فقر زیرساخت های فرهنگی پارس آباد جبران شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، جابر جهانبین صبح دوشنبه در دیدار با مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل اظهار داشت: برنامه های فرهنگی بدون زیرساخت های لازم اجرا نمی شود و نیاز به ساخت سالن های متعدد است. ، تالارهای هنر و فرهنگ در این شهر و هنردوستان را سامان می دهد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان پارس آباد از جمعیت جوانی برخوردار است، خاطرنشان کرد: باید با برنامه ریزی انجام شود. کوچک سلام در زمینه فرهنگ غنی باید راهنمایی و آموزش این قشر صورت گیرد و توجه ویژه مسئولان استانی و نمایندگان مجلس را می طلبد.

فرماندار پارس آباد از افزایش یک هزار و ۷۰۰ نفری دانش آموزان این شهرستان در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به تعداد دانش آموزان مهاجر، تعداد دانش آموزان این شهرستان در سال جاری بیش از ۳۳ هزار نفر است و این نشان دهنده اهمیت فعالیت های آموزشی فرهنگ نوجوان و کودک را دو چندان کرده است.

جهانبین حضور برترین استعدادهای هنری در این شهرستان به ویژه تئاتر را یادآور شد و تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت ساکن در مرکز شهر پارس آباد رو به افزایش است و به نفع آنها لازم است زیرساخت های لازم توسط آنها توسعه یابد. تدوین برنامه های فرهنگی رکود اقتصادی این تسهیلات را در اختیار ۱۰۰ هزار نفر ساکن این شهر قرار دهید.

وی با ابراز تاسف از نبود زیرساخت های فرهنگی مناسب در این شهرستان افزود: زیرساخت های فرهنگی این شهرستان همزمان با رشد جمعیت رشد نکرده است در حالی که فضای زیادی برای کار فرهنگی در منطقه وجود دارد.