فواید زردچوبه برای قرار گرفتن در معرض آرسنیک


وقتی کورکومین زردچوبه مورد آزمایش قرار گرفت تا ببیند آیا می تواند آسیب DNA ناشی از تماس با آرسنیک را معکوس کند ، چه اتفاقی افتاد؟

آرسنیک است یک فلز سنگین سرطان زا است و به نظر می رسد مکانیسم اصلی آسیب ناشی از آرسنیک استرس اکسیداتیو باشد. این تجمع ناشی از آرسنیک رادیکال های آزاد است که می تواند کشتن سلول ها را از بین می برد و به DNA ما آسیب می رساند ، و مضطرب مضاعف این است که ممکن است توانایی بدن ما را برای ترمیم DNA پس از آسیب رساندن مختل کند. خوب ، اگر آسیب اکسیداسیون باشد ، چه می شود غذا خوردن ضدغذاهای غنی از اکسیدان مانند زردچوبه ادویه ای که حاوی رنگدانه آنتی اکسیدانی به نام کورکومین است. این را در ویدئوی خود بررسی می کنم فواید زردچوبه برای قرار گرفتن در معرض آرسنیکبه

همانطور که هر کسی که با ویدیوهای من آشنا است می تواند گواهی دهد ، “مطالعات بالینی متعددی انجام داده اند پیشنهادی این کورکومین دارای اثر درمانی در برابر انواع بیماری های انسانی است ، از جمله سرطان ، دیابت ، آلزایمر و بیماری های التهابی روده ، مفاصل ، ریه ، پوست و چشم.

از نظر حفاظت در برابر فلزات سنگین ، مطالعات نشان می دهد که زردچوبه ممکن است به از بین بردن رادیکال های آزاد و همچنین کلات یا اتصال فلزات سنگین کمک کند. اما همه اینها فقط نظریه است ، تا زمانی که آن را آزمایش کنید. تا همین اواخر ، تنها چیزی که داشتیم این بود که در مورد این که آیا کورکومین می تواند عمل کند یا نه تحقیق کنیم محافظت به عنوان مثال ، در برابر اکسیداسیون ناشی از فلزات سنگین در مغز موش تصفیه شده. چرا نمی توانید مقداری زردچوبه به مردم بدهید؟ اینطور نیست که میلیون ها نفر در آنجا وجود نداشته باشند افشا شده به آرسنیک و می تواند از برخی کمک ها استفاده کند.

در واقع ، در بزرگترین فاجعه شیمیایی در تاریخ بشر ، “چاه های لوله” وجود داشت نصب شده است در بنگلادش برای تأمین آب تمیز. منظور یونیسف خوب بود – حیف که آب را برای آرسنیک آزمایش نکردند. همانطور که در ساعت 1:52 در من مشاهده می کنید ، مردم با ضایعات روی پاها ظاهر می شوند ویدیو، و از هر ده نفر یک نفر در برخی از مناطق کشور اکنون به این کار ادامه می دهند این از سرطان های ناشی از قرار گرفتن در معرض آرسنیک این فاجعه به جامعه پزشکی اجازه داد سند انواع سرطان های “جالب” ، اما چرا چیزی به آنها ندهید که ممکن است مانند کورکومین زردچوبه به شما کمک کند؟

محققان همین کار را کردند. بعد از آنها مشخص میزان آسیب DNA در افراد مورد مطالعه ، نیمی به طور تصادفی انتخاب شدند و کپسول کورکومین مخلوط با کمی ترکیب فلفل سیاه تجویز شد ، در حالی که به نیمی دیگر دارونما داده شد. همانطور که در 2:25 در من مشاهده می کنید ویدیو، قبل از شروع مطالعه ، میزان آسیب DNA پیدا شد در گروه های کورکومین و دارونما افراد در معرض آرسنیک بیشتر از آسیب DNA موجود در گروه کنترل افرادی بود که در معرض آرسنیک قرار نداشتند ، که در طول مطالعه یکسان بود. محققان می خواستند در گروه های در معرض آرسنیک یک خط پایه ایجاد کنند ، بنابراین آنها سه ماه قبل از شروع مطالعه منتظر ماندند. و در حقیقت ، آسیب DNA در آن زمان ثابت ماند. سپس ، به مدت سه ماه ، آنها به گروه ها کورکومین یا دارونما دادند. دارونما کار چندانی نکرد ، اما در ماه اول ، محققان توانستند کارکرد کورکومین را ببینند. و تا ماه سوم ، آسیب DNA در گروه آرسنیک تحت درمان با کورکومین بدتر از افرادی نبود که به طور کامل در معرض آرسنیک قرار نگرفته بودند. حیرت انگیز! “مقایسه جمعیت دریافت کننده کورکومین و دارونما ثابت کرد که کورکومین نقش موثری در عقب نشینی آسیب DNA و به عنوان یک عامل آنتی اکسیدانی عالی دارد” ، و آنچه بعداً دریافتند این است که کورکومین خالی فلج کننده آرسنیک آنزیم های ترمیم DNA ما – هم به جلوگیری از آسیب کمک می کند و هم ترمیم آن را تسهیل می کند. “بنابراین ، مداخله کورکومین ممکن است یک روش مفید برای پیشگیری از سرطان زایی ناشی از آرسنیک باشد [cancer development]. »

البته ، باید مطمئن شوید که زردچوبه خودش نیست آلوده با فلزات سنگین تقریبا یک چهارم ادویه جات ترشی جات خریداری شده در بوستون سرب در آنها وجود داشت و این فقط مربوط به خرید مارک های آمریکایی در مقابل مارک های خارجی نیست ، زیرا تفاوت سطح سرب از نظر آماری قابل توجه نیست ، همانطور که در 3:52 در مقاله من مشاهده می کنید. ویدیوبه

فقط خوردن میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان چطور؟ دلیل اهمیت دادن به آسیب DNA این است که به سرطان اهمیت می دهیم. اگر شما اندازه گیری شده سطوح بتاکاروتن در افرادی که در معرض آرسنیک قرار گرفته اند و به سرطان مبتلا شده اند ، در مقایسه با افرادی که به همان مقدار آرسنیک در معرض ابتلا به سرطان قرار گرفته اند؟ بتاکاروتن مانند پروکسی برای مصرف سالم میوه و سبزیجات است. روشی که بدن شما به سطح بالایی از خون می رسد ، خوردن غذاهای سالم زیاد مانند سبزیجات و سیب زمینی شیرین است. در مقایسه با افرادی که میزان بتاکاروتن پایینی در خون خود داشتند ، افرادی که دارای سطوح بالای بتا کاروتن بودند 99 درصد کمتر احتمال ابتلا به سرطان ناشی از آرسنیک را داشتند ، همانطور که در ساعت 4:34 در مقاله من مشاهده می کنید. ویدیوبه بنابراین ، اگر قصد دارید برنج بخورید ، چرا مقداری برنج با سیب زمینی شیرین در بالا ندارید؟


ارتباط برنج چیست؟ من یک سری 13 قسمتی درباره آرسنیک در برنج تولید کردم. پاپ کورن را با هوا پخش کنید ، بنشینید و لذت ببرید:

زردچوبه چه کار دیگری می تواند انجام دهد؟ خوشحالم که پرسیدی!

چه کسانی نباید کورکومین یا زردچوبه مصرف کنند؟ برای پی بردن ویدئو را تماشا کنید!

در سلامتی ،

مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید