غذاهایی که یبوست را از بین می برند – ۴ غذایی که به شما کمک می کند یبوست را به سرعت برطرف کنید

اگر به دنبال غذاهایی هستید که یبوست را تسکین می دهد، خوشحال خواهید شد که بدانید تعدادی از مواد غذایی وجود دارند که می توانند به شما در رفع سریع یبوست کمک کنند. در این مقاله چهار مورد از این مواد غذایی که ثابت شده است به افراد مبتلا به یبوست کمک می کنند، شرح می دهد.

تسکین طبیعی را می توان از مصرف میوه ها و آجیل هایی که حرکات سالم و منظم روده را تقویت می کنند، بدست آورد. علاوه بر این، غذاهایی که برای تسکین یبوست استفاده می‌شوند، فواید زیادی برای سلامتی دارند.

سیب قرمز

مصرف روزانه یک عدد سیب می تواند به کاهش مشکلات یبوست کمک کند. سیب حاوی مواد شیمیایی گیاهی طبیعی است که به عنوان یک درمان طبیعی و اقدام پیشگیرانه در برابر انواع خاصی از سرطان ها، از جمله سرطان روده بزرگ، ذکر شده است. کل سیب باید مصرف شود، پوست و همه، زیرا پوست قرمز غنی حاوی بیشترین مواد شیمیایی گیاهی است. سیب همچنین به طور طبیعی حاوی فیبر نامحلول است تا بتوانید دستگاه گوارش را به خوبی تنظیم کنید.

بلوبری

زغال اخته میوه دیگری است که دارای محتوای فیتوشیمیایی بالایی است و در نتیجه آن را به یک دفاع عالی از سرطان تبدیل می کند. یک فنجان زغال اخته تازه ۳.۶ گرم فیبر برای مبارزه با یبوست را تامین می کند و محتوای کم نمک آنها باعث می شود که مایعات کمتری نیز حفظ شود. در نهایت، زغال اخته نیز دارای خواص تقویت کننده سیستم ایمنی است، بنابراین برای سلامت کلی شما عالی است.

آلو

آلو در واقع آلوی خشکی است که می توان آن را به صورت کامل یا به صورت آب میوه مصرف کرد. با مصرف ۱۰۰ گرم آلو، ۷ گرم فیبر دریافت می کنید. آلو، مانند زغال اخته، همچنین محتوای سدیم بسیار کمی دارد: تنها ۲ گرم سدیم در یک وعده ۱۰۰ گرمی آلو عرضه می شود. علاوه بر این، آلو دارای محتوای ویتامین K بسیار بالایی است که به فرآیند گوارش کمک می کند و پتانسیل تجمع مواد زائد را کاهش می دهد.

بادام ها

بادام بدون نمک در هر وعده ۱۰۰ گرم حاوی ۱۱ گرم فیبر است. این آجیل همچنین دارای مقدار کمی سدیم است و پس از مصرف به بدن در حرکت روده ها از طریق مجرای روده کمک می کند. بادام همچنین حاوی منگنز است که به بدن شما کمک می کند تا به طور طبیعی اسیدهای آمینه را پردازش کند و آنزیم های مورد نیاز برای هضم کافی را تولید کند. منگنز موجود در بادام همچنین باعث تجزیه چربی ها می شود.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر