عملیات زمینی ارتش سوریه برای آزادسازی رقه از دست داعش – خبرگزاری مهری | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، یگان های ارتش سوریه با پشتیبانی هواپیماهای نابودگر سوری-روسی در حال انجام عملیات در منطقه بادیه هستند. کوهستان بشاری استان جنوب شرقی رقه سوریه آغاز شد.

گفته می شود در ماه های اخیر فعالیت های قابل توجهی توسط بقایای گروه تروریستی داعش در منطقه صورت گرفته است.

ارتش سوریه در نخستین ساعات عملیات شاهد حملات هوایی و درگیری مستقیم با بقایای داعش بود که به هلاکت و زخمی شدن رزمندگان این گروه تروریستی منجر شد.

منابع فضای باز در حومه شهر رقه در شرق سوریه گفته شد اند یگان های ارتش سوریه روز پنجشنبه ۲۳ ژوئن عملیات زمینی را برای پاکسازی مناطق روستایی بین مرزهای اداری استان آغاز کردند. رقه آنها شروع کردند.

منابع افزودند که ارتش سوریه تعداد زیادی پیاده نظام را بسیج کرده و با حمایت جنگنده های روسی و سوری در صحرا عملیات انجام داد. رقه آغاز شد.

در این عملیات از منطقه کویر رصفا در حومه رقه و با هدف راه اندازی کمپین بزرگ پاکسازی در سطح شهر رقه آغاز شد، گروه های نظامی از “لشکر ۱۷″، “لشکر ۲۵ زرهی” و “سپاه پنجم” شرکت کردند. به گفته این منابع، کویر رقه این جنگنده تحت نظارت هوایی و پشتیبانی جنگنده های روسی قرار دارد.

منابع افزودند که جو کویر رقه از روز گذشته شاهد پروازهای فشرده هواپیماهای شناسایی و نظامی روسیه برای آماده سازی زمینه برای عملیات زمینی بوده است.

منابع تایید کردند که درگیری مستقیم در صحرا با بقایای گروه تروریستی داعش رخ داده است.

در عین حال کویر کوهستان بشاری جنوب شرقی رقه شاهد دو حمله تروریستی بودیم که اولین آن یک اتوبوس غیرنظامی را هدف قرار داد که در آن ۱۱ سرباز سوری و دو غیرنظامی کشته و سه نفر مجروح شدند. در عملیات دوم دو سرباز کشته و یک سرباز زخمی شد.