عزیزم نمیتونه مدفوع کنه؟ پوره چایوت را امتحان کنید

پوره مورد علاقه کودک من از چایوت درست می شود.

آیا دیدی از Road Runner و Wiley E. Coyote دارید و متعجب هستید که چگونه گوشت کایوت بدست آوردم؟ اول از همه بگم نه، من “کایوت” رو اشتباه نوشتم!

چایوت یک سبزی سبز رنگ است که شبیه گلابی است. قسمت پایین من را به یاد نحوه پیچش دهان بدون دندان می اندازد. من فقط چایوت را در سوپرمارکت ها دیده ام و تصور می کنم که روی درختان رشد می کند. من حتی در حالی که در راهروی سبزی انتخاب می کردم، زمزمه “…و یک کبک و یک درخت گلابی…” را گرفتم.

در مورد درخت کاملا اشتباه کردم. چایوت بخشی از خانواده کدو حلوایی است، مانند کدو حلوایی، کدو سبز و کدو… که تداعی کننده رویاهایی از چارلی براون است که برای چایوت بزرگ فریاد می زند. با این تفاوت که چایوت بسیار کوچکتر از کدو تنبل است و برای کنده کاری در هالووین مناسب نیست.

می توان آن را خام خورد، اما من همیشه آن را پخته ام. ریشه، ساقه، دانه و برگ ها همه خوراکی هستند. من دانه نرم، صاف و پخته آن را خورده ام که طعم بسیار خوبی دارد. یک نکته کلیدی برای به حداکثر رساندن لذت از چایوت این است که قسمت مواج را در پایین ببرید زیرا دارای کیفیت فیبری و فیبری است که به داخل سبزیجات گسترش می یابد. من فکر می کنم اینجا جایی است که دانه در حال آماده شدن برای جوانه زدن است.

برای تهیه آن به عنوان پوره بچه، چایوت را بجوشانید. بعد از پخت، پوست آن را جدا کنید. سپس چاقوی خود را در امتداد قسمت زیرین موج دار قرار دهید و آن را تا بالا ببرید. شما درست از دانه نرم عبور خواهید کرد. قسمت فیبری را قطع کنید. آن را به تکه های بزرگ برش دهید. مخلوط. لذیذ!

پوره از نظر قوام شبیه سس سیب است اما ممکن است آبکی تر باشد. همچنین می توانید مقدار کمتری کدو سبز، هویج، کدو حلوایی و غیره اضافه کنید. نسبت های مختلف را امتحان کنید تا ببینید کودک شما چه چیزی را دوست دارد.

آیا نمی‌دانید چگونه به این فکر افتادم که به کودکم چایوت غذا بدهم؟ خب، این ایده من نبود. مال شوهرم بود بومی مکزیک است و این یکی از اولین غذاهایی است که در آنجا به نوزادان غذا می دهند.

چایوت منبع خوبی از اسیدهای آمینه و ویتامین C و همچنین نیاسین، ویتامین B6، منیزیم، پتاسیم، فیبر، ویتامین K، روی، مس و منگنز است.

بعد از ۷ ماه شیردهی به دستور پزشک شروع کردم. من به بچه فرنی برنج را به عنوان اولین غذای جامدش، سه بار در روز دادم. نتیجه این شد که او دچار یبوست شد. بعد از چهار روز بدون پوشک مدفوع (که برای او افتضاح بود) تکه های برنج را انداختیم و به سمت چایوت رفتیم. وقتی پوشک مدفوعش برگشت، دوباره به او غلات دادیم، اما به جای برنج، از بلغور جو دوسر استفاده کردیم.

اکنون کودک ۱۰ ماهه است و در حالی که به شیردهی خود ادامه می دهد، غذاهای جامد متنوع تری می خورد. هر وقت علائمی از مشکل در دفع مدفوع نشان داد یا اگر مدفوعش سفت به نظر می‌رسد و باسن قرمز دردناکی دارد، دوباره به پوره چایوت می‌روم. کودک هنوز آن را با ذوق می خورد و هر بار کار می کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر