فواید بلغور جو دوسر برای بیماری کبد چرب


اگر بلغور جو دوسر آنقدر قوی است که می تواند برخی از آسیب های شیمی درمانی را که بر روی پوست اعمال شده است برطرف کند (به فیلم من مراجعه کنید لوسیون جو دوسر برای جوش های ناشی از شیمی درمانی) ، اگر ما واقعاً آن را بخوریم ، چه کاری می تواند انجام دهد؟ گزارش شده است که جو دوسر دارای فعالیتهای شبه دارویی متنوعی مانند کاهش کلسترول و قند خون ، تقویت سیستم ایمنی بدن ، فعالیت های ضد سرطانی ، آنتی اکسیدانی و ضد تصلب شرایین است ، علاوه بر این که یک ضد التهاب موضعی است ، و همچنین ممکن است در درمان مفید باشد. کنترل آسم و وزن بدن کودکان

همانطور که در ویدئوی من نشان داده شده است ، مصرف غلات کامل با خطر کمتر دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی عروقی و افزایش وزن همراه است. آیا جو دوسر می تواند به بیماری کبد چرب کمک کند؟به همه مطالعات گروهی در مورد دیابت نوع 2 و بیماری های قلبی نشان می دهد که مصرف غلات کامل با خطر کمتری مرتبط است.

محققان همین امر را در مورد چاقی مشاهده کرده اند – به طور مداوم افزایش وزن کمتر برای کسانی است که روزانه چند وعده غلات کامل مصرف می کردند. همه مطالعات جمعیتی آینده نگر نشان می دهد که مصرف بیشتر غلات کامل با شاخص توده بدن پایین تر و افزایش وزن بدن ارتباط دارد. با این حال ، این نتایج روشن نمی کند که آیا مصرف غلات کامل به سادگی نشانگر سبک زندگی سالم تر است یا عاملی برای کاهش وزن بدن است.

برای مثال ، مصرف کنندگان غلات سبوس دار – کسانی که صبحانه گندم کامل ، برنج قهوه ای و بلغور جو دوسر می خورند – تمایل بیشتری به فعالیت بدنی دارند ، کمتر سیگار می کشند و میوه ، سبزیجات و فیبرهای غذایی بیشتری مصرف می کنند تا افرادی که به دنبال Froot Loops هستند. به از نظر آماری ، می توان این عوامل را کنترل کرد و افراد غیرسیگاری را با افراد غیرسیگاری با ورزش و رژیم غذایی مشابه اکثر مطالعات مقایسه کرد و آنها هنوز هم غلات کامل را با مکانیسم های مختلف محافظت می کنند.

به عنوان مثال ، از نظر کمک به کنترل وزن ، فیبر محلول بلغور جو دوسر یک ژل در معده ایجاد می کند ، تخلیه معده را به تأخیر می اندازد و باعث احساس سیری طولانی مدت می شود. محتمل به نظر می رسد که مصرف غلات کامل مزایای مستقیم را ارائه می دهد ، اما تنها نتایج مطالعات مداخله ای تصادفی کنترل شده می تواند شواهد مستقیم علت و معلول را ارائه دهد. به عبارت دیگر ، شواهد واضح است که مصرف کنندگان بلغور جو دوسر کمتر در معرض ابتلا به بیماری هستند ، اما این همان اثبات این نیست که اگر شروع به خوردن بیشتر بلغور جو دوسر کنیم ، خطر ما کاهش می یابد. برای آگاهی از آن ، ما نیاز به یک مداخله ای به طور آزمایشی ، به طور ایده آل یک مطالعه کور انجام می شود که در آن شما به نیمی از مردم بلغور جو دوسر و نیمی دیگر از بلغور پلاسبو تقلبی که ظاهر و طعم آن شبیه به بلغور جو دوسر است ، می دهید تا ببینید آیا واقعاً م worksثر است یا خیر. و این چیزی است که ما در نهایت به دست آوردیم-یک کارآزمایی تصادفی دوسوکور روی مردان و زنان دارای اضافه وزن و چاق. تقریباً 90 subjects از افراد تحت درمان با بلغور جو دوسر ، وزن بدن خود را کاهش داده بودند ، در حالی که در گروه کنترل هیچ کاهش وزن وجود نداشت. آنها به طور متوسط ​​کمر باریک تر ، کاهش 20 درصدی کلسترول و بهبود عملکرد کبد را مشاهده کردند.

بیماری کبد چرب غیرالکلی ، به معنی کبد چرب ناشی از غذای اضافی و نه نوشیدن زیاد ، در حال حاضر شایع ترین علت بیماری کبدی در ایالات متحده است و در موارد نادر می تواند منجر به سیروز کبدی ، سرطان کبد و مرگ. از لحاظ نظری ، غلات کامل می توانند به پیشگیری و درمان بیماری کبد چرب کمک کنند ، اما این اولین بار بود که مورد آزمایش قرار گرفت. یک مطالعه پیگیری در سال 2014 این یافته ها را در مورد نقش محافظتی غلات کامل تأیید کرد ، اما تصفیه شده غلات با افزایش خطر همراه بود. بنابراین ، نمی توان انتظار داشت که چنین نتایج شگفت انگیزی از نان شگفت انگیز به دست آید.

چگونه می توانید جو دوسر خود را سالم تر کنید؟ دیدن آنتی اکسیدان ها در یک خرج کردنبه

غلات کامل ممکن است به خوبی مواد مخدر عمل کنند برای فشار خون بالا ، اما مصرف غلات تصفیه شده ممکن است با فشار خون بالا و بیماری هایی مانند دیابت ارتباط داشته باشد. ولی اگر برنج سفید به دیابت مرتبط است ، در مورد چین چطور؟به

در ویدئوهای زیر درباره سالم نگه داشتن کبد بیشتر توضیح دهید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید