فیتواستروژن های آبجو | NutritionFacts.org


چرا مردان الکلی به اصطلاح سینه مردانه و سایر ویژگی های زنانه دارند؟ ما می دانیم که استروژن ها باعث زنانه شدن می شوند و کبد ما استروژن ها را از بدن پاک می کند. بنابراین ، نظریه اصلی این بود که آسیب کبدی ناشی از الکل منجر به حفظ استروژن های اضافی می شود. مشکل این بود که وقتی محققان سطح استروژن را اندازه گیری کردند ، آنها افزایش نیافتند. علاوه بر این ، به نظر می رسد حتی کسانی که سیروز کبدی دارند استروژن ها را از بدن به طور طبیعی خارج می کنند و بیضه های مردان حتی قبل از ایجاد بیماری جدی کبد کوچک می شوند.

بنابراین ، توضیحات جایگزین در نظر گرفته شد. اگر به دلیل استروژن های تولید شده درون زا نیست ، یعنی در بدن ، ممکن است افراد الکلی در معرض خطر قرار گیرند.برون زا مواد استروژنیک از منابع غذایی » – شاید از فیتواستروژن های موجود در گیاهان که مشروبات الکلی از آنها تهیه می شود. کشف این که گیاهان می توانند حاوی ترکیبات هورمونی باشند در سال 1951 توسط دو شیمی دان استرالیایی که مأموریت یافتن علت همه گیری ناباروری در گوسفندان بودند که صنعت پشم کشورشان را نابود کرده بود ، انجام شد. ده سال طول کشید ، اما سرانجام علت آن را کشف کردند: ترکیبی به نام ژنیستئین ، موجود در نوعی شبدر ، و همان فیتواستروژن موجود در سویا.

می توانید در مورد بیماری شبدر مخوف در وب سایت های ترسناک بخوانید ، اما توجه داشته باشید که آنها هرگز در مورد تفاوت دوز صحبت نمی کنند. برای دریافت گوسفند از شبدر ، باید روزانه بیش از 1000 کارتن شیر سویا بنوشید یا بیش از 8000 همبرگر سویا یا حدود 800 پوند توفو در روز بخورید.

این بدان معنا نیست که نمی توانید در آن زیاده روی کنید. دو گزارش موردی در ادبیات پزشکی وجود دارد که اثرات زنانه مرتبط با خوردن 14 تا 20 وعده غذای سویا در روز را توصیف می کند. اما در دوزهای معقول ، یا حتی به میزان قابل توجهی بیشتر از یک یا دو وعده در روز که مردان آسیایی می خورند ، فیتواستروژن های سویا اثرات زنانه ای بر مردان ندارند.

بنابراین ، در سال 1951 ، ما متوجه شدیم ترکیبات گیاهی می توانند استروژنیک باشند. دو محقق آلمانی دریافتند که شاید به همین دلیل زنانی که با رازک تغذیه می کنند شروع به قاعدگی می کنند و در واقع ، آنها فعالیت استروژنیک در رازک پیدا کردند ، که عامل تلخی است که برای تهیه آبجو استفاده می شود. آنها مقدار کمی از فیتواستروژن های سویا را پیدا کردند ، اما در مقادیر بسیار کمی که انتظار نمی رود آبجو دارای اثر استروژنیک باشد. در سال 1999 ، با این حال ، یک فیتواستروژن قوی به نام 8-prenylnaringenin در رازک کشف شد ، که من در ویدیوی خود به آن پرداختم. قوی ترین فیتواستروژن در آبجو وجود داردبه در واقع ، این قوی ترین فیتواستروژن یافت شده تا به امروز است ، پنجاه برابر قوی تر از ژنیستئین موجود در سویا ،[ing] توضیحی آشکار برای اختلالات قاعدگی در زنان کارگر هاپ در گذشته. ” امروزه ما دستگاه هایی برای چیدن رازهای خود داریم ، بنابراین تنها تماس ما با مصرف آبجو است ، اما سطح آبجو آنقدر پایین است که نباید باعث نگرانی شود.

سپس در سال 2001 ، مطالعه روی “مکمل غذایی برای افزایش سینه” حاوی رازک این نگرانی را ایجاد کرد که فیتواستروژن دیگری در رازک به نام ایزوکسانتو هومول ممکن است توسط کبد ما به 8-PN قوی تر تبدیل شود ، که تأثیر استروژنیک را تا حد زیادی افزایش می دهد. راز این مطالعه بر روی موش ها انجام شد. خوشبختانه ، یک مطالعه با استفاده از گیرنده های استروژن انسانی چنین تغییر کبدی را پیدا نکرد ، بنابراین همه چیز خوب به نظر می رسید … تا سال 2005. “[T] کبد تنها محل دگرگونی در بدن انسان نیست. ” روده بزرگ انسان حاوی تریلیون میکروارگانیسم با پتانسیل متابولیک بسیار زیاد است. مانند یک اندام جداگانه در بدن ما ، با قدرت متابولیسم صد جگر. بنابراین ، اجازه دهید کمی آبجو را با مدفوع مخلوط کنیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

در واقع ، تا 90 درصد تبدیل به دست آمد. تا آن زمان ، “غلظت 8-PN در آبجو بسیار کم بود تا بر سلامت انسان تأثیر بگذارد. با این حال ، این نتایج نشان می دهد که فعالیت جامعه میکروبی روده می تواند غلظت مواجهه را بیش از 10 برابر افزایش دهد. ” این می تواند توضیح دهد که چرا می توانید روزها 8-PN را در ادرار نوشیدنی های آبجو تشخیص دهید: باکتری های روده آنها مدام آن را تخلیه می کنند. بدیهی است ، مقدار مستقیم 8-PN در آبجو تنها منبع اثرات استروژن با توجه به این تبدیل نیست. بنابراین ، یک دهه پیش ، این س remainedال باقی ماند: آیا نوشیدن بیش از حد آبجو باعث ایجاد اثرات استروژنیک و زنانه شدن مردان می شود؟ ویدیوی من را ببینید فیتواستروژن رازک در آبجو چگونه است؟ برای به روز رسانی


سایر فیلم های مربوط به فیتواستروژن عبارتند از:

سویای GMO چطور؟ دیدن GMO سویا و سرطان پستانبه

برای فیلم های مربوط به سلامت قاعدگی ، به موارد زیر مراجعه کنید:

در سلامتی ،
مایکل گرگر ، دکتر

PS: اگر هنوز این کار را نکرده اید ، می توانید در ویدیوهای رایگان من مشترک شوید اینجا و ارائه های زنده و سالانه من را مشاهده کنید:دیدگاهتان را بنویسید