طرز تهیه آب سبزه گندم – طعم علف گندم اینگونه است!

همه می‌دانند که آب سبزه گندم دارای فواید شگفت‌انگیزی برای سلامتی است، اما طعم آن چیزهای زیادی را به همراه دارد. در این مطلب قصد دارم طرز تهیه آب سبزه گندم خوشمزه ای را تهیه کنم که نوشیدن سبزه گندم را به یک خوراکی تبدیل می کند!

باید اعتراف کنم، هرچند سالهاست که خودم را متعصب سلامتی می نامم، اما نمی توانم طعم آن را تحمل کنم! من همیشه بعد از نوشیدن یک چهره خنده دار می کنم و کمی حالت تهوع دارم. با این حال، من هنوز آن را می‌نوشم زیرا منبع عالی کلروفیل و مواد مغذی ضروری است. کلروفیل به پاکسازی کبد، خنثی کردن سموم در بدن و ساخت پتانسیل انتقال اکسیژن خون کمک می کند. همچنین حاوی بتاکاروتن، B کمپلکس، C، E و ویتامین K است. سبزه گندم برای افرادی که به دنبال سم زدایی و پاکسازی بدن خود یا کاهش وزن هستند، عالی است. متأسفانه، اگر نتوانید طعم آن را درک کنید، تمام این فواید سلامتی هدر می رود!

برای خوش طعم شدن سبزه گندم توصیه می شود آن را با انواع آب میوه و سبزیجات تازه رقیق کنید. برخی از بهترین آب میوه ها برای مخلوط کردن با آب سبزه گندم عبارتند از: سیب، پرتقال و خیار یا ترکیبی از این سه. همچنین می توانید آب آن را با کومبوچا یا مخلوطی از آب سیب و یک نوشیدنی تخمیر شده به نام ژوولاک رقیق کنید. هنگام مخلوط کردن علف گندم با آب میوه های دیگر، یک قانون خوب این است که بیش از ۱ اونس را با ۱۶ اونس نوع دیگری از آب میوه مخلوط نکنید.

به راحتی می توانید علف گندم خود را در آبمیوه مورد علاقه خود در نزدیکی مخلوط کنید. فقط کافی است حداقل ۱۶ اونس آب میوه یا سبزیجات تازه بخواهید. به عنوان مثال، می توانید یک آب کرفس، سیب، لیمو، زنجبیل بخواهید و سپس ۱ اونس آب سبزه گندم خود را اضافه کنید.

در اینجا یکی از دستور العمل های مطلق مورد علاقه من از آب سبزه گندم است که می توانید در خانه درست کنید:

کولر گندمی

۱ عدد خیار بزرگ یا ۲ عدد خیار متوسط

۱ عدد پرتقال پوست کنده

۱ سیب

یک مشت کوچک برگ ریحان تازه

زنجبیل دکمه ای ۱ اینچی

۳ مشت سبزه گندم یا به مقدار دلخواه

آبمیوه گیری همه مواد را با استفاده از آبمیوه گیری امگا ورت یا دیگر آبمیوه گیری تک مارپیچ بگیرید. لذت بردن!

آب میوه بهتر است با معده خالی نوشیده شود.

برای نمایش ویدیویی طرز تهیه این آبمیوه، منابع زیر را بررسی کنید:

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر