین است. آنها از زمان هلنیستی و رومی زیر کشت هستند.

شلغم را می توان از ابتدا تا پایان ژوئن کاشت، اما هفته دوم و سوم طبق پیشنهاد کشاورزان دانا بهترین گزینه است. آنها به اشکال مختلف توسط انسان مصرف می شوند مانند شلغم ترشی که در ژاپن بسیار محبوب است و گاهی اوقات با سس سرو می شود. در ایران شلغم آب پز یک داروی خانگی رایج برای تب است. در هند نیز شلغم آب پز در انواع غذاها استفاده می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر