فواید یونجه برای سلامتی

یونجه دارای فواید سلامتی و مواد مغذی فراوانی است. ریشه اصلی آن تا ۲۰ فوت می رسد و مواد مغذی و مواد معدنی را در عمق خاک جستجو می کند، در حالی که برگ های آن مقادیر زیادی کلروفیل را از طریق فرآیند فتوسنتز جمع آوری می کند. یونجه سرشار از پروتئین و دارای هشت آنزیم گوارشی است.

مواد مغذی موجود در یونجه شامل کلسیم و فسفر و همچنین کلروفیل، بیوفلاونوئیدها، مواد معدنی کمیاب و ویتامین های A، C، E و K است. یونجه یکی از مغذی ترین غذاهای شناخته شده است. تامین کنندگان معتبر از تجهیزات ویژه برداشت برای اطمینان از حداکثر غلظت مواد مغذی استفاده می کنند و همچنین از قارچ کش ها، باکتری کش ها، تنظیم کننده های رشد، هورمون های خاص یا مواد شیمیایی استفاده نمی کنند. مطمئن شوید یونجه ای که استفاده می کنید خالص و عاری از سموم باشد.

یونجه می تواند به رفع چه مشکلات سلامتی کمک کند؟ مقدار زیادی! در اینجا چند مورد وجود دارد: درد و سفتی مفاصل، آرتریت، زخم، اختلالات معده، مشکلات روده بزرگ، نفخ، فتق هیاتوس، احتباس مایعات، ورم مچ پا/پا، مشکلات سینوسی، آلرژی، تب یونجه، نقرس، بوی بدن، پاهای بدبو و بد نفس به نام چند.

برخی از فواید مصرف یونجه عبارتند از: کمک به سم زدایی بدن، آنتی هیستامین طبیعی، ادرارآور طبیعی، کمک به هضم غذا، تامین فیبر و کلروفیل، منبع غنی از مواد معدنی، کمک به دیابتی ها، کاهش کلسترول، ضد تومور و ضد باکتری.

در اینجا چند توصیه در مورد استفاده از یونجه آورده شده است:

“ماما من یونجه را به عنوان جایگزینی برای تزریق ویتامین K توصیه کرد. بسیاری از بیماری های بارداری از جمله تهوع صبحگاهی، سوزش سر دل، یبوست و کم خونی با یونجه تسکین می یابد. یونجه باعث افزایش سطح ویتامین K در زنان باردار و کاهش خونریزی پس از زایمان می شود.

“یونجه مکمل غذایی مورد علاقه من است. سیستم ریشه عمیق بسیاری از مواد معدنی موجود در غذاهای ما را فراهم می کند. آلرژی ها و سردردهای من متعلق به گذشته هستند. همچنین یک سم زدایی عالی است.” آره

زمانی که همسرم اولین فرزندمان را باردار بود، دچار آفتاب سوختگی شد که باعث ادم زیادی در پاهای او شد. یونجه از آن مراقبت کرد.» BF

“من نمی توانستم بدون یونجه زندگی کنم! من مشکلات مزمن سینوسی داشتم اما به لطف یونجه دیگر سردرد یا عفونت نداشتم. یک هفته متوقف شدم و سردردها برگشت. من صادقانه روزی ۱۵ عدد مصرف می کنم.” BK

من هم کاملاً یونجه را دوست دارم. می توانید آنها را به طور کامل ببلعید یا آنها را له کنید تا یک چای طبیعی و با طراوت داشته باشید. من صادقانه هر روز یونجه مصرف می کنم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر