فروش ماشین های ناقص به نام ماشین صفر


گفته می شود برخی خودروهای صفر در نمایندگی ها زیر قیمت کارخانه فروخته می شوند. اما خریداران پس از خرید متوجه ایراداتی در خودرو می شوند. داستان چیه؟

فروش خودروهای ناقص به نام خودروی صفرفروش خودروهای ناقص به نام خودروی صفر

تجارت نیوز: گاهی اوقات در فرآیند ساخت خودرو نقص هایی در محصول ایجاد می شود. به گفته احمد نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان، خودروهای فروخته شده در این مزایده در قرعه کشی موجود نمی شوند، زیرا خودروهای صفر و بدون ایراد باید در قرعه کشی عرضه شوند.

برخی مدعی شده اند در سطح شهر تهران برخی از نمایندگان شرکت های خودروسازی کشور محصولاتی با نقص فنی به نام خودروی صفر اما با قیمت کمتر به فروش می رسانند. با این حال، خریداران پس از خرید متوجه می شوند که خودروی خریداری شده دارای نقص فنی و حتی عدم انتخاب است.

عماد جعفری کارشناس خودرو گفت: خودروهایی که توسط خودروسازان به حراج گذاشته می شوند عمدتا فاقد آپشن یا مشکلاتی مانند بدنه نامرغوب خودرو یا خرابی کولر هستند.

وی افزود: ورود مجدد خودروسازان به این خطوط تولید و رفع ایرادات این خودرو به صرفه نیست. همچنین فرآیند تولید این محصولات بین ایستگاهی است و خودروساز نمی تواند خودروی تمام شده را به این جایگاه ها بازگرداند. کنترل کیفیت برخی از کاستی های جزئی را نیز برطرف می کند.

یک کارشناس خودرو توضیح داد: برخی افراد نیز این خودروهای معیوب یا معیوب را در حراجی ها خریداری می کنند. البته افراد با این روابط می توانند این محصولات را با قیمت کمتری خریداری کنند. با توجه به شرایط فعلی بعید به نظر نمی رسد که این خودروها را تعمیر کنند و با خودروی صفر قیمت زیر قیمت کارخانه در بازار بفروشند. البته دلیل اینکه برخی افراد این اقدامات را انجام می دهند این است که بازار در رکود است. اگر بازار سقوط نمی کرد، ممکن بود این اقدامات اجرا نمی شد.