شهر آی تی بنگلور – سیلیکون ولی در هند


شهر فناوری اطلاعات بنگلور کمک بزرگی به حوزه فناوری در هند کرده است. صنعت فناوری اطلاعات در هند از دو بخش تشکیل شده است: خدمات فناوری اطلاعات و برون سپاری فرآیندهای تجاری. سهم این بخش در تولید ناخالص داخلی هند ۷.۷ درصد از درآمد بود که از ۱۸۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ فراتر رفت. در حالی که پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۵ به ۳۵۰ میلیارد دلار افزایش یابد. این بخش بیش از ۴.۳۶ میلیون کارمند در کشور استخدام می کند و منبع اصلی ارز خارجی است. بنگلور با مشارکت بیش از ۳۸ درصد از کل صادرات فناوری اطلاعات، بخش بزرگی از پای فناوری اطلاعات را به خود اختصاص می دهد.

ظهور حیرت‌انگیز هند به‌عنوان یک قدرت فن‌آوری، توسط روحیه تسلیم‌ناپذیر مردم آن تقویت می‌شود. سرمایه گذاری اقتصادی پس از دهه ۱۹۹۰ رونق گرفت و مجوز دست و پا گیر راج را حذف کرد. این بدان معناست که نسل جدیدی از کارآفرینان و نوآوران توجه پروژه‌های بخش عمومی را به خود جلب کرده‌اند. این غول‌های صنعت در آینده تمایل به پویایی داشتند و رهبری قاطع از خود نشان دادند. این ذهن های جدید در فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی و مهندسی هوافضا، نوآوری را به یک شعار موفقیت تبدیل کرده است.

استفاده از زبان انگلیسی به عنوان یک روش آموزشی پس از استقلال منجر به تأسیس مؤسسه های تعالی شد. مؤسساتی مانند مؤسسه فناوری هند، انگیزه جدیدی به توسعه قوی داده اند. افزایش ثبات اقتصادی هند در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ به سیاست های صنعت دوستانه دولت نسبت داده شده است. این خبر از تاول های سبز و سفید من بود.

India Tryst with Destiny – The Bogey of the British Raj.

تمام رفاهی که در سال های اخیر دیده ایم باید بدون فراموش کردن گذشته دردناک هند جشن گرفته شود. آزادی کشور بسیار شدید بود و میلیون ها نفر در اثر تقسیم کشور جان باختند. رشد اقتصادی بریتانیا برای بیش از ۲۰۰ سال با غارت آن در هند تامین مالی شد. انقلاب صنعتی در بریتانیا مبتنی بر پاکسازی ثروت هند، نابودی مؤسسات آن و در عین حال ایجاد تفرقه بین مردم آن بود.

سهم هند از اقتصاد جهان زمانی که بریتانیا به سواحل این کشور آمد، ۲۳ درصد بود. در زمان خروج بریتانیا، به کمتر از چهار درصد کاهش یافته بود. این استثمار مستمر پس از جنگ جهانی دوم نتوانست برای مدت طولانی ادامه یابد. جنگ منابع بریتانیا را خالی کرد و اداره مستعمرات آن را دشوار کرد.

هند زمانی که در سال ۱۹۴۷ استقلال خود را به دست آورد، با فقر و بیماری گسترده به حال خود رها شد. انگلیسی ها مدیران بزرگی بودند. بوروکراسی و خدمات مدنی هند بر اساس قوانین و قوانینی که بریتانیا برای اداره مستعمرات خود وضع کرده بود، الگوبرداری شد. در حالی که مهمتر از همه نسخه انگلیسی به عنوان “Lingua Franca” در هند است.

شهر فناوری اطلاعات بنگلور – اندازه گیری چشم انداز فناوری

صنعت IT ذینفع مستقیم از تبدیل زبان انگلیسی به یکی از زبان های رسمی کشور بوده است. هند با چندین کالج مهندسی و پزشکی که در دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ تأسیس شد، رونق آموزشی را تجربه کرد. انکوباتور ظهور بنگلور توسط شرکت های معتبر بخش عمومی در زمینه هوافضا، مخابرات، هوافضا و دفاع ایجاد شد. مؤسسه‌هایی مانند مؤسسه علوم هند، مؤسسه مدیریت هند، Bharat Heavy Electricity، و Hindustan Aeronautics Limited، دفاتر مرکزی در اینجا دارند.

شهر IT بنگلور – غول فناوری اطلاعات

داستان موفقیت Infosys & Wipro شرکت های فناوری اطلاعات در بنگلور این دیدگاه جهان را نسبت به هند تغییر داد. کارآفرینان جوانی مانند NR Narayana Murthy و Azim Premji اراده و عزم فوق العاده ای برای بزرگ کردن آن از خود نشان داده اند. Infosys و Wipro اکنون دو غول فناوری اطلاعات هستند که مملو از مهندسان برجسته و فارغ التحصیلان با استعداد مدیریت هستند. که باعث شد شرکت های بزرگ فناوری اطلاعات مانند Accenture، Oracle، IBM و Intel فعالیت خود را در شهر آغاز کنند.

در حالی که عوامل دیگری مانند راهروهای فناوری اطلاعات در شهر الکترونیک و ITPL در وایتفیلد باعث افزایش اعتماد سرمایه گذاران شد. زیرساخت ها با مترو نما و فرودگاه بین المللی بنگلور جدید زنده شده اند. به هر حال، بیش از ۶۷۰۰۰ وجود دارد او او شرکت های خدماتی در بنگلور با بیش از ۱۲۰۰۰ کار تمام وقت.

۱. توسعه زیرساخت – مترو بنگلور

مترو نما یا مترو بنگلور یک شبکه ریلی ترانزیت سریع است که به شهر خدمات رسانی می کند. متروی جدید مرکز شهر را به خطوط فناوری اطلاعات و صنعتی در حومه شهر متصل می کند. جالب اینجاست که میانگین حجم مسافر روزانه حدود ۴۵۰۰۰۰ نفر است و در حال افزایش است. شبکه مترو ثابت کرده است که کارآمدترین وسیله حمل و نقل است. این سیستم یک انتقال دهنده با ظرفیت بالا و سازگار با محیط زیست بدون آلودگی هوا و صدا است.

ردپای کم و زمان‌های پرواز سریع‌تر آن برای ساکنانی که در حومه شهر زندگی می‌کنند مفید بوده است. تجارت در خطوط قرمز و زرد با سرعتی سریع در حال پیشرفت است. این بدان معنی است که او تماس خواهد گرفت مراکز فناوری اطلاعات بنگلور در ITPL و e-city برای بقیه شهر.

۲. اتصال هوایی – فرودگاه بین المللی بنگلور

فرودگاه بین المللی Kempegowda Bengaluru به شهر کمک کرده است تا به بسیاری از مقاصد داخلی و بین المللی متصل شود. این باعث شد که سفرهای هوایی سریع، قابل اعتماد و جیب پسند برای ساکنان آن باشد. افزایش چشمگیر فرودگاه از زمان شروع فعالیت آن در سال ۲۰۰۸ با افزایش چشمگیر ترافیک مسافری مشهود است. فرودگاه بنگلور پروازهای طولانی مدت را به مقاصدی دورتر مانند سیاتل، لندن، پاریس، دبی و سنگاپور انجام می دهد. بنگلور را به کانون همکاری و نوآوری تبدیل کرده است.

اطلاعات بیشتر در مورد فرودگاه بین المللی بنگلور را در اینجا بیابید.

۳. راهروهای فناوری اطلاعات در بنگلور – شهر الکترونیک و ITPL

سیاست های مناسب فناوری اطلاعات دولت در اواخر دهه ۱۹۹۰ و اوایل دهه ۲۰۰۰ در ایجاد پارک فناوری بین المللی وایتفیلد و شهر الکترونیک مؤثر بود. ITPL یک سرمایه گذاری مشترک بین هند و سنگاپور است و شامل شرکت های بزرگی مانند TCS، Mu Sigma و Oracle است.

در حالی که آموزش الکترونیکی در ۴-۵ سال گذشته افزایش یافته است. پلتفرم‌های آنلاین مانند Unacademy، Byjus، و Vedantu آموزش در مورد جدیدترین فناوری‌ها مانند محاسبات ابری و هوش مصنوعی ارائه می‌دهند. این بدان معناست که مهندس هندی باید مبتکر، باهوش و ماهر شود. جریان فارغ التحصیلان مهندسی، فناوری و مدیریت به بنگلور هیچ نشانه ای از کاهش نشان نمی دهد.

شهر الکترونیک یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های صنعتی فناوری اطلاعات الکترونیک در هند است و در مساحتی به وسعت ۸۰۰ هکتار در جنوب بنگلور قرار دارد. بیش از ۲۰۰ شرکت فناوری اطلاعات یک فضای مشترک در منطقه ویژه اقتصادی دارند. جای تعجب نیست که پردیس های اصلی رشته های اصلی IT/BT مانند Infosys، Wipro و Biocon در اینجا قرار دارند. یک واقعیت جالب این است که بیش از ۱۹ پارک فناوری اطلاعات در اینجا به مشتریانی از سراسر جهان خدمات ارائه می دهند.

شهر بنگلور برای فناوری اطلاعات – شرکت های فناوری

۱. رشته های محلی IT – Infosys & Wipro

در حالی که میانگین حقوق یک مهندس مستقر در بنگلور حدود ۸۶۰۰ دلار در سال است. حدود ۱۳ برابر کمتر از میانگین سیلیکون ولی و یک هشتم میانگین جهانی است. این امر باعث شده است که شرکت‌های محلی فناوری اطلاعات مانند Infosys و Wipro با شکست دادن منحنی هزینه، رقابت را افزایش دهند. این منجر به افزایش درآمد برای شرکت هایی می شود که در بنگلور و سایر شهرهای هند فعالیت دارند.

قیمت سهام Infosys به شهاب‌سنگ‌هایی اشاره دارد که سرمایه‌گذاران فناوری طی سال‌ها شاهد آن بوده‌اند. از سرمایه اولیه ۲۵۰ دلاری، Infosys به بیش از ۱۳ میلیارد دلار درآمد، با ارزش بازار بیش از ۹۸ میلیارد دلار افزایش یافته است. IT و شرکت های تابعه آن بیش از ۲۰۰۰۰۰ کارمند با ۱۶۲۶ مشتری داخلی و بین المللی دارند.

۲. اینترنت و تجارت الکترونیک تخصص – Flipkart و Mintra

بنگلور یک دیگ ذوب است، یک کانون برای کارآفرینان فناوری و سرمایه گذاران خطرپذیر. پر از رقابت برای پول نقد، این نهادها در یونیکورن ها با پتانسیل تبدیل شدن به شرکت اینترنتی عظیم بعدی سرمایه گذاری می کنند. شرکت هایی مانند Flipkart و Myntra که فعالیت خود را در بنگلور آغاز کردند اکنون بیش از ۳۷ میلیارد دلار ارزش دارند.

۳. انقلاب حرکت سبز در بنگلور – راه الکتریک اولا.

اسکوتر اولا الکتریک یکی از ابتکارات ابتکاری اولا الکتریک در زمینه حرکت سبز است. اسکوتر Ola Electric تصورات هزاره ها و جوانان را به یک اندازه مجذوب خود کرده است. دارای مشخصات شگفت انگیز با حداکثر سرعت ۱۱۵ کیلومتر در ساعت و مسافت پیموده شده بیش از ۱۸۰ کیلومتر در هر شارژ. این اسکوترها در ۱۰ رنگ و سایه موجود هستند.

این شرکت در حال ساخت یک کارخانه بزرگ در حومه بنگلور است تا این طرح را به واقعیت تبدیل کند. پس از تکمیل کامل، بیش از ۲ میلیون دستگاه در سال تولید خواهد شد. کارخانه Ola یک پردیس ۵۰۰ هکتاری با ۱۰۰ هکتار زمین جنگلی خواهد بود. این کارخانه فوق مدرن از ۳۰۰۰ ربات با کمک هوش مصنوعی در ده خط تولید استفاده خواهد کرد. ظرفیت تولید یک اسکوتر در هر دو ثانیه را خواهد داشت.

چالش های شهرنشینی سریع و کاهش منابع

پیشرفت سریع بنگلور به معنای استاندارد زندگی بهتر برای ساکنان آن است. اما پوشش سبز معروف خود را برای توسعه از دست می دهد. این امر همچنین بر سطح آب های زیرزمینی در بسیاری از مناطق شهر تأثیر گذاشته است. دولت هند با پروژه «شهر هوشمند» سهم خود را برای معکوس کردن این روند انجام می دهد. این یک ابتکار برای بهبود کیفیت زندگی مردم با ایجاد انگیزه توسعه پایدار است.

استفاده از فناوری به عنوان وسیله ای برای ایجاد نتایج هوشمند برای شهروندانش. این پروژه تامین برق تضمینی، تامین آب کافی و بهداشت کافی برای شهروندان خود را در نظر گرفته است. با یک ارتباط قوی، فناوری های سبز رویای ایجاد یک اکوسیستم پایدار نه چندان دور را در سر می پرورانند.

بیوتکنولوژی و گردشگری سلامت در شهر فناوری اطلاعات بنگلور در حال رونق است.

بنگلور به دلیل تبدیل شدن به قطبی برای نوآوری در خدمات مراقبت های بهداشتی، بیوتکنولوژی و نرم افزار شهرت دارد. یکی از ذینفعان افزایش تقاضا برای گردشگری پزشکی است. این شهر دارای آب و هوای سالم با فضاهای سبز، پارک ها و خیابان های پر درخت است. یک گردشگر به بنگلور همچنین می تواند از بسیاری از موسسات مراقبت های بهداشتی که در سراسر پایتخت گسترده شده اند استفاده کند.

کلینیک های فوق تخصصی و امکانات پزشکی برای فیزیوتراپی و آیورودا راه حل های درمانی موثر و مقرون به صرفه ای را برای مسافران ارائه می دهند. مرکز استراحت Ayurvedic Shathayu تنها در ۲۰ کیلومتری فرودگاه بین المللی Bengaluru قرار دارد.

این یکی از استراحتگاه های برتر مراقبت های بهداشتی است و به دور از شلوغی کلان شهر بنگلور واقع شده است. Shathayu Retreat خدمات جامع سلامتی را ارائه می دهد که از جنبه های ذهنی، جسمی، روحی، اجتماعی و سبک زندگی مراجعین ساکن در مرکز مراقبت می کند. برنامه سلامتی ما با بیش از ۱۲۰ سال تمرین آیورودا توسط پنج نسل طراحی شده است.

مرکز پناهگاه آیورودا از سه طرف توسط تپه ها احاطه شده است و در طرف دیگر منظره یک دریاچه دائمی وجود دارد که یک محیط ایده آل برای شارژ مجدد، بازیابی و انرژی مجدد ایجاد می کند. ما برنامه های سلامتی خود را مطابق با نیازهای خاص مشتری سفارشی می کنیم. شاتایو در مدیریت وزن، مدیریت درد و سم زدایی تخصص دارد.

شاتایو در مدیریت وزن، مدیریت درد و سم زدایی تخصص دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بسیاری از بسته های بهداشتی ارائه شده توسط Chateau Clinics، لطفا روی لینک اینجا کلیک کنید.

IT City Bangalore – Juggernaut به تازگی آغاز شده است…

بنگلور موافق است که این عبارت “سیلیکون ولی در هند“این در آستانه عظمت است زیرا کیفیت کار انجام شده توسط شرکت های مستقر در بنگلور در رتبه دوم قرار دارد. مهندسان مستقر در بنگلور بر روی فناوری های پیچیده در هوافضا، مخابرات و بیوتکنولوژی با سهولت کامل کار می کنند.

بنگلور کلاه های زیادی بر سر دارد و این آمار مطمئناً همه را متوجه پتانسیل و قابلیت های عظیم آن می کند، در اینجا حقایق جالبی در مورد Bangalore IT Juggernaut آورده شده است. این شهر برای درازمدت وجود دارد، یعنی همه از آن راضی هستند.

  • بنگلور در بین سه شهر برتر جهان برای راه اندازی استارت آپ های فناوری رتبه بندی شده است.
  • نزدیک به ۳۰ درصد از ۷۷۰۰ استارت آپ در هند را میزبانی می کند و در صدر فهرست شرکت هایی است که بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر دریافت می کنند.
  • این شامل یک سوم از ۵۰ شرکت برتر نرم افزار نوآورانه Nascom است.
  • بنگلور در بین ۱۰ نقطه اصلی شهری برای تحقیقات مشترک و ثبت اختراع فهرست شده است.

بنگلور همیشه با آب و هوای رویایی، ملودی های فیوژن کارناتیک، صبحانه ماسالا دوسا، قهوه فیلتر و البته ترافیک بدنام پذیرای شما خواهد بود.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر