عنوان کتاب «حفاظت مقدس در خراسان جنوبی» چاپ ۵۸.


به گزارش خبرگزاری بیرجندی فارس، غلامرضا فلاح مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان جنوبی در دیدار با نماینده فقیه استان گفت: به گفته سردار کارگر رئیس اداره کل حفظ آثار و حراست کشور. بنیاد ارزش ها، این طرح به هفت منطقه و استان ها به خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و سمنان تقسیم شده است. استان ها بخشی از منطقه چهارم هستند که در آن نشست های منطقه ای برای تبادل تجربیات و ایده ها و موضوعاتی که به پیشبرد اهداف و ماموریت های استان های مورد نظر کمک می کند، برگزار می شود.

وی تصریح کرد: در خرسان جنب تلاش های زیادی برای حفظ آثار و نشر ارزش های حراست انجام شده است و یکی از دغدغه های این حوزه احداث موزه دکای استانی است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های حراست خراسان جنوبی ادامه داد: خوشبختانه با توجه مردم و دولت انقلابی اعتباراتی در اختیار این موزه استانی قرار گرفت و از ۲۶ خرداد ماه سال جاری اعتباراتی در اختیار این موزه قرار گرفت. ، کار عملیاتی موزه حراست استان عملا آغاز شده است.

فلاحی به موزه بین المللی کویر طبس اشاره کرد و افزود: این موزه سال گذشته به سرپرستی آقای جعفر مدیرعامل باغ انقلاب و موزه دفاع مقدس آغاز به کار کرد و از نظر فیزیکی پیشرفت خوبی دارد و در حال انجام است.

وی با بیان اینکه اعتبارات خوبی برای یادمان های شهدای گمنام استان از طریق مجوزهای سفر در دست ساخت دریافت کرده ایم، یادآور شد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته در مجمع نمایندگان استان، این یادمان ها باید تا هفته دفاع مقدس سال آینده تکمیل شود. در آخرین

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های عتبات عالیات خراسان جنوبی ادامه داد: در حال حاضر ۲۱ بقعه نیمه کاره در استان در دست اجراست که اعتبارات آن تامین شده است.

فلاحی با اشاره به اینکه در حوزه کتاب اقدامات خوبی برای حفظ آثار استان انجام شده است، گفت: سالانه باید ۶۰ عنوان کتاب مکتوب و صوتی تولید کنیم که سال گذشته ۷۸ عنوان کتاب آغاز شد و ۵۸ عنوان کتاب آغاز شد. به پایان رسید و منتشر شد، ۲۰ عنوان از کتاب های صوتی بوده است.

وی با بیان اینکه از سال گذشته نمایندگی هنری بنیاد در شهرستان های استان آغاز به کار کرده است و با حضور جوانان و پیشکسوتان دفاع مقدس و سمینارها تلاش های خوبی در حال انجام است. و دانشگاه ها و در واقع هر دستگاهی به یک پایگاه فرهنگی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: دستگاه ها به صورت مستقل عمل می کنند و حداقل حمایت ها را دریافت می کنند.

انتهای پیام/۶۹۰۲۷
این مقاله را به صفحه اول توصیه کنید