شکلات تلخ برای بیماری عروق محیطی آزمایش می شود


یکی از مشکلات انتشار تحقیقات درباره شکلات این است که مطبوعات روی آن پرش می کنند و پیام را بسیار ساده و هیجان انگیز می کند و سپس پول از شرکت های تولید آب نبات شروع به جمع آوری می کند و پیام حتی بیشتر گل آلود می شود. در نتیجه ، یک ایده مهم در همه هیاهوها از بین می رود: به نظر می رسد که در ویدئوی خود فیتونوترینت های فلاوانول موجود در کاکائو مفید هستند. خطر شکلات و سکته مغزیبه اگرچه قند ، چربی و کالری اضافی موجود در شکلات برای ما مفید نیست ، “پودر کاکائو طبیعی می تواند یک غذای سالم باشد.” بنابراین ، افزودن کاکائو به اسموتی یا بلغور جو دوسر ، برای سلامتی مفید است. با این حال ، سعی کنید از کاکائوی فرآوری نشده و بدون دستکاری استفاده کنید. فلاونولهای مفید همان چیزی هستند که به کاکائو تلخی می دهد ، بنابراین تولید کنندگان سعی می کنند کاکائو را با قلیایی پردازش کنند تا عمداً از بین برود. بنابراین ، وقتی صحبت از کاکائو می شود ، به نظر می رسد تلخ بهتر است.

در ویدئوی قبلی من شکلات تلخ و عملکرد شریان، می توانید ببینید که چگونه آنژیوگرافی با تکنولوژی بالا نشان داد که شکلات تلخ می تواند عملکرد عروق کرونر قلب را در دو ساعت پس از مصرف بهبود بخشد ، اما برخی از عروق خونی وجود دارد که می توانید با چشم خود تجسم کنید: رگ های خونی که در چشمانت. دو ساعت پس از خوردن شکلات تلخ ، همانطور که در ساعت 1:18 در من نشان می دهم فیلم خطر شکلات و سکته مغزی، می توانید بهبود قابل توجهی در توانایی اتساع رگهای کوچک چشم خود مشاهده کنید.

رگ های خونی پاهای ما چطور؟ بیماری سرخرگ محیطی (PAD) تصلب شرایین در شریان های تغذیه کننده اندام ما است که منجر به لنگیدن ، درد گرفتگی در عضلات ساق پا هنگام تلاش برای ورزش ، به دلیل اختلال در جریان خون می شود. بنابراین ، حداکثر فاصله و زمان پیاده روی در 20 بیمار PAD دو ساعت پس از خوردن افراد از شکلات تلخ با حداقل 85 درصد کاکائو یا شکلات شیری با بیش از 35 درصد کاکائو مورد مطالعه قرار گرفت. پس از خوردن شکلات تلخ ، افراد می توانستند حدود یارد بیشتر و حدود 17 ثانیه بیشتر از قبل از خوردن شکلات تلخ راه بروند. در مقایسه ، بعد از شکلات شیری ، آنها حتی نتوانستند تا حد اولیه راه بروند و حتی یک ثانیه بیشتر. بنابراین ، به نظر می رسد چیزی در کاکائو وجود دارد که کمک کننده است ، اما چند ثانیه اینجا و آنجا چیز زیادی برای نوشتن در خانه وجود ندارد. چگونه می توان تصلب شرایین را معکوس کرد ، که ما حتی فکر نمی کردیم حتی تا سال 1977 امکان پذیر باشد.

1977؟ دین اورنیش انتشار خود را در مورد برگشت بیماری های قلبی تا سال 1979 آغاز نکرد. در حقیقت ، اولین تظاهرات معکوس شدن تصلب شرایین با رژیم کاهش دهنده کلسترول و داروها در مورد عروق کرونری که به قلب می رفت نبود ، بلکه در رگ های فمورال بود. پاها.

