عیدفطرنماد واحد امت اسلام است/پذیرایی از زائران درهمه بقاع اصفهان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانحجت الاسلام محمدحسین بلک در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در حاشیه برپایی نماز عید فطر در مصلی اصفهان ضمن تبریک عید فطر به همه مسلمانان و قبولی طاعات و عبادات مؤمنان اظهار داشت: عید سعید فطر از اعیاد بزرگ مسلمانان است که همه مسلمانان به آن اتفاق نظر دارند و این عید را جشن می‌گیرند.

وی افزود: عید سعید فطر پاداش یک ماه روزه داری است و در حقیقت مسلمانان یک ماه توفیق بندگی را به جشن خواهند نشست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: عید فطر نماد واحد امت اسلام است و از این رو مایه انسجام جهان اسلام تلقی می‌شود و تجلی آن در صف‌های نماز عید فطر به ظهور می‌رسد.

وی با بیان اینکه عید سعید فطر در واقع آغاز فصل جدیدی برای عبودیت بندگان است، ابراز داشت: فرد مسلمان و روزه دار واقعی باید به این فکر باشد که یک ماه را برای تقرب به خدا رفتار کرده از این مسیر برنگردد و چنانچه فردی موفقیت‌های لازم را در ماه مبارک رمضان برای تثبیت بندگی نداشته در صدد جبران آن باشد.

حجت الاسلام بلک با بیان اینکه برگزاری نماز و پرداخت زکات فطره از آداب عید سعید فطر است، ادامه داد: مسلمانان در این عید باید در کنار شادمانی و خرسندی‌ها به کمک به نیازمندان هم بشتابند.

وی تصریح کرد: با پرداخت زکات، افراد و اشخاص مورد بیمه الهی خواهند بود و به نوعی پشتیبانی از اقشار ضعیف جامعه خواهند داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه سرزدن به خویشاوندان یکی از آداب توصیه شده در روز عید سعید فطر است، گفت: در این روز همه بقاع و امامزادگان سطح استان اصفهان آمادگی کامل برای برگزاری نمازهای عید را دارد و فضای بسیار معنوی و مفرحی برای پذیرایی و میزبانی از مسافران نیز فراهم شده است.

رژیم لاغری سریع