صادرات خودرو ایران به آفریقا


سفیر غنا در تهران گفت: صنعت خودروی ایران که یکی از قدرتمندترین صنایع جهان است…

صادرات خودرو از ایران به آفریقاصادرات خودرو از ایران به آفریقا

سفیر غنا در تهران می گوید: خودروسازی ایران یکی از قدرتمندترین صنعت های دنیا محسوب می شود و با تمهیدات لازم می توان محصولات خودروسازی ایران را وارد غنا کرد.

به گزارش ایسنا، اریک آسوبوتنگ در همایش فرصت های تجاری در غرب آفریقا اظهار کرد: بررسی های ما نشان می دهد که خودروهای ایرانی این امکان را دارند که وارد غرب آفریقا و به طور خاص غنا شوند و در صورت فعال شدن کارخانه های تولید آفریقایی می توانند آن را وارد کنند. محصولات برای بازار آفریقا

وی با اشاره به اینکه اتحادیه بزرگ اقتصادی در آفریقا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: در صورت امضای قراردادهای ایجاد این اتحادیه می توان انتظار داشت که جابجایی کالا بین کشورهای آفریقایی با معافیت گمرکی و کمترین تعرفه حرکت کند، اگر تولید ایران باشد. خطوط در آفریقا فعال می شود، این محصولات را می توان به کشورهای مختلف صادر کرد.

سفیر غنا در تهران با اشاره به تجارت مشترک دو کشور افزود: غنا شرایط خوبی برای تولید محصولات کشاورزی و غذایی دارد و در سال های اخیر در این زمینه صادرات داشته است. علاوه بر این، توان اقتصاد ایران برای تولید و صادرات کالا به آفریقا و غنا بسیار بالاست و از این رو می توان انتظار داشت که تجارت مشترک دو کشور افزایش چشمگیری داشته باشد.

اریک آسوبوتنگ ادامه داد: غنا و ساحل عاج در دنیا در زمینه محصولاتی مانند قهوه حرف های زیادی برای گفتن دارند و می توان انتظار داشت که از قراردادهای تجاری تبادلات اقتصادی بین دو طرف در این زمینه داشته باشد. و همچنین میدان.

وی خاطرنشان کرد: غرب آفریقا بالغ بر ۴۷۰ میلیون نفر جمعیت دارد و از این رو می توان بازار تجاری مناسب و گسترده ای را برای کشوری مانند ایران در نظر گرفت و با پیگیری های اتحادیه اقتصادی آفریقا این مبادلات بین همه قابل اجرا است. کشورهای قاره آفریقا