محققان در مورد شریان های وارد شده به مغز چه چیزی را مشاهده کرده اند؟ یک روش غیرتهاجمی برای اندازه گیری عملکرد شریانی در مغز با استفاده از سونوگرافی بین جمجمه ای وجود دارد. در ساعت 2:49 در ویدئوی من ، می توانید نمودار آنچه هنگام نفس کشیدن ما اتفاق می افتد را مشاهده کنید. هنگامی که شروع می کنیم ، مغز ما شریان ها را باز می کند تا جریان خون را برای جبران افزایش دهد. اگر شریان های مغز ما در اثر تصلب شرایین سفت و فلج شده باشند ، قادر به باز شدن به همان اندازه و سریع نیستند و بنابراین گفته می شود دارای “شاخص حبس نفس” کوچکتر هستند که می تواند یک عامل خطر باشد. برای سکته مغزی بنابراین ، محققان آزمایشی را طراحی کردند که در آن نتایج یک غذای مورد نظر را با چیزی خنثی مانند بلغور جو دوسر مقایسه کردند. آنها چه غذای هدف را انتخاب کردند؟ یک قاشق پودر کاکائو یا چیزی؟ خیر. آنها یک آزمایش متقاطع تصادفی از بلغور جو دوسر در مقابل میله سرخ شده مریخ را انتخاب کردند.

چرا یک نوار مریخ سرخ شده؟ این مطالعه در مجله پزشکی اسکاتلندو ، بدیهی است ، “میله سرخ شده مریخ (DFMB) یک میان وعده است … به شدت[d] با اسکاتلند. ” واقعا؟ آره واقعا. محققان در مجموع با 627 فروشگاه ماهی و چیپس در اسکاتلند تماس گرفتند تا “در دسترس بودن غذای لذیذ” را بررسی کنند. بیش از یک از هر 5 مغازه می گوید که آنها بارهای سرخ شده مریخ را حمل می کردند و تا 200 فروند در هفته فروختند. (ظاهراً اسنیکرزهای غوطه ور و سرخ شده از محبوبیت کمتری برخوردار بودند.) محققان “نتیجه می گیرند[d] اینکه میله های سرخ شده اسکاتلند در مریخ فقط یک افسانه شهری نیست. دلگرم کننده ، [they] همچنین شواهدی از نفوذ رژیم مدیترانه ای به اسکاتلند ، هرچند به شکل پیتزای سرخ شده پیدا کرد. “

آیا این می تواند به اسکاتلند در بالاترین میزان سکته مغزی در اروپا کمک کند؟ جالب اینجاست که کاهش قابل توجهی در مردان نسبت به زنان وجود دارد که می توانید آن را در ساعت 4:29 در ویدئوی من مشاهده کنید. شاید مردان اهل مریخ و زنان اهل اسنیکرز هستند؟ صرف نظر از این ، شکلات چیست نه کاملا سرخ شده؟ چند مطالعه جمعیتی انجام شده است که افراد را در طول زمان دنبال کرده اند که نشان می دهد افرادی که شکلات می خورند به نظر می رسد میزان سکته مغزی آنها کمتر است ، که از آن پس توسط مطالعه دیگری تأیید شده است. آیا ممکن است مصرف شکلات به رفتارهای دیگری که برای قلب و مغز مفید هستند مرتبط باشد؟ شاید افرادی که زیاد ورزش می کنند باید غذای بیشتری بخورند ، بنابراین شاید آنها شکلات بیشتری بخورند؟ محققان هیچ مدرکی در این مورد مشاهده نکردند ، اما شما نمی توانید همه چیز را محاسبه کنید. برای اثبات علت و معلول ، افراد باید به دو گروه تقسیم شوند ، نیمی از آنها شکلات می خورند و نیمی دیگر نمی خورند ، و سپس برای یک یا دو دهه دنبال می شوند. در این باره ، یکی از محققان پاسخ داد: “جلب رضایت اکثر افراد در مورد امکان تصادفی شدن در بازوی” بدون شکلات “دشوار است. چند نفر موافقت می کنند که شکلات را برای “دوره پیگیری به مدت طولانی” کنار بگذارند؟ ” ده تا بیست سال بدون شکلات زمان بسیار طولانی است.


شکلات بیشتری می خواهید؟ دیدن:

برای اطلاعات بیشتر در مورد پیشگیری از سکته مغزی ، موارد زیر را بررسی کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید