شهنازی: روند تیم ملی والیبال مثبت است/ من هم مثل بعضی ها دنبال جایگاهی نیستم که چشمانم را ببندم.


ناصر شهنازی گفتوگو وی در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها در سال ۲۰۲۲ به خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس گفت: اگرچه در هفته اول نتایج بدی به دست نیامد، اما مدل بازی تیم بی نقص نبود.

وی ادامه داد: تیم ملی در هفته دوم عملکرد خوبی نداشت زیرا به بلغارستان که شانس زیادی برای قهرمانی داشت باختیم. فکر می‌کنم پیروزی مقابل آمریکا آغاز تحولی برای تیم والیبال ایران بود. جایگاه تیم ملی نسبت به بازی در آمریکا تغییر کرد. سبک بازی بازیکنان و حتی نحوه ارائه کادر فنی تغییر کرد اما قبل از آن همه بحث برانگیز بود. این تیم از بازی دوم هفته دوم جنگنده تر به نظر می رسید. حتی در بازی با برزیل که ایران شکست خورد، به نظرم تیم ملی خوب بازی کرد.

کارشناس والیبال کشورمان با اشاره به تغییر تیم ملی گفت: نحوه پوست اندازی ما با دنیا متفاوت است و بحث برانگیز است. شاید برد و باخت برای من به عنوان مربی مهم نباشد، اما نوع بازی تیمی بسیار مهم است زیرا دیدگاه بلندمدتی دارم. خوشبختانه نوع بازی تیم ملی نسبت به هفته دوم شرایط بهتری پیدا کرد و دوست داشتم بازی بازیکنان را تماشا کنم.

شهناز استدلال می کند که به هر حال او گفت: همیشه در هر تیمی اشتباهاتی وجود دارد. “قبل از استقرار تیم، از نظر سیاسی اعلام شد که تیم به دنبال جوانی و تجربه است، که با گذشت زمان بهبود یافت و شرایط تغییر کرد، حتی اشکالاتی در سرویس وجود داشت که بهبود یافتند و وادیل به عنوان یک تغذیه کننده با تجربه، ضعف های جدی داشت. قبل از بازی با آمریکا اما کم کم جای خود را پیدا کرد و بهتر شد.

وی تاکید کرد: در مورد جوانی و پوست اندازی دیدگاه های متفاوتی داریم. بلغارستان بازیکنی به نام نیکولوف را مثال زده است که مطمئناً نامش تا سالیان دراز بر سر زبان ها خواهد ماند. حرف من این است که این نیکولوف ها را هم در کشور داریم اما دیده نشدند. معتقدم بازیکنان باید با دید بازتری انتخاب شوند. ما نباید کوته فکر باشیم. اگر انتخاب و برنامه ریزی درست است چرا من به عنوان مربی نباید از کادر فنی کشورم و تیم ملی حمایت کنم؟ در صورت مناسب بودن این شرایط به شما زمان می دهیم و منتظر نتیجه می مانیم. به این ترتیب می‌توانیم مردم را دوباره به سمت والیبال تشویق کنیم.

پیشکسوت والیبال کشورمان تصریح کرد: اگر همیشه تعریف و تمجید باشد و کسی انتقاد سازنده نداشته باشد پیشرفتی حاصل نمی شود. فکر می کنم تغییر روند تیم در هفته دوم به دلیل مطرح شدن مسائل از سوی کارشناسان و البته شنیده و پذیرش کادر فنی بود. کادر فنی به خوبی انتقادات را شنید و در هفته دوم آن را در برنامه های خود پیاده کرد و دیدیم که روند تیم بسیار بهتر و قابل دفاع تر شد.

شهنازی ادامه داد: متأسفانه برخی از دوستانی که یک روز در غرب، یک روز در شرق، یک روز در شمال و یک روز در جنوب حضور دارند و همه جا به دنبال مقام، مقام و مقام هستند، غیرواقعی هستند. ما همه ایرانی هستیم و برای حل مشکلات مشکل داریم. مطرح کنید. برای کسب مقام نباید چشم از واقعیت ببندیم. همه می دانیم که تیم ملی در دوران افتخار هم مشکل داشت یا اصلا الگوی خارجی بود. همه ما موافقیم که جان نازل هاسرمربی تیم ملی والیبال آمریکا یکی از بهترین مربیان جهان است اما در این مسابقه بدترین کار مربیگری را انجام داد. با تشکر از او برای کمک به ایران برای پیروزی قاطعتر، باید بگویم که کارشناسان آمریکایی حق دارند از او انتقاد کنند زیرا او در مقابل ایران خوب عمل نکرد.

وی گفت: این شرایط برای ما هم وجود دارد. من چیزهای زیادی برای گفتن دارم، اما دلیلی ندارم که بخواهم آن را نابود کنم. کوچینگ یک هنر است و ایرانی یا خارجی فرقی نمی کند. معتقدم هرکسی می تواند بیشتر به تیم ملی کمک کند باید بیشتر حمایت شود. هرکس گام مثبتی به نفع والیبال ایران بردارد برای ما ارزشمند و قابل احترام است. نمی دانم چرا وقتی صحبت می کنم خیلی ها ناراحت می شوند. خدا می داند که وقتی چیزی می گویم دلسوزی و کمک به والیبال است.

پایان پیام/
آن را در صفحه اول توصیه کنید