شورای امنیت عربستان در جریان سفر بایدن اعلام کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رسانه های صهیونیستی به نقل از المیادین از تشکیل شورای امنیت عربستان و رژیم صهیونیستی در سفر آتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا خبر دادند.

بر اساس این گزارش، رسانه های صهیونیستی گزارش دادند که در جریان سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به سرزمین های اشغالی و عربستان در اواسط ماه آینده میلادی، شورای امنیت بین اسرائیل و عربستان سعودی تشکیل شده است. اعلام خواهد شد.

گیلی کوهن گفت: تماس های زیادی بین اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین بسیاری از کشورهای عربی دیگر برای ایجاد یک مجمع امنیتی برای حفاظت منطقه ای در منطقه و البته در برابر تهدید ایران وجود دارد. تحلیلگر سیاسی شبکه کان.

وی افزود: بر اساس شنیده های مقامات ارشد اسرائیلی، به نظر می رسد تشکیل این شورای امنیت در سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل اعلام شود، این اعلام می تواند در اسرائیل یا عربستان سعودی صورت گیرد.

یک تحلیلگر کان گفت: «منابع اسرائیلی به ما گفتند که این فرصت جدیدی برای مقابله با تهدید ایران است.

از سوی دیگر خبرنگار خارجی شبکه سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: ابتدا باید در سفر بایدن منتظر غافلگیری باشیم. عصر امروز، دفتر بنت نخست وزیر نفتال به طور ضمنی اعلام کرد که بنت در طول این سفر اقداماتی را برای ادغام اسرائیل با خاورمیانه اعلام خواهد کرد.

کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که جو بایدن از ساعت ۱۳ تا ۱۶ رانندگی خواهد کرد. جولای (۲۲-۲۵ جولای) برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور خاورمیانه، اسرائیل، کرانه باختری رود اردن و عربستان سعودی.

این بیانیه می افزاید: رئیس جمهور مشتاقانه منتظر است تا در ماه ها و سال های آینده دیدگاه های مثبت خود را درباره دخالت آمریکا در منطقه بیان کند. رئیس جمهور از رهبری و دعوت ملک سلمان قدردانی می کند.

بر اساس این بیانیه، بایدن در نشست شورای همکاری خلیج فارس با حضور مصر، عراق و اردن (GCC+3) شرکت خواهد کرد و بر تعهد آمریکا به امنیت اسرائیل تاکید خواهد کرد. همکاران وی برای “پیشبرد منافع امنیتی، اقتصادی و دیپلماتیک واشنگتن” از منطقه بازدید خواهند کرد.