فروش مرغ بالای ۶۰ هزار تومان تخلف است


مشاهدات میدانی فروشگاه های تهران نشان می دهد که قیمت یک کیلو مرغ کامل گرم…

فروش مرغ بالتر از 60 هزار تومان جرم استفروش مرغ بالتر از 60 هزار تومان جرم است

چند هفته ای از افزایش غیررسمی قیمت مرغ گرم می گذرد و حدود ۵ تا ۱۰ هزار تومان گرانتر از قیمت مجاز به دست مصرف کنندگان می رسد. در عین حال بر اساس اعلام انجمن پرورش دهندگان طیور، فروش مرغ بالاتر از نرخ مجاز تخلف است.

به گزارش ایسنا، مشاهدات میدانی فروشگاه های تهران نشان می دهد که قیمت یک کیلو مرغ کامل گرم به ۶۵ تا ۷۵ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که قیمت مصوب مرغ گرم بر اساس اعلام دولت کیلویی ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است.

اگرچه فعالان و تولیدکنندگان صنعت طیور مدعی هستند که دولت به دلیل اینکه قیمت ثابت فعلی بر اساس هزینه تولید نیست، اجازه تعدیل قیمت را به آنها داده است، اما در روزهای اخیر نیز معاون وزیر جهاد کشاورزی از انجام رایزنی و کار کارشناسی خبر داده است. قیمت مرغ مشخص است، اما قیمت رسمی آن هنوز تغییر نکرده است و به نظر می رسد قیمت ها به طور غیر رسمی در حال افزایش است.

حبیب اسدالله نژاد، مدیرعامل اتحادیه مرغداران در این خصوص به ایسنا گفت: هنوز قیمت جدید از سوی دولت اعلام نشده است اما امیدواریم به زودی قیمت جدید اعلام شود. قیمت های پیشنهادی خود را به دولت اعلام کرده ایم و منتظر تصمیم نهایی دولت هستیم.

مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه فروشندگان طیور و ماهی در پاسخ به این سوال که چرا مرغ در مغازه ها بیش از قیمت مجاز به فروش می رسد با اشاره به گرانی آن گفت: مغازه داران نیز مرغ را گران می خرند. و فروش تخلف است.

وی با تاکید بر اینکه فروش مرغ بالاتر از نرخ مجاز است، افزود: در حال حاضر قیمت هر کیلو مرغ منجمد در بازار ۴۵ هزار تومان است که مردم می توانند بدون محدودیت اقدام به خرید کنند.