فواید زردچوبه کورکومین برای یووئیت و سرطان چشم


در سال 1989 ، چشم پزشکان در هند دریافتند که قطره های چشم ساخته شده از زردچوبه ادویه ای (معروف به هاریدرا در هند) به اندازه قطره های چشم آنتی بیوتیکی در درمان ورم ملتحمه یا صورتی چشم موثر است. بنابراین ، محققان تصمیم گرفتند که زردچوبه را در برابر بیماری های التهابی جدی تر چشم مانند یووئیت ، که سالانه ده ها هزار آمریکایی را کور می کند ، امتحان کنند. یووئیت اغلب التهاب خود ایمنی یا عفونی ساختارهای مرکزی چشم است. استروئیدها که برای از بین بردن سیستم ایمنی افراد تجویز می شوند ، درمان استاندارد هستند ، اما عوارض جانبی زیادی نیز به همراه دارند.

محققان سعی کردند به بیماران مبتلا به یووئیت مکمل های خوراکی کورکومین بدهند ، رنگدانه زرد موجود در زردچوبه که تا حدودی مسئول اثرات ضد التهابی ادویه است. به هجده بیمار کورکومین به تنهایی داده شد و هر کدام بهبود یافتند و نشان دادند که “اثربخشی … قابل مقایسه با درمان با کورتیکواستروئیدها” اما بدون هیچ گونه عوارض جانبی.

یک مطالعه بزرگتر و پیگیری نیز تشویق کننده بود. در مجموع 106 بیمار که در سال قبل از شروع کورکومین دچار عود یووئیت شده بودند ، به مدت یک سال تحت پیگیری قرار گرفتند. همانطور که در ویدیوی من در 1:10 در ویدیوی من مشاهده می کنید ، فواید کورکومین زردچوبه برای شبه تومور التهابی مداریفقط 19 نفر در سال پس از شروع کورکومین عود کردند. در مجموع ، 106 بیمار در سال قبل از شروع کورکومین چندین بار عود کرده بودند – در مجموع 275 بار ، اما در سال کورکومین ، آنها فقط 36 عود داشتند.

اگر کورکومین زردچوبه برای التهاب خفیف چشم و التهاب جدی چشم کار می کند ، چطور؟ واقعا التهاب جدی چشم ، مانند شبه تومورهای التهابی ایدیوپاتیک مداری. بیایید آن را تجزیه کنیم: “ایدیوپاتیک” بدین معناست که پزشکان نمی دانند علت آن چیست – از زبان یونانی احمق ها، مانند احمق “مداری” به حفره استخوانی که کره چشم ما را در خود جای داده است و “شبه تومور” اشاره می کند که در واقع یک تومور نیست. از زمان انتشار این مطالعه در سال 2000 تغییرات زیادی شده است. “[I]شبه تومور التهابی مداری در حال حاضر به طور کلی به لنفوم غیر هوچکین درجه پایین نسبت داده می شود ، “بنابراین به نظر می رسد نوعی سرطان باشد. خوب ، کورکومین چه کاری می تواند در مورد آن انجام دهد؟

محققان تصمیم گرفتند کورکومین را بررسی کنند زیرا درمانهای موجود بسیار سمی هستند – استروئیدها ، اشعه و شیمی درمانی. در حقیقت ، همه بیماران در مطالعه ابتدا استروئید مصرف می کردند اما مجبور شدند آنها را متوقف کنند زیرا یا کار نمی کردند یا به دلیل عوارض مجبور به ترک شدند. محققان نمی خواستند از اشعه استفاده کنند زیرا نمی خواستند کسی را کور کنند. اما باید کاری می کردند. همه بیماران آنقدر ورم داشتند که نمی توانستند چشم خود را مانند حالت عادی حرکت دهند. اگر فقط راه حل ارزان ، ساده و ایمن وجود داشت.

چهار نفر از پنج بیمار که مطالعه را با درمان کورکومین تکمیل کردند ، پاسخ کاملی داشتند که به عنوان بهبودی کامل و بدون علائم و نشانه های باقیمانده تعریف شد. در واقع ، رگرسیون کامل دررفتگی چشم و تورم در هر پنج نفر از هر پنج بیمار رخ داده است ، اما یک بیمار همچنان برخی از آثار باقی مانده را متحمل می شود.


بسیار حیرت آور است ، فکر نمی کنید؟ برای اطلاعات بیشتر در مورد کارکرد زردچوبه ، به موارد زیر مراجعه کنید:

چه کسانی نباید کورکومین یا زردچوبه مصرف کنند؟ با مشاهده ویدئوی من پاسخ این س excellentال عالی را بیاموزید.

آیا کل ادویه یا عصاره کورکومین بهتر است؟ دیدن زردچوبه کورکومین: گیاهان در مقابل قرص و افزایش فراهمی زیستی کورکومینبه

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده من را تماشا کنید:دیدگاهتان را بنویسید